Säästame koos keskkonda

E-kaubandus kogub järjest hoogu ja üha rohkem kasutatakse võimalust mugavalt kodus oma ostud ära teha. Enamasti saabub soovitud kaup automaati või kulleriga kas kastis või kilepakis. Võibolla kuskil või kellelgi on selle kohta ka andmed, kui palju kaste ja kilekotte seetõttu prügisse maandub ja kui palju puid seetõttu maha raiutakse,…

Tark mees hoiab oma tervist

Jutt sellest, et mehed ei hooli oma tervisest ja arsti juures ei käi on meile kõigile teada. Sellest tehakse juttu nii uudistes kui arsti foorumites. Huvitaval kombel on aga näiteks Looduspere klientidest (vähemalt e-poes) pea 55% just mehed. Looduspere on tervisliku eluviisi propageerija olnud juba 20 aastat ja olnud edasiviivaks…

Kodu puhastamine ja energeetika

Kevadel võtavad paljud ette suurpuhastuse ja kindlasti olete isegi märganud, et kui kodu on korras, siis on kohe hoopis kergem tunne ja mõnusam kodus olla. Õhk liigub, uued mõtted liiguvad, masendus kaob. Seetõttu on soovitav lisaks iganädalasele koristamisele teha regulaarselt ka veidi põhjalikumat puhastust. Väike maagia on Eestis olnud moes…

Looduslik kivisool

Kivisool pärineb ca 220 milj. aasta eest kuivanud ürgmerest Himaalajast (roosat värvi kõrge rauasisalduse tõttu) või ka näiteks Saksamaal mäestikest (valget värvi). Põhja-Euroopas asuvad soolaladestused varasema Zechstein mere piirkonnas, mis jookseb Prantsusmaast kuni Poolani. Maakoore liikumistega sattus ta sügavale pinnase alla ning on kaitstud keskkonna mõjude eest. Sool kaevatakse välja,…

Palavik – mida peaks teadma

Tegelikult on täitsa lihtne: kui kehatemperatuur tõuseb üle 38,5C, siis nimetatakse seda täiskasvanute puhul palavikuks. Põhjused on erinevad ja samuti ka leevendamise võimalused. Inimesed tulevad palavikuga toime erinevalt, mõni on täiesti rivis väljas juba 37,1 0°C-ga ja teine jalutab veel ringi 40,2 0°C ja imestab, et miks nii palav on.…

Kuidas vabastab detox mürkidest ja liigsetest kilodest?

Kui juba keha (suur)puhastamisest ja detoxist juttu on olnud, kirjutaks selle teema ka pisut laiemalt lahti – et mis see detox siis õigupoolest on, mida jälgida oma toitumisese ning milliseid muutusi võtta ette oma igapäevases elukorralduses? Detox (lühend sõnast detoksikatsioon) sõna taga on peidus tõhus üldpuhastav dieet, mis aitab kehast välja…

Millised kanamunad osta pühadeks ja kuidas neid värvida?

Saabumas on pühad, mis toob kõigile sära silmadesse ja päikse välja. Saame nautida mõnusat päikest ja rammusat sööki. Üheks traditsiooniliseks toiduks lihavõtetel on loomulikult munad, millede värvimine meile suurt rõõmu pakub. Vaatame koos üle milliseid mune võiks pühadel süüa ja millega need maitsvad munad kevadiselt säravaks muuta. Pühad on tore…

Milline on kõige parem küünal?

Küünlad annavad pimedal ajal hubast valgust ja loovad meeleolu. Poest saab osta parafiinist, steariinist, sojavahast ja mesilasvahast küünlaid. Enamuse jaoks pole vahet, mis neil laua peal valgust annab ja valivad ainult välimuse ja hinna järgi endale sobiliku. Enda tervisest ja keskkonnast hoolivad inimesed siiski vaatavad veidi lähemalt koostisaineid. Mis vahet…

Suhkur ja teised magustajad

Täna on suurepärane võimalus taas kord enda ja oma pere toitumist puudutavad valukohad kriitilise pilguga üle vaadata, ümber hinnata ning vajadusel ka tervisesõbralikumaks korraldada. Esimesena tahaks sellise pilguga vaadata üle valge surma number 1 – suhkru ning ühtlasi rääkida tema sõbralikematest alternatiividest – meest, erinevatest siirupitest, steeviast aga ka juba…

Imeline maca – iidne elujõu allikas

Maca on redisesarnane juurikas, mis kasvab Peruu Andide mägismaal 4000-4500 meetri kõrgusel, mis teeb temast kõige kõrgemal kasvatatava toiduaine maailmas. Maca juur on rikas süsivesikute, valkude, vitamiinide, kiud- ja mineraalainete poolest, sisaldades palju peamisi rasvhappeid, B-vitamiine, C-vitamiini, kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, rauda ja kaaliumit. Juba iidsetel aegadel pidasid Peruu indiaanlased macat…

