Lihtne juuksemask hennaga tuhmidele juustele

Juuksed on tuhmid, katki ja väsinud olemisega? Pole probleemi. Loodusel on paar nippi varuks, kuidas oma juustele jõud tagasi anda.

Väga oluline on teada, et ka meie juuksed vajavad oma terveks toimimiseks õiget toitu ehk teisisõna – kõik, mida me suhu paneme, mõjutab ka 100 000 juuksekarva meie peas. Kehv toitumine ja teatud vitamiinide ja mineraalainete puudus organismis võivad põhjustada juuste õhenemist ja hapraks muutumist, kõõma teket, juuste väljalangemist ja varajast hallinemist.

Juuksemask on kiire lahendus juustele jõu andmiseks. Peamiseks kangelaseks siinjuures on henna. Millist hennat valida, see sõltub sellest, kas soovid lisaks ka tooni anda juustele või mitte. Kui tavaliseks hennaga värvimiseks vajad vett, siis nüüd vali juuksepalsam segu tegemiseks.

Millist hennat valida?

Hoolitsus ilma värvimata – vali neutraalne henna ehk senna

Hoolitsus koos punaka tooniga – vali naturaalne henna

Hoolitsus koos pruuni tooniga – vali pruun henna

Palsami puhul vali sulfaadi- ja silikoonivaba palsam, mis on juustele ja peanahale sõbralik

Retsept

2 spl hennat (senna, naturaalne või pruun)

3 spl öko juuksepalsamit

1 spl taimset õli, kui juuksed on väga kuivad (riitsinusõli, kookosõli, argaaniaõli)

veidi vett vedeldamiseks

Sega kausis kõik ained kokku ja kanna salk-haaval puhastele niisketele või kuivadele juustele ning lase 20 min kuni 2 tund mõjuda pigem õhu käes kui kile all. Loputa põhjalikult sooja veega.

Tulemus

Juuksed on kaunid ja läikivad ning säravad oma kauniduses. Kui soovid intensiivsemat tooni, siis suurenda henna kogust. Kui soovid, et värv püsiks kauem, siis ära pese juukseid 2 päeva pärast henna kasutamist. Henna mõju juustes kestab 3-4 päeva, mil selgub lõplik toon, mis kestab kuni juuksed välja kasvavad.

Kasutatud allikas: Centifolia  https://centifoliabio.fr/fr/blog/post/le-henne-gloss-recette-pour-des-cheveux-forts-et-brillants.html

Loe lisaks ka

Kaunid kiharad hennaga

Hellita juukseid koduste maskidega

Kodune juuksehooldus: toit ja vitamiinid juuste heaks

 

Main Menu