Kodune juuksehooldus: toit ja vitamiinid juuste heaks

Kui organismis esineb tervisehäireid, reageerib juus sellele kohe. Kui juuksed on kuivad, haprad ja katkiste otstega, siis annab see enamasti märku nende väärast kohtlemisest, näiteks liigne pesemine, föönitamine, soenguvahendite kasutamine või pleegitamine, lahtiste juustega paljapäi erinevate ilmastikutingimuste käes viibimine. Aga liigkuivad juuksed võivad viidata ka stressile, hormonaalsetele muutustele (näiteks raseduse…

Sheavõi – universaalne täistaimne ravim ja kosmeetikum

Kuna eelmises postituses oli juttu kookosrasvast, mõtlesin, et poleks paha kirjutada lähemalt ka mõnest teisest aastatuhandete jooksul edukalt tarvitusel olnud naturaalsest looduslikust rasvast. Tänane valik ostutus sheavõi kasuks nii seetõttu, et see on paljudes täistaimsetes seepides (kingiidee veganitele!) kasutatavaks baasrasvaks kui ka selle pärast, et olen seda ise juba mõnda aega tarvitanud…

Haruldane argaania

Esimest korda nägin argaaniapuud Marokos Agadiri linna lähistel, kui imestusega märkasin, et kitsed puu otsas seisid ja midagi nosisid. Uurisin siis meie kohalikult giidilt, et mis imelikud kitsed need on ja mis huvitav puu see on. Järgmisena viis ta mind lähedal asuvasse külla, kus naised argaania pähklitest õli valmistasid ja…

Biotiin – ilu vitamiin

B-vitamiinide hulka kuuluv biotiin, tuntud ka H-vitamiini, B7 ja  koensüüm R nime all, osaleb koos teiste sama rühma vitamiinidega toidu energiaks muutmisel ja teda leidub  paljudes levinud toiduainetes. Biotiinil on tähtis roll naha, juuste ja närvide tervisele, kuna on üks tähtsamaid vitamiine rakkude kasvamise ja uuenemise tagamisel. Biotiin aitab kaasa makrotoitainete ainevahetusele, normaalsele…

Biona külmpress kookosõli

Mitmekülgne kookosõli – toiduks, raviks, kosmeetikumiks

Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. Kuni 1960-ndate aastateni, mil liidripositsioonile tõusis sojaõli, oligi just kookosrasv maailma levinuim taimeõli (tõepoolest, +25 C juures muutub lumivalge tahke kookosrasv läbipaistvaks kookosõliks). Kookosõli pressitakse küpsete, ise puu otsast langenud…

Lihtne juuksemask hennaga tuhmidele juustele

Juuksed on tuhmid, katki ja väsinud olemisega? Pole probleemi. Loodusel on paar nippi varuks, kuidas oma juustele jõud tagasi anda. Väga oluline on teada, et ka meie juuksed vajavad oma terveks toimimiseks õiget toitu ehk teisisõna – kõik, mida me suhu paneme, mõjutab ka 100 000 juuksekarva meie peas. Kehv toitumine ja teatud…

Traditsiooniline Aleppo seep Süüriast

Juba mõnda aega on minu lemmikseebiks olnud iidsete traditsioonidega Aleppo seep. Eriti meeldib mulle tema lõhn, mis tuleneb seebis sisalduvast loorberimarjaõlist – see on idamaiselt salapärane, kuid kindlasti mitte pealetükkiv. Aga selles seebis on peale lõhna muudki, muidu poleks see ju kasutusel antiikajast kuni tänase päevani. Väidetavalt olevat seda seepi…

Unikaalne krilli ehk hiilgevähi õli

Krill ehk hiilgevähk on väike vähiliste esindaja. Krilli loetakse maailma suurimaks biomassiks – seetõttu pole vaja karta, et see võib otsa lõppeda või seda tuleks kunstlikult kultiveerima hakata (vastupidiselt kaladele, keda tihtipeale kalamaksaõli saamiseks kunstlikult kasvatatakse). Krilliõli saamiseks kasutatavat krilli püütakse enamasti Antarktikas, kus on maailmamere puhtaimad veed. Need on…

Mis on see salapärane MSM?

