Säästame koos keskkonda

E-kaubandus kogub järjest hoogu ja üha rohkem kasutatakse võimalust mugavalt kodus oma ostud ära teha. Enamasti saabub soovitud kaup automaati või kulleriga kas kastis või kilepakis. Võibolla kuskil või kellelgi on selle kohta ka andmed, kui palju kaste ja kilekotte seetõttu prügisse maandub ja kui palju puid seetõttu maha raiutakse, mingeid numbreid ma selle kohta avaldada ei tea hetkel, kuid arvata võib, et see on päris hirmuäratav.

Looduspere on algusest peale, ehk siis juba 20 aastat võtnud seisukoha, et mida rohkem saab oma tegevusega loodust säästa, seda tervislikum nii Eesti loodusele kui ka siin elavatele inimestele.

Ja oleme täiesti teadlikud, et oleme vaid väike liivatera suures kõrbes, kuid eks iga teekond algab esimesest sammust. Vähemalt saame ise öösel rahulikult magada puhta südametunnistusega, et oleme endast andnud parima.

Seda mõtet järgime nii pakendite kui ka kaupadega, nagu näiteks biolagunevad Natracare naiste hügieenitarbed või Moltex Pure&Nature mähkmed. Enamus meie pakutavaid šampooni ja dušigeeli pudelitest  on valmistatud  taimsest plastikust ning biolagunevad.

Igal kastil mitu elu

Looduspere e-poest pakki saades võibolla mõnikord imestad, et miks saabub vitamiinipurk kommikarbis või puhastusvahend veinikastis. Vastus on väga lihtne. Kõik kastid, millega meile kaup saabub, lähevad uuesti kasutusse. Nii saame anda igale kastile vähemalt veel ühe elu, kui mitte rohkem, sest ka Looduspere poodidesse kaupa laialisaates kasutame neidsamu kaste uuesti ja uuesti, kuni ta tõesti enam ei jaksa ja läheb oma kauaoodatud puhkusele. Samuti ei trüki me välja arveid ega pane neid kaubaga kaasa, vaid saadame selle maili teel. Kasutame kilekotte väga harva ja vaid lekkimist pelgavate toodete puhul.

Väiksemad pakid, mis mahuvad ümbrikusse, saadame laiali vanadest plakatitest valmistatud kottides. Neid kotte valmistavad Tallinna Sotsiaaltöö Keskuse kliendid, kes saavad käelise tegevuse abil töökasvatust, arendavad enda kohusetunnet ja sisustavad samas oma vaba aega. Mitmekordseks kasutuseks tasub endale soetada riidest kott või suuremate ostude jaoks taaskasutatud plastikust kott. Looduspere poodides kasutame maisitärklisest kilekotte või paberkotte.

Täname, et Loodusperet usaldate ja meilt tellite ning sellega toetate keskkonnasäästlikku mõtlemist.

Säästlikku ostlemist!

 

Main Menu