Loodusperel on sünnipäev!

DSC_0012 Taas on Loodusperel täis saanud üks aastaring, sedakorda juba kümnes. 10 aasta jooksul on algselt väike perefirma kasvanud edukaks 18 töötajaga kaubandusketiks.

Eestis teevad teie elu loodussõbralikumaks 18 tublit meest ja naist vanusevahemikus 25-66 eluaastat:

  • Pirita Selveri Loodusperes Lena ja Olga
  • Viru Keskuses poes Noora, Moonika ja Eve
  • Tartu Lõunakeskuses Annika, Heidi, Sulev ja Kersti
  • Kontoris Pille-Riin, Selim, Siret, Alina ja Kaia
  • Blogis ja kodulehel Reedu

  Kui esitasime Looduspere töötajatele küsimuse: “Mida uut oled teada saanud töötades Looduspere poes?”, saime järgmisi vastuseid: P1040869

Kersti: “Uus asi minu jaoks olid kandelinad. Muidugi oli meeldivaks üllatuseks ka see, et mida kõike mahedalt toodetakse. Muidugi seebipuu pähklikoored olid ka asjad, millest polnud kuulnudki kui sinna tööle läksin.”

KaiaKaia: “Olen päris palju uut teada saanud. Olen muutunud palju teadlikumaks sellest, mida endale peale ja pähe määrin ja mida sisse söön. Vaatan nüüd palju hoolikamalt poes, mida korvi panen ja üritan alati kriitilise pilguga lugeda koostisainete nimekirja. Olen õppinud muuhulgas ka nt, kuidas kasutada riidest mähkmeid või kui hea asi on kandelina.” OLYMPUS DIGITAL CAMERA

Reedu: “Uut informatsioon on tulnud päris palju, iga blogipostitusega midagi, samuti on olnud vanade asjade meeldetuletamist ning juba olemasolevale kinnituse saamist. Loodusperes töötades olen leidnud oma lemmikseebi – surnumere mudaga Aleppo seebi, ja lemmik lõhnavee – naturaalse roosivee.”

SiretSiret: “Mina liitusin Looduspere meeskonnaga kuskil üle 4 aastat tagasi. Olin siis veel tüdruk, kes kolis maalt linna ja alustasin Loodusperes, olles poole kohaga klienditeenindaja Pirita Looduspere poes, mis asus Topi siseruumides. Hiljem kolisime poega teistesse ruumidesse ja siis töötasin juba täiskohaga. Hiljem asusin töötama müügisekretärina ja tegin seda tööd kuskil 2-3 aastat. Siis lahkusin aastaks Loodusperest ja Eestist ning nüüd tagasi tulles leidsin tee uuesti siia. Hetkel töötan import/eksport juhiabina ning hoolitsen ka hulgilao toimimise eest. Õppinud olen ma nende aastate jooksul kohe väga palju. Võiks öelda, et alguses ei jaganud ma ökost ega nendest toodetest tuhkagi, kuid selle aja jooksul on kõigest sellest saanud siin minu elustiil. Endal mul lapsi veel pole, kuid oman teadmisi riidest mähkmete, kandelinade, lapsekandmiskottide, mänguasjade ja muude teemade kohta, mis puudutab beebit ja lapsi. Kasutan igapäevaselt paljusid meie tooteid ja ootan alati huviga, kui midagi uut meile müügile tuleb. Kõige tähtsamateks toodeteks mis peavad mul kodus olema on puhastusvahendid, ihuhooldusvahendid ning põhilised toiduained, mida iga päev kasutan (soolad, suhkrud, puljong jne) Kokkuvõttes võiks öelda, et olen nende aastate jooksul arenenud väga palju ja laiendanud oma teadmisi mitmes valdkonnas.”

Heidi: “Mina olen Loodusperes töötades palju teada saanud. Varem olin nn tavaline inimene, kes loodustoodetest ja sõnast “öko” ei teadnud eriti midagi. Ja eks ka minu tutvusringkond oli taoline. Aga, mis tulema peab, see tuleb ükskord nagunii. Tundsin juba mõnda aega, et mõned “mürgitatud ” tooted on mulle vastuvõetamatud (seebid, pesupulbrid, parfümeeria, väga värvilised toidud jne). Kokkuhoidlikult ja loodussäästlikult olen elanud suurema osa elust – asjade taaskasutus, nii vähe puhastusvahendeid kui võimalik (eelistatult sooda ja äädikas). Palju toitu kasvatan ise. Ütlen ei krõpsudele, burgeritele – need  lihtsalt ei maitse mulle. Saadetigi siis minu teele Looduspere. Minu maailmapilt siin töötatud peaaegu nelja aasta jooksul on oluliselt avardunud.  Tean nüüd tunduvalt rohkem mahetoodetest ja ökomaailmast. Olen õppinud tundma erinevaid toiduaineid – ei teadnud ma ennem midagi ei kinoast, chia seemnetst ega erinevatest suhkrutest. Olin ikka täitsa rumal. Aitäh Loodusperele minu harimise eest! Tore on olla siin omade seas! Olga

Olga: “Loodusperes töötades saab iga päev teada midagi uut ja põnevat. Minule kõige parem avastus on olnud, et riidemähkmetega “mässamine” võib olla väga lõbus ja marseille oliiviseep on palju parem šampoonist. Loodusperes olen õppinud, et paar väga head asja on palju paremad kui mitu enam-vähem asja.” Alina (1)

Alina: “Tulin Loodusperesse tööle umbes-täpselt aasta tagasi. Alustasin hulgimüügi korraldamisega. Nüüdseks hoian silma peal ka meie Pirita poe tegemistel ja mõnikord tuleb sülearvuti hoopis kotti pista ja minna vaatama, kuidas Soomes asjad edenevad. Tänu oma tööle olen muutunud palju teadlikumaks kõige suhtes, mida tarbin. Kosmeetika- ja ihuhooldustoodete riiulil leidub mul vaid üksikuid asju, mis ei ole öko. Ka toidukaupade poole pealt üritan tarbida võimalikult palju just ökotooteid. Meeldiva üllatusena tuli ka see, et raketiteadusena tundunud kandelina ja riidemähkmete kasutamine on tegelikult täitsa lihtne ja loogiline. Kõige rohkem hindangi selle töö juures neid teadmisi, mida olen saanud ökotoodete ja ökoelu kohta ning oma imearmsaid kolleege, kellelt saab alati abi ja tuge ning ilma kelleta ei oleks tööpäev pooltki nii tore.”   Looduspere sündimislugu saad lugeda meie varasemast postitusest.

Main Menu