Salvei kasulikud omadused

Instagramis ja sisustussaadetes on viimasel ajal tihti näha kapi nurgal või laual salveitõrvikut. Mitmetes kontorites on see samuti saanud traditsiooniks pärast pingelist olukorda või koosolekut salvei tõrvikuga ruumi puhastada. Mis uus trend see siis on?

Iga uus on unustatud vana. Juba antiik- ja keskajal kasutati salveid inimeste ravimisel ja tänapäeval on aedsalvei rahvameditsiinis asendamatu ravimtaim.

Salvei suits aitab puhastada kodu ja kristalle negatiivsest raskest energiast, mis takistab õnnel majja tulla. Samuti on salveil desinfitseeriv toime ja eemaldab teadlaste väitel kuni 94% bakteritest õhus. Inimeste puhul eemaldab ta muremõtted ja leevendada stressi ning aitab keskenduda. Salvei on suurepärane abiline külmetushaiguste puhul, eriti köhast lahtisaamiseks. Siis on hea juua salvei teed ja puhastada tuba salvei suitsuga. Pane tähele, kui kiiresti paranevad haigusnähud.

Indiaanlaste uskumuse järgi on salvei hing õnne, kaitse ja vabaduse looja.

Ruumi puhastamine salvei tõrvikuga

Kui soovid salveiga kodu puhastada, siis anna talle ülesanne mõttes kaasa, kas soovid puhastada halvast energiast või haigustest. Ava uks või aken, kust saab halb energia välja minna.

Süüta salvei tõrvik, lase umbes 20 sekundit leegiga põleda ja siis kustuta leek ja kasuta suitsu ruumi puhastamiseks. Mõnikord kustub ta ära, pane siis uuesti põlema. Aseta tõrvik tulekindlale alusele, soovi korral võid suitsu linnusulega toa poole lehvitada. Kodu puhastamisel alusta uksest vastu päeva liikumisega. Kasuta oma sisetunnet, kui tunned, et mõnes kohas peab peatuma, siis tee seda. Peeglid ja toanurgad on eriti tugevad halva energia kogujad, seega võiks kindlasti peegli ees ja nurgas pikemalt peatuda.

Eriti tugeva spirituaalse toimega on valge salvei.

Salvei kasulikud omadused tervisele

Salvei sisaldab rikkalikult polüfenoole ja on antibakteriaalne, põletikuvastane ja seenevastane. Tema kasulikud omadused tervisele on lõputud. Toome siin ära mõned nendest:

Salvei on kasulik mälule ja tujudele. Häid tulemusi on saadud ka Alzheimeri puhul. Väidetavalt suudab ta takistada mälu infot edastava kemikaali acetylcholine hääbumist. Tujude puhul toimib ta rahustavalt ja stressi maandavalt.

Kolesterooli taseme alandamine on samuti üks omadusi, millele salvei tee joomine kaasa aitab. Ainult 2 tassi tee joomine andis juba kahe nädalaga häid tulemusi. Sama toime oli ka salvei ekstrakti tarbimisel.

Menopausi ajal on rahvameditsiinis juba aastasadu kasutatud salveid kuumalainete ja higistamise vastu.

Suuhügieeni jaoks on samuti salveil oma bakterivastase toime tõttu oma oluline koht. Toimib nii Streptococcus mutans kui ka Candida albicans bakterite vastu ja takistab kaariese teket.

Loomade peal on katsetatud ka salvei ekstrakti toimet vähi vastu ja saadud häid tulemusi, kuid see on alles uurismisejärgus.

Nahale kandes, näiteks salvei lilleveena, toimib ta suurepäraselt kortsude vastu, aga ka kõikvõimalikud ekseemid ja põletikud. Lisaks on salveil ka higistamisevastane toime, mistõttu kasutatakse teda deodorantides ja jalakreemides.

Kasutatud allikad:

https://www.gardenpearls.eu/mustiline-salvei/?lang=et

https://www.schweizer-illustrierte.ch/style/lifestyle/ihr-solltet-eure-wohnung-jetzt-mit-salbei-ausrauchern

https://www.vogue.de/lifestyle/artikel/salbei-raeuchern-zuhause-buero

 

Main Menu