Kodu ohutult puhtaks

Kui mõtleme tervislikule elustiilile, siis esimesed asjad mis meile pähe tulevad on toitumine ja trenn, võib-olla mõtlema ka loodusliku kosmeetika kasutamisele. Kuid harva vast jõuame mõtteni, et tervislikuks elus mängib rolli ka kõik see, mida tarvitame oma keskkonnas, näiteks kodus.

Meie tervist võivad kahjustada tooted, mida kasutame kodu puhastamisel ja lõhnastamisel, kuna tegu on keskkonnaga, mille õhku sisse hingame ja mille pindadega kõige rohkem kokku puutume. Lisaks iseenda kahjustamisele teeme mürgiste ainete kasutamisega halba ka meie loodusele. Mõtlema peaks panema fakt, et kõik mida kasutame pesuks kodus, jõuavad vähemal või suuremal määral tagasi loodusesse ja sealt jälle ringiga tagasi meieni.

Kõige lähim kontakt on meil nõudepesuvahendiga,

mille kohta räägivad Saksamaa sõltumatud testiasutused, et pärast tavapoes müüdavate tootega pesu tuleks taldrikut vähemalt 36 korda loputada, et kõik kahjulikud ained täielikult eemaldada. Vastasel juhul sööme me neid aineid paratamatult koos söögiga endale sisse. Paljude teiste puhastustoodedega võime kahjustada oma nahka kui ka hingata mürgiseid aineid sisse. Kuigi mõju pole kohe märgatav, siis kuude ja aastatega kogunevad erinevad sünteetilised ained meie organismis ja võivad tekitada tervisehäireid just neerudes ja maksas.

Nagu me teame, on ravimine alati kallim kui ennetus. Eks siin ongi mõtlemise koht, et kui maksan nüüd euro või paar vähem, aga hiljem ravikuludele kordades rohkem, siis kas on see kokkuhoid tervise arvelt mõttekas. Laste puhul tuleks siin kohe kolm korda mõelda, sest nemad on vastuvõtlikumad ja alles kasvavad ning ise oma tervise eest veel vastutada ei suuda.

Enda ja looduse hoidmiseks tasub ülevaadata kõik mida enda ümber kasutame puhtuse hoidmiseks.

Kodu koristamiseks tasub valida tooted, mis on meile ja ka keskkonnale võimalikult ohutud. Kõige lihtsam viis selleks on otsida toodetelt märgistusi nagu EcoCert ja EU organic. Lisaks ka selgeks teha, mida need märgistused tähendavad.

Kodu puhastamiseks vahendeid on võimalik valmistada ka ise kasutades juba kodus leiduvaid koostisaineid näiteks sooda, söögiäädikas, sidrun. Kõik need ained sobivad kasutamiseks nii üksi kui ka teiste ainetega kokku segatuna. Kes aga ise puhastusvahendeid kokku segada ei jõua võib külastada mõnda ökopoodi.

Looduspere poolt müüdavad kodupuhastusvahendid on meie enda poolt testitud ja heakskiidetud ning neid soovitame soojalt.

Kasutades tooteid, mis on valmistatud võimalikult looduslähedaselt hoiame ennast, enda lähedasi, loodust ja loomi.

 

Soovid lugeda lähemalt nõudepesuvahendite kohta ja võrrelda, siis vaata Nõudepesuvahendite võrdlus

Kodu energeetilise puhastuse kohta saab samuti meie blogist infot.

Kui tihti peaks patja vahetama ja milline on parim?

 

Main Menu