Tegelikult on sool meile eluks hädavajalik

Soola peetakse nii igapäevaseks ja tavaliseks asjaks, et enamik inimesi on selle tähenduse unustanud. Soola ja toidu korvamatut liitu seatakse harva kahtluse alla, kuid sool on siiski midagi rohkemat, kui pelgalt maitseaine.

Tegelik ja ainus tõde on see, et ilma soolata me ei saagi elada.

Sool läbib meie veresooni, ajalugu, kultuuri ja religioone, see teeb võimalikuks kõige elava olemasolu, sest elu sai alguse meie planeedil soolasest ürgookeanist. Kunstlikult toodetud soolal ei ole midagi ühist looduslike sooladega.

Looduslik sool pärineb kas kuivatatuna merest või on see kaevandatud iidsete sisemaiste merede põhjast, nagu näiteks Saksamaalt pärit kivisool või  Himaalaja sool.
Valime Looduspere poe valikusse vaid soolad, mis on rafineerimata ja ilma sünteetiliste lisanditeta, meresool on päikese käes kuivatatud ja käsitsi korjatud.

Mõlemal juhul kujutab sool endast looduslikku ühendit naatriumkloriidist, mitmetest mineraalainetest, nagu kaltsium ja magneesium ning elutähtsatest mikroelementidest. Just sellist soola on loodud organism tarbima: looduslik sool imendub organismi vaid sel määral nagu vaja, samas kui kunstliku söögisoola eemaldamiseks peab organism mõnikord kasutama koguni tähtsat rakuvedelikku. Pealegi vastavad looduslikus soolas sisalduvad mineraalid koostiselt täpselt organismi vajadustele, nii et organism saab nendest vaid kasu lõigata.

Sool ei ole tegelikult ainult elu alalhoidja, vaid ka hea tervise allikas

Tõepoolest – peame kätte saama oma igapäevas soolaannuse, sest soolal on meie organismis täita mitmeid elutähtsaid ülesandeid – naatriumi on vaja närviimpulsside edastamiseks, lihaste tööks, samuti organismi vedelikutasakaalu ja osmootse rõhu reguleerimiseks; kloor aga on vajalik seedimiseks ja hindamiseks. Soola elektrijuhtivuse tõttu suudame mõelda ja tegutseda. Soola leidub koevedelikus ja luudes. Meie veri on mereveega sarnane elektrit juhtiv soolalahus ning ka kõigi õnnetusjuhtumite korral süstitakse kannatanule kõigepealt veeni soolalahust, et säiliks elektrivool.

Tugeva füüsilise pingutuse või soolavaba toiduvaliku korral kaotab organism nii soola kui vett.

Soolavaeguse tulemusel võib aga häiruda või aeglustuda koguni rakkude talitlus. Suurema osa soolast saame toidust. Kala, muna, pähklid ja koorikloomad sisaldavad juba ise soola (ja joodi). Ka selleris, lillkapsas, ananassis ja värskes lehmapiimas leidub pisut soola.

Kõige tähtsam on siiski pöörata tähelepanu sellele, millist soola me oma toidule lisame.

Looduspere soolavalik

Looduslikud kivisooladLooduslik Himaalaja kristallsool on ladestunud rohkem kui 250 miljonit aastat tagasi – ajal mil looduses puudus saastamine. See on kõige puhtam sool, mis leidub meie planeedil. Himaalaja soola teeb eriliseks tema tekkimine. Kliimamuutuste tõttu kuivas ürgmeri ning soolakiht sattus maakoore alla ning on ladestunud 600-800 meetri sügavusel soolasoontes. Seejuures on täielikult kaitstud tänapäeva keskkonna saastatuse eest.

Himaalaja sool sisaldab enam kui 82 inimkehale vajalikku looduslikku mineraali.

Teda peetakse eriliselt puhataks ja väärtuslikuks, kuna ta:
  • varustab organismi enam kui 82 bioloogilise ja rakkude poolt kergesti omastatava mineraaliga
  • on rikas mineraalainete pooles, sisaldades muuhulgas looduslikku joodi
  • on ilma lisaaineteta
  • on keemiliselt töötlemata
  • ergutab vereringet
  • optimeerib toitainete omastamist meie igapäevasest toidust, aidates seejuures ka saleneda
  • puhastab sidekude ja stimuleerib toksiliste ainete väljutamist meie organismist
  • stimuleerib organismi kaitsevõimet
  • parandab meeleolu ja annab energiat
  • harmoniseerib keha happelis-aluselist tasakaalu, tasakaalustades pH-taset
  • normaliseerib vererõhku
  • lahustab ja kõrvaldab sette, mis võib viia sapikivide moodustumiseni
  • vähendab artriidist ja reumast põhjustatud vaevusi
  • leevendab nahahaigusi, kutsudes esile tõelise puhastuse – seestpoolt väljapoole
  • soodustab raskemetallide väljutamist organismist
  • vähendab iha sõltuvusainete järele

Parimat loodusest saadud roosat soola on kasutatud sajandeid tõhusa kehaturgutajana ka välispidiselt. Soolakristallid hooldavad nahka looduslikult, puhastavad ja aitavad säilitada naha niiskustasakaalu. Mineraaliderikas kristallsool sobib nii kehakoorimiseks, tervisevanniks kui jalavanniks väsinud ja turses jalgadele.

Soolavanni jaoks tarvita 1 kg soola 300 liitri vee kohta.

Jalavanniks 60 grammi soola 2 liitri vee kohta.

