Teepuuõli kasutusvõimalused

Multi-kulti teepuuõli leiab kasutust nii iluprotseduurides, majapidamises kui ka tervise parandamises. Teepuuõli peaks kuuluma igasse majapidamisse. Ta sisaldab terpeenalkohole ja terpiin-4 ja gamma ning alfa terpiine, mis annavad talle teada-tuntud bakterivastase toime. Kuid ettevaatust: teepuuõli tuleks kasutada ainult välispidiselt ja vähesel määral, sest võib tekitada ka allergiat. Mitte teha kompressi, sest ärritab nahka.

Teepuuõli kasutusvõimalused

1. Teepuuõli kiirendab haava paranemist.

Sobib nii põletushaavadele kui ka lõikehaavadele, 1 tilgake piisab, plaaster peale ja juba piisab, et haav saaks paranema hakata

2. Punnidele on teepuuõli parim, seda nii putukaammustuste kui ka akne puhul.

Pole tarvis mingeid antibiootikume või teisi kalleid tooteid. Teepuuõli toimib põletikuvastaselt. Paar tilka või näpuotsaga kanda otse punnile ja lasta üle öö toimida. Paari päevaga kaovad ka juba tõeliselt suured punnid. Kui tunned, et alles hakkab mingi punn ennast naha alla tekitama, siis tegutse kiirelt ja ta taandub.

Soovid oma nahka ilusamaks ning rasuse naha vastu võidelda?

Teepuuõli imeb üleliigse rasu endasse ja savipulber matistab ning vähendab poore.

Vaja läheb:

sega kõik kokku kuni tekib tihe pasta. Kanna see T-tsoonile (laup, nina ja lõug), lase kuivada ja loputa 20 min hiljem sooja veega.

3. Herpesele kanda otse teepuuõli peale.

Hoia haav kuiv ja korda päeva jooksul mitu korda. Paari päevaga on herpes kadunud.

4. Taimede hooldamisel asendamatu.

Lehetäide ja lestade puhul lisa veele paar tilka teepuuõli ja pritsi lehtedele (kata mulla osa kinni), täide puhul kasta lahusesse vatitups ja pühi lehed puhtaks sellega.

5. Herilastele ei meeldi teepuuõli lõhn.

Lisage paar tilka oma riietele või nahale ja herilased hoiavad teist aupaklikku kaugusse.

6. Putukahammustustele kanna paar tilka teepuuõli peale ja see vähendab nii valu kui ka sügelemist
7. Teepuuõli hoiab isegi aknad kaua puhtad.

Lisa aknapesuvette paar tilka teepuuõli ning naudi puhtaid aknaid kauem, kui tavaliselt.

8. Õhuvärskendaja lihtsalt ise teha: lisa veele 1 spl äädikat, lavendli– ja teepuuõli ning pihusta seda aegajalt õhku.
9. Kurguvalu vastu aitab samuti teepuuõli.

Kurgus kraabib, köha või hääl kähe? 1 klaas sooja vett, lisa 5-10 tilka teepuuõli ja uurista hommikul ja õhtul. Kurgu määrimiseks kasuta 1 spl oliiviõli ja 3 tilka teepuuõli.

10. Küüneseen võib olla tõeliselt tüütu.

Tupsuta vatile paar tilka teepuuõli ja kanna haigele küünele 2 korda päevas ja nii 2 nädalat. Teepuuõli toimib põletikuvastaselt ja tapab seene.

11. Jalaseenest saab ka edukalt teepuuõliga lahti.

Võta suurem kauss või ämber sooja veega ning lisa sinna 10-15 tilka teepuuõli, hoia jalgu seal 10 min iga päev.

12. Üldpuhastusaine on lihtne ise valmistada:

2 tassi kuuma vett, 10 tilka teepuuõli ja 2 spl äädikat, lõhnaks võib kasutada apelsini või sidruni eeterlikku õli. Desinfitseerib ja puhastab! Mitte kasutada marmori ja graniidi puhul, sest äädikas kahjustab pinda.

13. Vannituba puhtaks teepuuõliga –

sega oliiviseebiga 10 tilka teepuuõli, vett, äädikat ja küpsetuspulbrit. Mitte ainult ei puhasta põhjalikult vaid toimib ka hallituse vastaselt.

14. Puukidele ei meeldi teepuuõli.

Kui oled saanud puugi, siis tupsuta teda teepuuõliga ja ta laseb ennast sinust lahti kergemini ning saad ta eemaldada. Ei ole küll teaduslikult tõestatud, aga kogemus näitab, et toimib.

15. Peatäid on koolilaste puhul üsna tavaline nähtus.

Kui šampooni sisse segada regulaarselt paar tilka teepuuõli, siis ei taha ükski täi tulla selle lapse pähe elama.

16. Suu haiseb?

Tänu oma antiseptilistele ja antibakteriaalsele toimele võib teepuuõli aidata ka haisva hingeõhu puhul. Poes müüakse mitmeid hambapastasid ja suuveesid teepuuõliga, aga saab ka ise teha. Lisa suuloputusvette paar tilka teepuuõli. Proovi mitte alla neelata! Regulaarsel kasutamisel hoiab ära bakterite tekke.

17. Inetud tüükad jalgadel või käel?

Tupsuta 2 korda päevas teepuuõliga, juba mõne päeva või hiljemalt nädalate pärast kaovad tüütud tüükad. Jälgi, et tüüka ümber ei tekiks allergilist reaktsiooni (punetav nahk).

Main Menu