Teeme ise kodulõhnastaja

Odav. Lihtne. Looduslik.

Eesmärgiks on levitada mõnusat lõhna kodus ja erinevate aroomide abil ka ergutada, rahustada või rõõmustada meeli. Paljud poodides müüdavad lõhnasegud sisaldavad sünteetilisi aroome, ftalaate või ei vasta meie ettekujutusele heast lõhnast.

Raumduft Orchidee

Võimalik on teha segu erinevatest koostisainetest. Leia ilus pudel või purk, mis on ülevalt poolt kitsam kui alt, kuhu segu kallata. Võid seda ka ise veel kaunistada paelte, pärlite või kangaga, vastavalt toale, kuhu soovid ta asetada. Pulkadeks võib kasutada bambuse pulki või ka majapidamise puidust pulkasid. Lõika ära teravad otsad. Kasta otsad segusse mõneks tunniks ja siis pööra pulgad ümber. Nädalas paar korda võiks uuesti nii teha. Vajadusel lisa hiljem eeterlikku õli juurde.

 

  • Alkohol + vesi + eeterlik õli

Alkohol haihtub kiiremini, seega on ta hea võimalus, et kiiresti imenduks lõhn pulkadesse. Lisaks on alkohol ka hea säilitusaine. See segu ei jäta rasvast laga, kui purk peaks ümber minema. Võta pool klaasi kuuma kraanivett, lisa pool klaasi viina ja lisa 20-25 tilka eeterlikku õli, sega.

  • Baasõli + eeterlik õli

30% eeterlikku õli, 70% baasõli oleks soovitatav. Väldi mineraalseid õlisid, eelista näiteks magusmandlit, seesamit ja teisi lõhnavabasid õlisid.

  • Baasõli + alkohol + eeterlik õli

Võta pool klaasi baasõli, lisa 2-3 spl viina ja külluslikult eeterlikku õli (30% eeterlikku õli, 70% baasõli+viina)

Millist eeterlikku õli kasutada?

Sidrun, sidrunhein ja tüümian on suurepärased õhupuhastajad.

Lavendel, apelsin, piparmünt, seeder ja jasmiin inspireerivad ja teevad tuju heaks ning on ka stressi vastu

Eukalüpt, piparmünt ja lavendel maandavad pingeid

Looduspere poes on eeterlikud õlid 

koduaroom

Main Menu