Unikaalne krilli ehk hiilgevähi õli

Krill ehk hiilgevähk on väike vähiliste esindaja. Krilli loetakse maailma suurimaks biomassiks – seetõttu pole vaja karta, et see võib otsa lõppeda või seda tuleks kunstlikult kultiveerima hakata (vastupidiselt kaladele, keda tihtipeale kalamaksaõli saamiseks kunstlikult kasvatatakse).

Krilliõli saamiseks kasutatavat krilli püütakse enamasti Antarktikas, kus on maailmamere puhtaimad veed. Need on minimaalselt laevatatavad ja seepärast ka keemiliselt minimaalselt saastatud.

Viimase 9 aasta jooksul (Euroopas viimase 4 aasta jooksul) on krilliõli kasutatud parima, tõhusaima ja bioloogilise Omega 3 allikana. Teaduslikult on kinnitust leidnud, et krilliõli, kus Omega 3 on kaasatud fosfolipiide vahendusel, erinevalt kalamaksaõlist, kus Omega 3 esineb triglütseriidide ehk rasva kujul, imendub organismi 98% ulatuses (teistel Omega 3 allikatel on vastav näitaja tunduvalt madalam).

Võrreldes senituntud Omega 3 allikatega võib krilliõli lugeda 25-40 korda tõhusamaks Omega 3 allikaks, ning see imendub kiiresti meie rakkudesse.

Krilliõli eelised võrreldes kalamaksaõliga
 • Krilli ehk tavalist hiilgevähki saadakse puhastest maailmavetest, seetõttu on ta täiesti vaba radioaktiivsetest ja keemilistest lisanditest. Krilli lisandite- ja saastevaba olek on tingitud asjaolust, et krill on looduses üks kõige pisemaid elusorganisme, mis oma väikese organismimassi tõttu pole võimeline püüdma mitte mingisugust saastet. Mitmetest kontrollitud allikatest saadud teabe põhjal võib arvata, et vähemalt 50% maailmas müüdavast kalamaksaõlist sisaldab vähemal või rohkemal määral elavhõbedat ning teiste raskemetallide lisandeid.
 • Kõrge astaksantiini sisalduse tõttu pole krilliõli praktiliselt oksüdeeruv (riknev), nimetatud näitajaga ületab ta kõiki kalamaksaõlisid 200 korda (sõltuvalt astaksantiini sisaldusest). Kalamaksaõlid riknevad väga kiiresti, vähemalt 50% maailmas realiseeritavatest kalamaksaõlitoodetest on oksüdeerunud ja tervisele ohtlikud.
 • Krilliõli aeglane oksüdeeruvus on põhjuseks, miks krilliõli on soovitav säilitada toatemperatuuril (pikaajaliselt külmutuskapis hoidmisel kaotab krilliõli mitmeid oma häid omadusi). Krilliõli kõlblikuse aeg on tavaliselt 2-3 aastat. Paljudel kalamaksaõlidel on tavaliselt “ülehinnatud” kõlblikkuse tähtajad ning juba apteekides ja kaupluselettidel on need osaliselt oksüdeerunud, peamiselt aeglase käibe, mittevastava pakendi ja vale säilitamise tõttu. Kalamaksaõli õigel säilitamisel ei tohiks selle tähtaeg ületada 3 kuud.
 • Krilliõli, erinevalt kalamaksaõlist, ei tekita mittemingisugust röhitsemist ega järelmaitset, isegi tühja kõhu (mao) korral. Tal pole ebameeldivat kalalõhna ega -maitset. Isegi lapsed võtavad krilliõlikapsleid nagu kompvekke 🙂
krill (1) Mida head saab meie organism krilliõlis sisalduvast Omega 3 rasvhappest?
 •  Omaga 3 rasvhapped on põhiliseks toormaterjaliks, millest meie organism ehitab rakukesti (rakukudesid), seepärast on Omega 3 rakkude taastekke asendamatuks ehitusmaterjaliks.
 • Aitab ületada depressiooni – Omega 3 mõjutab serotoniini taset, seepärast soovitatakse seda kasutada depressioonivastase vahendina.
 • Vähendab vererõhku – uuringud kinnitavad, et Omega 3 lisaannus aitab tunduvalt vererõhku vähendada, isegi hüpertensiat põdevatel inimestel. Omega 3 aitab oluliselt vähendada kolesteriinitaset.
 • Ajutegevus – Omega 3 on soovitatav kasutada juba eelkooliealistel lastel, sest aitab parandada keskendumisvõimet, muuta ajutegevust dünaamilisemaks ning muul viisil tõhusamaks.
 • Terved liigesed – krillist saadud Omega 3 on juhtival kohal artriidi ärahoidmisel ja ravimisel. Kui midagi pole korras kahe luu vahel oleva määrdeainega, siis tähendab see valudest tingitud kannatusi!
 • Premenstruaalne sündroom (PMS) – paraneb tunduvalt enesetunne PMS-i ajal, vähendab sellest tingitud ebameeldivaid ilminguid.
 • Kardiovaskulaarne süsteem (südame veresooned) – EPR (eikosapentaeenhape) ja DHR (dokosaheksaeenhape) transformeeritakse hormoonilähedasteks aineteks (prostaglandiinid), need reguleerivad rakkude aktiivsust ning südametegevust.
 • Parandab tunduvalt juuste, küünte ja naha tervist.

  Kasutatud materjal:

 • http://krilaella.lv/et/Home/Index/UniqueKrilaElla

Main Menu