Teepuuõli kasutusvõimalused

Multi-kulti teepuuõli leiab kasutust nii iluprotseduurides, majapidamises kui ka tervise parandamises. Teepuuõli peaks kuuluma igasse majapidamisse. Ta sisaldab terpeenalkohole ja terpiin-4 ja gamma ning alfa terpiine, mis annavad talle teada-tuntud bakterivastase toime. Kuid ettevaatust: teepuuõli tuleks kasutada ainult välispidiselt ja vähesel määral, sest võib tekitada ka allergiat. Mitte teha kompressi,…

Miks on tarvis pähkleid leotada?

Kõik pähklid sisaldavad fitiinhapet, mis säilitab taimede kudedes mineraalset fosforit. Eriti palju leidub seda pähklites, seemnetes, ubades ja teraviljades. Inimese ja mõnede loomade organism seda ei omasta. Lisaks takistab fitiinhape mineraalide nagu näiteks: tsink, raud, kaltsium ja magneesium omastamist. Leotamine aitab fitiinhappest vabaneda ning parandab pähklites leiduvate toitainete omastamist. Esmalt…

Kuidas hoida eemal sääsed ja puugid?

Nagu möödunud aastal, nii on ka sel kevadel, peale sooja ja pehmet talve, puuke kohe eriti rikkalikult, nii et tasub olla eriliselt tähelepanelik või mis veelgi parem, võtta juba varakult üht-teist ette putukatest tingitud murede ja ebameeldivuste ennetamiseks. Ja kaugel see sääseaegki enam on. Parem juba varakult olukorra ebamugavust ennetada,…

Parasiidid – põhjalik info

Parasiitide teema ei ole mugav, pigem ebameeldiv või isegi hirmutav, kuid silmi selle teema ees pole mõtet sulgeda. Peale selle valitseb ühiskonnas arvamus, et parasiite inimese organismis küll ei eksisteeri liiati, et nad võivad meile mingit kahju teha. Paraku see ei ole tõsi, nad on olemas ja arvatakse, et koguni…

Kiudained- miks me neid vajame?

KIUDAINED – neid peeti pikka aega inimese tervise seisukohalt tähtsusetuteks. Tänapäeval on paljud uuringud tõestanud, et kiudained mängivad inimese seedeprotsessis tähtsat rolli, olles tervisliku toitumise oluliseks osaks. Seedetegevuse normaalseks toimimiseks ning mitmete haiguste ennetamiseks vajab inimene igapäevaselt kiudaineid. Kiudainete vaene toitumine võib tekitada järgmiseid enamesinevaid hädasid ja haigusi nagu rasvumist, kõhukinnisust,…

SIPELGAPUU KOOR – HOIAB SIND VIIRUSTEST!

Pau D’Arco e. Sipelgapuu (Tabebuia heptophylla, T. impetiginosa) nimetus tuleneb sellest, et puu kõik õõnsused on asustatud sipelgatega. Rahvusvaheliselt kutsutakse sipelgapuud Pau D’Arco´ks, mis tähendab tõlkes vibuoksa. Sipelgapuu puit on tugev ja vastupidav kõikvõimalikele kahjuritele ja seetõttu oli indiaanlastel tavaks meisterdada sipelgapuust omale jahivibusid. Sipelgapuu tüvel ei kasva kunagi ka…

L-Karnitiin kui rasvapõletaja

L-Karnitiin on tugevatoimeline rasvapõletaja, sest see vastutab rasva transportimise eest rakkudesse, kus toimub keha energia tootmine. Lihastes karnitiini hulga tõus toetab rasvapõletusprotsesse ja kuna keha muutub tõhusamaks “kütuse” töötlemisel, aitab see suurendada üleüldist energiataset. Karnitiini tõus kehas parandab ka füüsilist tulemuslikkust, põletab rohkem rasva, säästab glükogeeni varusid, puhastab lihaseid laktaadist…

Kuidas võtta alla ja püsida saledana

Mõned saleda inimese lihtsad soovitused, kuidas kehakaalu kontrolli all hoida ilma nälgimata Söömine on püha toiming. Võta selleks aega, istu laua äärde, kata laud (silmad söövad kaasa). Ära räägi süües probleemidest, töömuredest ja muudest negatiivsetest teemadest. Mõtetel ja sõnadel on tugev jõud! Tänupalve: Tänan, et mul on laual süüa ning…