Mis siis ikkagi on see salapärane MSM, millest viimasel ajal üha rohkem räägitakse? Võimalik, et nii mõnigi teist teab, võimalik, et mõnigi ka tarvitab juba. Samuti on võimalik, et paljud teist pole sellest üldse mitte midagi kuulnud. Mitte segamini ajada kurikuulsa MMS-ga, millest kõik lehed pasundasid pikalt ja laialt. MSM…

Teepuuõli kasutusvõimalused

Multi-kulti teepuuõli leiab kasutust nii iluprotseduurides, majapidamises kui ka tervise parandamises. Teepuuõli peaks kuuluma igasse majapidamisse. Ta sisaldab terpeenalkohole ja terpiin-4 ja gamma ning alfa terpiine, mis annavad talle teada-tuntud bakterivastase toime. Kuid ettevaatust: teepuuõli tuleks kasutada ainult välispidiselt ja vähesel määral, sest võib tekitada ka allergiat. Mitte teha kompressi,…

Kaunid kiharad hennaga

Seekord räägime me värvidest juustes – nimelt kaunitest, tervetest, säravatest hennapunastest kiharatest, sellest õigest ja punasest hennast. Eks tahaks ju igaüks meist särada ka siis, kui looduses värvid tuhmuvad ning pimedus saab mõneks kuuks valguse üle võitu, samas oma juukseid kahjustamata. Kes juba niigi värvib või on otsustanud hakata värvima…

Hellita juukseid koduste maskidega

Teeme veel juttu juustest – sedakorda sellest, kuidas ja milliste koduste vahenditega mõnusalt maskitada ja juuste seisukorda parandada. Ise olen oma juuste puhul kasutanud peamiselt segu oliiviõlist, meest ja munakollasest. Eriti mõnus on selline mask pähe määrida enne sauna minekut, aga sobib ka lihtsalt tunnike enne juuksepesu – juuksed jäävad…

Kuidas täidest lahti saada looduslikult?

Vanasti peeti täisid jõuka inimese tunnuseks, aga tänapäeval pole see enam mingi oodatud sündmus. Pöialt kutsuti samuti vanasti täitapperiks. Iga aasta tuleb lastaiast ja koolist taas teade, et olge tähelepanelikud, täid on taas levimas. Kuidas siis ennast ja oma lapsi sellest eemale hoida või kuidas võimalikult looduslikult aga tõhusalt nendest…

Puhastavad ained šampoonides

Ajapikku on tekkinud paras segadus, mis on ikka ohtlik ja mis mitte. Inimesed on aetud ärevaks, tonti kardetakse iga nurga taga.  Kumb on leebem, kas Sodium Lauryl sulfaat või Sodium laureth sulfaat või hoopis Ammonium Lauryl sulfaat? Tegime põhjalikku uurimustööd ja saime sealt info, mida jagaks ka teiega. Pindaktiiven aine  – on keemiline…

Õunaäädika ülistuseks

Õunaäädikas on üks neist suurepärastest toiduainetest, mida võimalik keha puhastavaks abivahendiks kasutada – nii lihtne ja samas nii universaalne – kõlbab ühekorraga nii organismi puhastamiseks kui tugevdamiseks, raviks ja isegi toiduks. Iseäranis hästi passib ta maitsestama kevadisi rohelisi salateid nii õlikastme koostisosana kui iseseisva põneva maitseäädikana. Õunaäädikas on tõhus naturaalne ja…

BLOGI looduskosmeetika

Ohtlikud ained kosmeetikas

Saksamaal antakse sõltumatu organisatsiooni poolt igakuiselt välja ajakirja Ökotest, kus testitakse turul olevaid tooteid, sealhulga nii toidud, kosmeetikatooted, riided, tööstuskaubad kui ka elektrifirmad. Kosmeetika tooteid testides on enamasti tulemus sarnane. Hinnatakse kvaliteetseimate toorainete ja keskkonnahoidlike pakendite kasutust. Võrdluses on üle 33 brändi, millest 4 said väga hea, 2 hea, 12…

Milleks on suvisel ajal vaja lillevett?

Minule lilleveed meeldivad, isegi väga. Nad on nii õrnad, imeliselt lõhnavad ja väga mitmekülgselt kasutatavad. Kui talvisel ajal lillevee otsa lõppedes ma endale alati uut vett ostma ei kiirusta, siis suvel on see minu jaoks kohe täitsa kindlasti üks neist asjadest, mis mul lihtsalt olema peab (eriline lemmik on roosivesi) ning…

Elueliksiir oliiviõli

Esimesed teated oliivide kohta pärinevad Kreeta saarelt umbes 3000-5000 a e Kr, kus neid peeti tarkuse ja rahu sümboliks. Oliiviõli oli hinnatud mitte ainult heade maitseomaduste ja tervislikkuse tõttu, vaid oli tõeline elueliksiir. Oliivipuu oksad ja nendest valmistatud pärjad olid suure tunnustuse ja austuse märgiks väljapaistvatele isikutele ja sündmustele ning…

Mesi ja ilu

Nagu eelmises postituses lubatud sai, kirjutan seekord meest ning tema kasutamisest erinevates iluprotseduurides – juuste- ja nahahoolduses. Mesi on imevahend, mis on ilu teeninud aastatuhandete vältel. Juba Kleopatra olevat mett kasutanud piimavannis oma keha niisutamiseks. Mesi ongi tuntud just oma niisutavate omaduste poolest omades võimet siduda endaga tavapärasest rohkem õhuniiskust…

Main Menu