Miks peaks keha aluselisemaks muutma?

Inimese keha peab säilitama tasakaalus pH taseme selleks, et püsida terve. Süües happelisi toite, üritab keha vere pH taset tasakaalustada vallandades aluselisi mineraale vereringesse, nagu kaltsium, fosfor ja magneesium.
Kui me ei saa toiduga piisavalt aluselisi toiduaineid, siis peab keha varustama ennast teistest allikatest (näiteks luudest, lihastest), mis võib põhjustada väsimust ja immuunsüsteemi nõrgenemist. Nii oleme vastuvõtlikumad erinevatele viirustele ja haigustele.
Happelised toiduained on näiteks teraviljad, oad, liha, piimatooted, kala, kiirtoidud ja poolfabrikaadid.

pH taseme tasakaalus hoidmise jaoks peaks meie toidukord koosnema 20-40% happelisest ja 60 -80% aluselisest toidust.

Kuidas aru saada, kas keha on liiga happeline:

Kõhukinnisus

Soolade ladustumised kõõlustes

Põletikud, palavikud, seened, kasvajad kehas

Pinnapealne hingamine ja raskus hinge kinni hoida

Tihe urineerimine

Puhitused, kõrvetised ja turses kehaosad

Mäluhäired ja hajevil olek

Unetus

Kuidas muuta keha aluselisemaks?

1. Lisa toiduvalikusse rohkem rohelist. Kõrge klorofülli sisaldusega toiduained on tugeva aluselise toimega, eriti spirulina, klorella, odraoras ja teised idandatud terad.

2. Avokaado. Lisaks sellele, et avokaado maitseb hea ja sisaldab väärtuslikke rasvhappeid, on nende ph 8,0, mis neutraliseerib happelisi toite kõhus. Kasuta seda või asemel leivale määrides, lisa teda salatisse või valmista võrratu guacamole.

3. 4 Soola Segu joogipulbrina on kõige lihtsam lahendus, et saada aluseline vesi. Kõik vajalikud mineraalid ja lisaks acerolast pärit C vitamiin neutraliseerivad happed kehas ja tulemuseks on värske ja terve keha. Lisa ainult vesi või täienda oma lemmiks-smuutit.

4. Sidrun. Maitselt on sidrun hapu, kuid seedimisel muutub ta keha jaoks aluseliseks. Lisa hommikul kohe pärast ärkamist paar sidruniviilu või 1 spl sidrunimahla soojale veele ja joo lonkshaaval.

5. Kookospähkel. Kookos on eriti aluseline ja nimetatakse nii mõneski vallas imetoiduks oma tervistavate ja ilusaks muutvate omaduste poolest. Joo kookosvett, küpseta kookosõliga, söö kookospähkli viljaliha. See annab energiat, korrastab seedimist, kergendab soole funktsioone, põletab rasva, valgendab hambaid jne

6. Mandlid. Nii mandlid kui ka mandlijook on head aluselise toidu allikad, mis langetavad kolesterooli taset, parandab aju tegevust, soodustab seedimist ja tasakaalustab keha. Kõikide pähklite söömisel pea meeles, et närid hoolega läbi, enne kui alla neelad.

7. Õunaäädikas on tõhus naturaalne ja antibakteriaalne aine, mis sisaldab palju tähtsaid mineraale ning mikroelemente, näiteks kaaliumit, kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, kloori, naatriumit, väävlit, vaske, rauda, silikooni ja fluori, mis kõik on terve keha jaoks vajalikud. Loe lisa õunaäädika kohta.

8. Vähenda oma stressi taset. Stress mõjutab keha väga erineval moel. Stressi ajal aeglustub ainevahetus ja keha ei suuda ise eemaldada mürgiseid happeid. Mürkide ladestamisel suunab keha need esmajärjekorras rasvarakkudesse, meestel enamasti kõhule ja naistel puusadele. Enamasti kutsutakse seda tselluliidiks. Stressi maandamiseks tegele mediteerimise, jooga või mõne muu endale sobiva stressi maandusviisiga. Loe lisaks ka unetuse kohta

Main Menu