Loodusraviga õietolmuallergia vastu

Allergia ja selle tekitatud tüsistustest on saanud üks tõsisemaid 21. sajandi haigusi. Allergikute arv aina kasvab. Allergia ehk ülitundlikkuse sümptomite tekkimise põhjuseks on asjaolu, et immuunsüsteem – organismi viiruste ja bakterite vastane kaitsemehhanism – reageerib ebakohasel ainetele, mis on tegelikult inimorganismile kahjutud.

Allergia on ainevahetushaigus. Kui mõelda toidulauale, siis viiekümne aastaga on toidule juurde tulnud mitu tuhat nimetust lisaaineid, mida inimene kunagi varem pole tarbinud ega ole jõudnud nendega kohaneda. Õietolmuallergia vaevab umbes 10% Eesti elanikkonnast. Soe talv ja viimase aja kevadised temperatuurid annavad põhjust muretsemiseks harilikust pikema õietolmuallergia hooaja pärast. Kuigi veel ei ole Eestis alanud aktiivne õitsemise periood, tasuks allergikutel vajalikud abivahendid siiski juba aegsasti valmis vaadata.

Abivahendeid kiusavate allergianähtude, nagu sügelemine, aevastamine ja vesised silmad, vastu, leiab kõige tõenäolisemalt ja lihtsamalt apteegiriiulitelt. Muidugi ei ole halb ennast kindlustada juba järele proovitud ning oma efektiivsust tõestanudvahenditega, kuid samas tasub ka mõelda, et nii nagu meil on haigused, mis on tingitud loodusest, nii on ka iga haiguse raviks olemas mitmeid looduslikke alternatiive – nii ka õietolmuallergia puhul.

biolatte havitall

Suurbritannia toiduainete uurimise instituudi (Institute of Food Reserach) teadlased on leidnud, et piimhappebakterid aitavad õietolmuallergia all kannatajaid. Uurimuses osalenud õietolmuallergia all kannatajad jõid viie kuu jooksul naturaalset piima, millele oli lisatud elavaid Lacobacillus casei baktereid. Katsealustel mõõdeti vere immuunglobuliini E tüüpi antikehade (IgE) määra enne õietolmusessiooni algust, selle ajal ja pärast seda. IgE käivitab limaskestades histamiini eritumise ja histamiini tõttu tekivad allergianähud nagu tursumine, aevastamine, vesised silmad ja sügelemine. Piimhappebaktereid sisse joonud katsealustel oli veres õietolmusessiooni kõrgpunktis ja selle lõppedes märkimisväärselt vähem IgE-d. Piimhappebakterid mõjutasid organismi immuunsüsteemi selliselt, et õietolm ei kutsunud enam esile allergilisi nähte ja organismi reageerin õietolmule normaliseerus. Loodusperes saadaval olevatest piimhappebakteri-preparaatidest sisaldab L. casei bakterit näiteks Biolatte Havitall pulber, mida saab saab samuti igapäevasel joogi või vedela toidu sisse segada. Sobib kasutamiseks ka lastel alates 6. eluaastast.

Mesi õietolmuallergia vastu

Mesigi võib aidata õietolmuallergia puhul. Seda muidugi juhul, kui inimene pole meele allergiline. Saksamaal läbiviidud uuringutest selgus, et mees leiduvat õietolmu ei lagundata seedeprotsessi käigus ja see jõuab vereringesse. Ilmnes, et õietolmulahus leevendas heinapalaviku ning allergiaga seotud astma sümptomeid tervelt 84% juhtudest. Seega soovitatakse õietolmuallergia leevendamiseks süüa inimese lähipiirkonnast pärit mett, mis sisaldab samu osakesi, mis allergiat põhjustavad. Teisisõnu tundub tegu olevat homöopaatia põhimõtte “sarnane ravib sarnast” teadusliku tõestusega, kus vaevuse ravimiseks kasutatakse sama ainet, mis algselt vaevuse tekitas, kuid pisut teises mahuastmes.

Samuti aitab allergiate (ka õietolmuallergia) korral MSM (looduslik väävlipreparaat). See on toitaine, millel on tõeliselt palju ülesandeid meie kehas. Eelkõige osaleb ta terve naha, juuste ja küünte heaolu huvides, kuid suuremate annustega on ravitulemusi saadud tõepoolest muuhulgas ka allergiate ja astma ravis. Eriti tulemuslik on MSM koos C-vitamiini sisaldavate toiduainetega.

Loodusperes on  MSM pulbrilise kujul kui ka MSM kapslitena.

Kurb tõdeda, et allergiahaiguste vastu ühest ja kindlalt toimivat imerohtu olemas ei ole. Küll aga saab inimene ise tõvest ülesaamiseks oma elu õigesti korraldada. Allergiahaige (mitte ainult õietolmuallergia) päevakavas peaksid oma koha leidma ravivõimlemine, veeprotseduurid, jalutuskäigud, viibimine puhtas õhus nii kodus kui ka tööl.

Immuunsüsteemi aitavad tugevdada ka järgmised harjumused või harjumuste ära jätmised:

  • Eriti oluline on karastamine. See suurendab vastupanu külmetushaigustele, mis omakorda võivad allergiatõbesid vallandada. Ideaalne on sportimine, eeskätt õues.
  • Keelatud on suitsetamine, kemikaalide (ka kosmeetiliste) ning sünteetiliste pesuvahendite kasutamine.
  • Rõivad ja voodipesu peavad olema naturaalsed. Sünteetilised materjalid (eriti vaibad ja kardinad) on välistatud.
  • Toituda tuleb alati tervislikult. Oluline on välja jätta kõik, mis võib tervislikule toitumisharjumusele vastupidist mõju avaldada, isegi siis, kui pole veel allergiat ega intolerantsust mingite toitude suhtes. Tuleb jälgida, et igal söögikorral oleks liitsüsivesikuid (köögi- ja puuviljad, pruun riis jt) ning võimalikult vähe valku. Süüa võib väheses koguses madala rasvasisaldusega valku, näiteks lahjat liha ja kaunvilju (neid koos teiste köögiviljadega).
  • Valida tuleb ilma lisaaineteta toiduaineid ja püüda täielikult vältida valmistoite.

Kõike eelnevat, eriti seda, mis puudutab lisaaineid toidus, kosmeetikas ja kodukeemias, aga ka rõivastuse ning kodutekstiilide naturaalsust tuleks jälgida kohe, alates uue ilmakodaniku sünnist. Selline teadlik käitumine aitab ära hoida palju probleeme ning vaevusi tulevikus ning aidata kaasa ühiskonnast tingitud ainevahetushäirete vähenemisele järgnevatel põlvkondadel.   Kasutatud materjal:

  • A. Luigela “Tervise kokaraamat”
  • https://www.arst.ee/et/Uudised-ja-artiklid/45417/oietolmuaeg-voib-tulla-allergikutele-tavalisest-pikem
  • https://www.arst.ee/et/Uudised-ja-artiklid/29074/piimhappebakterid-aitavad-oietolmuallergia-puhul
  • http://www.eliksiir.ee/index.php?option=com_content&view=article&id=153:msm-metueuelsulfonueuelmetaan&catid=1:viimased&Itemid=211

Main Menu