Milleks on suvisel ajal vaja lillevett?

Minule lilleveed meeldivad, isegi väga. Nad on nii õrnad, imeliselt lõhnavad ja väga mitmekülgselt kasutatavad. Kui talvisel ajal lillevee otsa lõppedes ma endale alati uut vett ostma ei kiirusta, siis suvel on see minu jaoks kohe täitsa kindlasti üks neist asjadest, mis mul lihtsalt olema peab (eriline lemmik on roosivesi) ning alati ka käekotiga kaasas on – nii näonaha värskendamiseks kuumade suveilmadega, enda lõhnastamiseks kui laste sinikate ja katkikukutud põlvede peale määrimiseks.

Mis siis aga ikkagi on see imeline lillevesi ja milleks kõigeks on võimalik seda kasutada?

Mis on lillevesi?

Lillevesi on spetsiaalse õlipoti abil destilleerimismeetodil taimedest saadud eeterlik õli koos destilleerunud veega, mis aitab inimestel suurepäraselt aidata oma keha ja hinge.

Enne, kui inimene jõuab end vigastada või haigeks jääda, võib keha selle kohta anda märke. Haigus või vigastus ongi tegelikult tähelepanu suunamine nõrgale kohale inimeses.

Lillevesi kätkeb endas taime kõige kasulikumad omadused, aitab puhastada eetertasandit ning ohutult paraneda füüsilisel kehal.

Kui paned näiteks sinika peale lillevett, paraneb see kiiresti, verejooks peatub.

Samuti võib lillevett kasutada auravälja tasakaalustamiseks, kogu kehale pealemäärimiseks, valutavate ja pinges kohtade leevendamiseks jne jne.

Milleks kasutatakse lillevett?

Lilleveed on peamiselt tuntuse saanud, kui kosmeetilised näoveed, kuid tegelikult on nende kasutamise võimalused kordades laiemad.

Kokkuvõtlikult võib öelda, et lillevesi aitab kõikjal, kus on probleem. Oma pehme toime ja vees lahustuvate omaduste poolest võib neid julgelt kanda nahale ning kasutada laste ravimisel.

Lillevesi on kasutatav järgmistes olukordades:
 • Muudab naha elektromagneetilist laengut, mis vigastuse korral muutub. Muudab tagasi normaalseks ja probleem kaob!
 • Kosmeetiliselt, näiteks vistrikulise näonaha korral – kasuta näoveena igal hommikul ja õhtul. Annab pehme näonaha ja puhastab õrnalt igapäevases mustusest.
 • Kukkumised – kõik muhud, sinikad, peatraumad jne. Alati esimeseks traumaabiks pihusta vigasaanud kohale lillevett ja kui kolmest korrast ei piisa, pane kompress peale, mida võiks vahetada paari tunni tagant, kui on ära kuivanud.
 • Põletused – esimene abi kergemate põletuste korral on pihustada peale külmkapist võetud lillevett. Aitab esimese astme põletuse puhul, ka päikesepõletusega.
 • Mädased haavad, mustad sodi täis haava – panna peale lilleveekompress.
 • Kurguvalu puhul valmista kuristamiseks järgmine segu – 1 klaas vett või ravimtaimeteed (kergelt soe, mitte enam kuum) + 1 spl lillevett.
 • Silmapõletikud – puhasta lilleveega silmi (kummalegi silmale eraldi vatt), pane silma peale lilleveekompress. NB! jälgi, et sul poleks antud taime vastu allergiat!
 • Palaviku korral – lahjenda lillevesi 1:1 veega ning tee selle lahusega ülehõõrumist.
 • Silmaaluste paistetus või mustad silmaalused – tee kompressi u 10 minutit.
 • Haudumised, nii väikelastel kui suurtel – pihusta haudunud kohale korduvalt lillevett, isegi iga 15 minuti tagant.
 • Auravälja tasakaalustamiseks ja mõjutamiseks.
 • Peale habemeajamist.
 • Pähe tilgutamiseks peanaha tervendamiseks.
 • Elurõõmu ja elujõu ergastamiseks, seksuaal- ja armastuse energia mõjutamiseks.
Looduspere poodides on saadaval järgmised erinevad lilleveed – midagi igale maitsele, lõhnaeelistusele ning vajadusele:

Roosivesi Lillevesi roosist pinguldab, silub kortse ja rahustab ärritunud ja punetavat nahka, tugevatoimeline vananemisvastane toime. Koostis: Roosivesi, geraniool, tsitronellool, kääritatud redise juur. 100% koostisainetest on looduslikku päritolu, 98% koostisainetest on pärit mahepõllundusest.

Lavendlivesi Lillevesi lavendlist rahustab, puhastab ja värskendab kõiki nahatüüpe, eriti tundlikule beebinahale ning rasusele ning vistrikulisele nahale. Koostis: lavendlivesi, linalool. 100% koostisainetest on pärit mahepõllundusest.

Kummelivesi Lillevesi kummelist puhastab ja rahustab näonahka, jättes selle pehmeks ja elastseks. Eriti sobilik kuiva ja tundliku naha korral. Pehmendab nahka põletuste (ka päikesepõletuste) korral. Vähendab sügelust. Säilitab blondide juuste naturaalse värvi, jättes nad pehmeks ja säravaks.

Melissivesi Lillevesi melissist on kasutatav kosmeetilise abivahendi ja toidulisandina. Põletiku-, mikroobi- ja kõõmavastane. Leevendab unetust ja depressiooni. Lisa ka hommikuti ja õhtuti üks supilusikatäis teetassi.

Piparmündivesi Lillevesi piparmündist värskendab näonahka. Omab põletikuvastast ja antiseptilist toimet.

Salveivesi Lillevesi salveist toniseerib ja säilitab naha värske väljanägemise. Omab antiseptilist ja põletikuvastast toimet. Vähendab higistamist. Kanda niisutatud vatipadjaga nahale.   Kasutatud materjal:

 • http://www.metsamoor.ee/metsamoor/varasalv.html
 • http://www.okobeebi.ee/?p=395

Main Menu