Puhastame keha seest ehk looduslik detox

Kevadel hakkavad paljud teadlikud inimesed tegelema oma keha puhastamisega, kes erinevate smuutide, kes umbrohu söömise, kes paastukuuride või siis teiste looduslike abilistega. Kui tahad tõesti põhjaliku koristuse ette võtta ja aidata kehal vabaneda nii ladestunud metallidest, kosmeetika ja toidu lisaainete jääkidest ning parasiitidest, siis julgeme soovitada tuhandete poolt järgiproovitud ja…

Villaste riiete hooldus

Mõnusad ja pehmed villased kampsunid, villa-siidi soe pesu, pestavad lambanahad ja muu sarnane vajab erilist hooldust, et temast kaua rõõmu oleks. Enamasti on tegemist ju ikkagi väärtuslike esemetega. Kuna hooaeg veel kestab, siis oleks nüüd paras aeg korrata üle paar nippi. Villal on suurepärased omadused, mida pole ühelgi teisel looduslikul…

Neuronormi kasutusvõimalused stressi ja valu korral

Nagu nimest võib aru saada siis see on midagi neile, kel närvid läbi või pole neid üldse enam. Stressirohke elu sunnib paljusid kasutama erinevaid rahusteid ning antidepressante. Nood aga pole just oma kõrvaltoimete tõttu kõige ohutumad preparaadid. Võttes küll maha stressi- ja depressioonisümptomeid, mõjutavad nad nii ehk teisiti organismi üldist…

Miks peaks keha aluselisemaks muutma?

Inimese keha peab säilitama tasakaalus pH taseme selleks, et püsida terve. Süües happelisi toite, üritab keha vere pH taset tasakaalustada vallandades aluselisi mineraale vereringesse, nagu kaltsium, fosfor ja magneesium. Kui me ei saa toiduga piisavalt aluselisi toiduaineid, siis peab keha varustama ennast teistest allikatest (näiteks luudest, lihastest), mis võib põhjustada…

Neerukivid / sapikivid ja kuidas nendest vabaneda koduste vahenditega

Igas vanuses võib tekkida neerudesse teralised moodustised, eriti pärast 35 a saamist. Enamasti on põhjuseks liigne kaltsiumi ja teiste mineraalide ladestumine. Nad võivad olla millimeetri kuni 3 cm läbimõõduga. Meestel on 3 korda suurem tõenäosus selleks, kui naistel. Tegelikult ei pruugi sa teadagi, et neerudes midagi on, kuni see tera…

Suguvõsa seadused

Inimese loomiseks maisesse ilma, läheb tarvis kahe inimese energiaid – ema ja isa. Teistmoodi pole see võimalik. Ema ja isa taga seisavad omakorda nende emad-isad ja siis omakorda nende eelkäijad jne. Need inimesed, sõltumata sellest, kas nad on elus või surnud, moodustavad ühtse süsteemi, kuhu me kõik kuulume – suguvõsa.…

Mineraalained ja mikroelemendid

Kuumtöötlemisel on mineraalainete kaod võrreldes vitamiinidega oluliselt väiksemad. Toiduainete rafineerimisel või koorimisel aga eemaldatakse osa mineraalainetest. Seetõttu on oluline süüa rohkem täisteratooteid ning rafineerimata toiduaineid, vajadusel lisada oma menüüsse vastavaid toidulisandeid. KROOM (Сг) Kroomi tähtsaim bioloogiline roll seisneb süsivesikute ainevahetuse ja vere glükoosi taseme reguleerimises, kuna kroom on madalmolekulaarse orgaanilise…

Kodu ohutult puhtaks

Kui mõtleme tervislikule elustiilile, siis esimesed asjad mis meile pähe tulevad on toitumine ja trenn, võib-olla mõtlema ka loodusliku kosmeetika kasutamisele. Kuid harva vast jõuame mõtteni, et tervislikuks elus mängib rolli ka kõik see, mida tarvitame oma keskkonnas, näiteks kodus. Meie tervist võivad kahjustada tooted, mida kasutame kodu puhastamisel ja…

Mivari tatrapadi

Kui tihti peaks vahetama patja ja milline padi oleks parim?

Ebamugav padi võib rikkuda terve öö ja mõjutada meie igapäevaseid tegemisi. Rõõm on suur, kui oled lõpuks leidnud just sellise padja, mis tõeliselt sobib. Võiks ju kohe pikemaks ajaks talle truuks jääda. Kahjuks pole see siiski nii lihtne. Padi kogub endasse nii nähtavaid kui ka nähtamatuid jääkaineid, mis võivad meie…

Kuidas täidest lahti saada looduslikult?

