Kodu puhastamine ja energeetika

Kevadel võtavad paljud ette suurpuhastuse ja kindlasti olete isegi märganud, et kui kodu on korras, siis on kohe hoopis kergem tunne ja mõnusam kodus olla. Õhk liigub, uued mõtted liiguvad, masendus kaob. Seetõttu on soovitav lisaks iganädalasele koristamisele teha regulaarselt ka veidi põhjalikumat puhastust. Väike maagia on Eestis olnud moes aastasadu ja see pole midagi keerulist. Panime kokku mõned ideed, mida saab kasutada, kui soovite õhu puhtaks lüüa ja uue ning parema alguse luua. Mõnikord on lausa huvitav jälgida, kuidas piisab vaid väikesest muudatusest ning asjad hakkavad liikuma soovitud suunas.

Tavalise kodukoristuse võib enda jaoks kujundada ka sisemiseks koristuseks ning lähedastele tervistava ruumi loomiseks.

Millal tasub teha energeetilist puhastamist ruumis:

1. Pärast kolimist
2. Pärast lahutust või lahkuminekut
3. Pärast haigust
4. Pärast tüli
5. Pärast kasutatud mööbli ostu
6. Kui tunnete ennast mõnes ruumis ebamugavalt (pole õhku, väsimus, loidus, masendus, tigedus)
7. Kui soovite millegi uuega alustada
8. Toas on paks õhk, kuigi olete õhutanud

Kas tunneb erinevust pärast rituaali? Enamasti läheb õhk klaariks, kergem on hingata, tuju läheb paremaks, tööd sujuvad kergemini.

Energeetiline puhastus kaktusega

Teravate okastega lõhuvad kaktused negatiivset energiat. Mida rohkem okkaid, seda tõhusam. Vahet pole, kas okkad on jämedad või peenikesed. Igas toas võiks olla vähemalt 1 kaktus. Toime tugevdamiseks võib kaktusele aegajalt meelde tuletada, mida ta tegema peab : kallis kaktus, palun lõhu kõik negatiivsed energiad siin ruumis ja asjades. Tänan sind sinu suurepärase töö eest.

 

Energeetiline puhastus suitsutamisega

Üks vanimaid energeetilise puhastuse rituaale on seotud suitsuga. Kasutatakse taimi, puitu jne. Kõige paremini toimib alati kohalik tooraine, sest iga taim on seotud oma päritolumaaga. Eestis on levinud kadakas, salvei jne. Tuntud püha puu energeetiliseks puhastamiseks on ka Palo Santo Peruust, neid kasutatakse nii pirruna, kui ka viirukitena. Leia lai valik naturaalseid küünlaid ja viirukeid 

Puhastamiseks tuleb terve tuba läbi suitsutada alustades kellaosutile vastupidises suunas mööda tuba ja toast tuppa käimist suitsev ürt käes. Ehk siis alustate välisuksest ja liigute paremale ühest ruumist teise. Avage kõik uksed (ka kapi uksed ja sahtlid), mis teele jäävad. Käige läbi kõik nurgad. Lisaks võib öelda lihtsat loitsu: puhastan selle toa kõigest kinni jäänud energiast. Lõpuks avage aknad ja tuulutage kogu puhastatud energeetiline praht välja. Pärast puhastamist võib uue tiiru toale peale teha, seekord kellaosuti suunas ja täita ruum näiteks rõõmu ja rahuga.

Energeetiline puhastus soolaga

Väga lihtne ja samas tõhus variant on soolaga puhastamine. Oluline on siinjuures mitte magada samas ruumis, kus parasjagu puhastus käib. Pane igasse toa nurka soola ja lase seista kuni järgmise päevani. Siis pühi kindlasti see kokku ja viska prügikasti. Pärast suuremat tüli ja pahandust või haigust tasuks puistada soola kogu põrandale.

Mida ei tohiks kodus hoida:

1. Topiseid loomadest või lindudest

2. Kuivatatud lilli

3. Pilte ja fotosid surnud inimestest

4. Unenäopüüdjaid

Topised, kuivatatud lilled ja surnud inimeste pildid hoiavad endas surma ja lagunemise energiat, mis kiirgab toas viibijatele ja võtavad neilt energiat. Unenäopüüdjad on kõiksugu negatiivse energia magnetid ja nende energeetiline puhastus nõuab teadjamat inimest. Küllastunud unenäopüüdja võib hoopis tõelisi painajaid väljastama hakata. Kõige parem on ta lihtsalt ära visata või põletada.

Kui soovite midagi magamistuppa, mis aitaks ja kaitseks teid öösel magades, siis parimaks võimaluseks on kivi, kas mere äärest leitud või koduõuelt või näiteks mäekristall, ametüst või roosa kvarts. Andke talle ülesanne, mida ta peab tegema, näiteks: kallis kivi, palun kaitse mind öösel halva eest, Tänan sind. Korra nädalas võiks teda voolava vee alla puhastada kinni jäänud energiatest ja uuesti talle meelde tuletada, mida ta tegema peab.

Mida veel võiks teada?

1. Kui pühid tolmu, siis pühid ka tolmu oma mälestustelt – lase ilusatel mälestustel taas avaneda – see on ju üks osa olevikust.
2. Kui pesed peegleid, aknaid, tee seda puhta veega, kus on veidi soola sees ja nii lööd klaariks oma meele ning puhastad hingepeeglit. Puhta pinna ette võid panna põlema teeküünla, et ka tuleleek kirgastaks vaatamist ja nägemist.
3. Kui pesed põrandaid, siis pesed mustuse ka oma teadvusest ja kehast. Füüsiliselt võid tunda, kuidas peale põrandapesu said ka ise puhtamaks!? NB! Kui majas on kellelgi palavik, siis tasub põrand iga vähese aja tagant külma niiske lapiga üle käia.
4. Kui pesed seinu, siis eemaldad ka enda räpast kattekihti. Koorik peab olema, kuid puhas ja tugev! Kattekihti kogunevad ka enesekaitse, süüdistamine, alaväärsus jms., mis matab meie tõelise julge olemuse.

Eeterlikud õlid lisamaks tervistavat väärtust nii hingele kui meelele:

1. Kui kodus on olnud haigusi või soovid neid eemal hoida, siis piserda õhku või pane aroomilampi teepuuõli või eukalüpti ja rohemündi segu
2. Kui soovid rohkem mõistvat ja hella suhtumist üldisesse kodumiljöösse, siis kasuta roosipuu, küpressi ja/või bensoe lõhnaabi
3. Kui tunned, et pereliikmed vajavad enim värskust ja ergustust, siis kasuta bergamoti, laimi ja/või apelsini inspireerivat mõju
4. Kui su kodused vajavad rohkem kindlus- ja/või turvatunnet, siis piserda tubadesse vaniljet, roosipuud või mandariini

Keskkonnasõbralikud kodupuhastusvahendid säästavad loodust ja ka sinu tervist. Koostisained ei ärrita hingamisteesid, nahka ega pinnast.

Kasutatud materjalid:

Heli Kann kommentaar bioneer.ee Loodussõbralik majapidamine rubriigis

Vanarahvatarkused ja kogemused isiklikust elust

Autor: Pille-Riin Özmen

 

Main Menu