Nooruslikud käed

Alustame sellest, et kõige paremini näeb naise vanust tema kätest. Näonahaga saab teha imetrikke: süstida ja kõrva taha venitada ning mida käike veel, kuid käenahk näitab meile ehedalt ja eksimatult tõelise pale. Tihtipeale isegi näevad meie käed vanemad välja, kui me tegelikult oleme. See ei pea nii olema! Siin peab teadma kolme põhi fakti, millega tuleb tegeleda selleks, et käenahk näeks välja sama hea, kui meie nägu.

Niiskuse vähesus

Pärast 25 aastaseks saamist hakkab ainevahetus muutuma ja peamiselt väheneb nahakudedes niiskus. Siinjuures mõjutab kogu protsessi muidugi elustiil ja keskkond

Vähenev kollageen

Kollageen on valk, mis moodustab sinu nahast umbes 75%. Kollageen teeb naha elastseks ja siledaks. Pärast 25 eluaastat hakkab kollageeni tootmine kehas vähenema. Ka siin mõjutab elustiil ja keskkond protsessi kiirust tunduvalt.

Vähenev elastiin

Elastiin vastutab sidekoe venivuse eest, ta sisaldab 18 aminohapet ja moodustab nahast 2-4%

HEA UUDIS

Vanuse suurenedes EI PEA tingimata tulema ka kortsud, pigmendilaigud ja lontis nahk. Nahk on keha kõige suurem organ ja väga aldis muutustele. Talle tuleb anda õiget toitu ning vältida kahjustavaid aineid, siis taastub ta üsna ruttu ka juba tekkinud taandarengust.

Keha on avatud välistele mõjutustele kolmest kanalist: õhust, suust ja naha kaudu. Ja sinu otsustada on, kas need välised mõjutused AITAVAD või KAHJUSTAVAD sind. Siinjuures peab arvestama, et nahk on nagu švamm, mis imeb kõik endasse. Seetõttu peab olema eriti tähelepanelik, mida me kanname oma nahale. Nii nagu jälgime oma sööki ja üritame toituda tervislikult, sama moodi tuleks hoolikalt valida nahale kantavaid tooteid. Kahjuks sisaldavad paljud nahatooted erinevaid kemikaale, mis läbi naha imbudes kahjustavad isegi meie teisi organeid ja hormoonsüsteemi.

MILLAL ON ÕIGE AEG

Mitte ainult mida, aga ka millal, on oluline. Öösel tegeleb nahk taastumise ja parandamisega. Parim aeg anda nahale parimat toitu on seega just enne magama minekut, eriti kui soovid vältida kortsude teket ja muid vananemise märke. Kui sa pole just eriti hoolikas kreemitaja ja tahad ainult korra päevas enda jaoks midagi head teha, siis selleks on ideaalne aeg just enne magamaminekut. Vali enda jaoks kätekreem, mis toidab nahka parimal viisil ja leia ka teisi käte hoolduseks mõeldud tooteid Looduspere poest.

Loe lisa meie blogis:

Tee ise talvine kätekreem

Ohtlikud ained kosmeetikas

 

Main Menu