Vanasti peeti täisid jõuka inimese tunnuseks, aga tänapäeval pole see enam mingi oodatud sündmus. Pöialt kutsuti samuti vanasti täitapperiks. Iga aasta tuleb lastaiast ja koolist taas teade, et olge tähelepanelikud, täid on taas levimas. Kuidas siis ennast ja oma lapsi sellest eemale hoida või kuidas võimalikult looduslikult aga tõhusalt nendest…

Mis on õiglane kaubandus?

Õiglane kaubandus on kauplemisviis ja rahvusvaheline kokkulepe, mis toetab otse ja tõhusalt Aafrika, Aasia ja Ladina-Ameerika arengumaade ebasoodsas olukorras olevaid väiketalunikke ja tootjaid. Õiglane kaubandus tagab: arenguriikide talunike ja tootjate majandusliku elujõulisuse, sh tootjale kõiki kulusid kattev miinimumhind ja töölistele õiglase tasu; keskkonnasõbraliku ja säästliku tootmise; sotsiaalse vastutuse, sh lapsi ekspluateeriva töö ja…

BLOGI-ökokosmeetika

6 punkti, mida peaksid teadma ökokosmeetikat kasutama hakates

Looduskosmeetika kasutamisel on mõned eripärad, mida võiks teada. Kogusime Looduspere töötajatelt kokku kuus punkti, mis meid endid üllatasid, kui puhast kosmeetikat kasutama hakkasime. Jagame neid nüüd ka teiega, sest kuigi suurem osa Looduspere klientidest on juba vanad kalad ökomaailmas, satub meie poodi vahel ka inimesi, kes astuvad ökoelus esimesi samme.  …

BLOGI Menstruaalanum

Miks eelistada menstruaalanumaid?

Järjest enam naisi kasutab menstruaalanumaid. 90% kasutajatest on väga rahul ning soovitavad seda ka oma sõbrannadele. Menstruaaltopsi eelistamiseks on aga palju põhjuseid. Räägime neist täpsemalt. MIS ON MENSTRUAALANUM? Menstruatsiooni anum on väike karikakujuline meditsiinilisest plastist või silikoonist valmistatud anum, mis kogub menstruaalvere endasse keha sisemuses ning mahutab ca 25 ml vedelikku…

Nõudepesuvahendite võrdlus

Looduspere poodides on lai valik erinevaid keskkonnale ja inimesele ohutuid nõudepesuvahendeid. Mõnikord võib sattuda klient segadusse, et millist siis valida. Samas on nõudmised erinevad. Mõnele on oluline lõhn, teisele hind, kolmas vajab just eriti tõhusat rasvaeemaldajat ja neljas tahab lihtsalt olla kindel, et kui suvilas pesuvee põõsa alla viskab, siis…

Loodustekstiilid

Loodustekstiilid – hea algus kogu eluks! Hea on elada kooskõlas loodusega elu esimestest päevadest alates. Ema kõhus ümbritses last see keskkond, mis talle arenguks kõige sobilikum oli: ühtlane soojus, kaitsev ümbrus, samas piisav liikumisvabadus esimeste puudutuskogemuste omandamiseks. Pärast sündi kaob lapse ümbert nii ema kehasoojus kui turvaline kekkond. Hingelist soojust…

Teeme ise kodulõhnastaja

Odav. Lihtne. Looduslik. Eesmärgiks on levitada mõnusat lõhna kodus ja erinevate aroomide abil ka ergutada, rahustada või rõõmustada meeli. Paljud poodides müüdavad lõhnasegud sisaldavad sünteetilisi aroome, ftalaate või ei vasta meie ettekujutusele heast lõhnast. Võimalik on teha segu erinevatest koostisainetest. Leia ilus pudel või purk, mis on ülevalt poolt kitsam…

Naiste hügieenitooted ja keskkond

Prügi ja menstruatsioon Ühekordsed hügieenisidemed ja-tampoonid on kõige levinumad ja tuntumad menstruaaltsükli hügieenitarbed. Nad on saadaval supermarketites ja apteekides, samuti ilmub reklaam ajakirjades, televisioonis ja plakatitel. Enamasti on sõnum reklaamides: puhas, turvaline, praktiline ja diskreetne. Alates esimesest menstruatsioonist kuni menopausini kasutab naine umbes 10.000 tampooni ja / või sidet. (4…

Puhastavad ained šampoonides

Ajapikku on tekkinud paras segadus, mis on ikka ohtlik ja mis mitte. Inimesed on aetud ärevaks, tonti kardetakse iga nurga taga.  Kumb on leebem, kas Sodium Lauryl sulfaat või Sodium laureth sulfaat või hoopis Ammonium Lauryl sulfaat? Tegime põhjalikku uurimustööd ja saime sealt info, mida jagaks ka teiega. Pindaktiiven aine  – on keemiline…

Main Menu