Peenemateralisest roosast soolast saad valmistada ka ise, vastavalt oma maitse-eelistustele, sobiva kehakoorija, lisades soolale mett või naturaalset õli. Samuti võib ainevahetuse kiirendamiseks ja mürkide väljutamiseks kasutada naturaalset soolaseepi. Aitab tõhusalt ka külmetus- ja viirushaiguste korral.

Soola ravimina võib aga pidada lausa universaalseks vahendiks pea kõigi tõbede vastu – soolamähised ravivad isegi vähki! Soolavannid, nina loputamine soolalahusega, põskkoobaste läbipesemine – kõik see on aastatuhandete jooksul läbi proovitud ja töötab.

Soolalahuse mähistega on saadud positiivseid tulemusi tõsiste haavade ravis, põletikuliste protsesside korral kopsudes, liigeste reuma, hambakaariese, ja tõepoolest ka vähkkasvajate korral. Kuidas see sool siis sellistes olukordades toimetab? Asi on nimelt selles, et soolalahusel on absorbeerivad omadused ja ta tõmbab kudedest välja patogeense mikroflooraga nakatunud vedelikke.

Alljärgnevalt ka mõned praktilised nõuanded soolalahuse kasutamiseks:
  1. Mitte rohkem kui 10 % -line soolalahus on aktiivne sorbent. Ta tõmbab haigest organist välja kogu mustuse. Raviv efekt on ainult siis, kui side on õhku läbilaskev. See määrab ära kasutatavad materjalid, need peavad olema hügroskoopsed.
  2. Soolaside toimib lokaalselt – ainult haigele organile või keha piirkonnale. Vastavalt sellele, kuidas sidemealustest koekihtidest tõmmatakse vedelikku välja, hakkab ülespoole tõusma vedelik sügavamatest koekihtidest, tõmmates endaga kaasa kõik haigustekitajad: mikroobid, viirused ja orgaanilised ained. Sel viisil, sideme toimimise ajal, toimub haige organi kudedes vedeliku uuenemine, puhastumine patogeensest mikrofloorast ja reeglina patoloogilise protsessi likvideerumine.
  3. Keedusoola hüpertoonilise lahusega side toimib järk-järgult. Ravieffekt saavutatakse 7 – 10 päevaga. Probleemist olenevalt, võib aega kuluda ka rohkem.
  4. Soolalahuse kasutamisel tuleb olla ka ettevaatlik. Ei soovita kasutada lahust, mille kontsentratsioon on üle 10%. Mõningatel juhtudel isegi 8 % lahus.

Kuidas valmistada 10% soolalahust?

  1. Võtta 1 liiter sooja keedetud vett, lumesulamise vett või vihmavett
  2. Liitrisse vette panna 90 g soola (3 supilusikatäit, ilma kuhjata). Hoolikalt segada, kuni soolakristallide lahustumiseni. Nüüd on olemas 9% soolalahus.
  3. Võtta rätikud või marli, mida mähiste valmistamisel kasutada ja panna need 1 minutiks soolvette seisma. Seejärel kergelt välja väänata, nii, et ei jääks tilkuma.
  4. Asetada mähised kohale ja katta puhta lambavillaga (ilmselt sobiks ka mitmekihiline villane riie, kui muud varianti pole. Kõik see teha enne und.
  5. Siduda kinni marlisidemega või mõne muu õhku läbilaskva sidemega (elastikside). Mitte kasutada kilet. Hoida peal hommikuni. Protseduuri korrata järgmisel õhtul.

See imeliselt lihtne retsept ravib mitmeid haiguseid, tõmmates toksiine välja selgroost ja organismi haigetest kudedest kuni nahani. Sool tapab kõik infektsioonid, ravib kõiki põletikulisi protsesse ja liigespaunade põletikke, raskeid sisemisi ja välimisi kahjustusi, kasvajaid, gangreeni jne. Kui nüüd tekib küsimus, et kuhu on pööratud arstide silmad, kui hüpertooniline soolaside on niivõrd efektiivne, miks sel meetodil pole laia kasutuspinda? Kõik on väga lihtne – arstid on medikamentoosse ravisüsteemi vangid. Farmaatsiatööstus pakub üha uusi ja uusi ning kalleimad ja väituslikult efektiivsemaid ravimeid. Meditsiin on kahjuks äri. Väga suur ja globaalne äri. Hüpertoonilise lahuse häda seisneb selles, et see on liiga lihtne ja liiga odav ning teda ei saa patenteerida. Rafineerimata keedusool, mis ei maksa peaaegu midagi, on saadaval igas toidupoes.

soolaravi

Sole soolalahus organismi seespidiseks puhastamiseks

Soolaplokk asetada klaasi koos veega. Juba 45 minuti järel on vesi saavutanud maksimaalsete ainete ja omadustega lahuse. Vesi võib seista kannus või klaasis isegi aasta ilma, et midagi sellega juhtuks. Jooge lahust igal hommikul võttes teelusikatäis lahust segades see klaasi vee kohta. Kuuri ajal peaks inimene tarbima vett vähemalt 2 liitrit. Lahus puhastab organismi ja annab sulle mineraalaineid.

 

Loe ka:

 

Kasutatud materjal:

  • http://www.eliksiir.ee/?option=com_content&view=article&id=87:mis-on-sool&catid=40:mida-me-teame-artiklid&Itemid=245
  • http://www.loodusilu.ee/index.php?page=shop.browse&category_id=88&option=com_virtuemart&Itemid=226&vmcchk=1&Itemid=226
  • http://hingamisstuudio.ee/2015/04/sool-universaalne-arstim-koigi-tobede-vastu/

Main Menu