Kuidas parandada ja taastada oma seedekulgla tervist, et end jõulude ajal suurepäraselt tunda

Aasta lõpp kutsub aeglasemalt ja perekesksemalt aega veetma. See on kauaoodatud puhkus tööst, koosolekutest ja vajalike ülesannete nimekirjast. Veedame aega pere ja sõprade seltsis, mõtiskleme aasta üle ja kujutame ette eesootavaid aegu.

Saate sukelduda pühade kogu võlusse ja soojusesse ilma oma tervist tasakaalust välja viimata. Tehke endale kingitus oma seedekulgla tervise parandamiseks (ilma, et peaksite muretsema detsembrikuise puhituse pärast). Ärge oodake uue aastani. Järgige lähenemisviisi “söö oma kõhutunde järgi”, olge oma toitumise suhtes teadlik ja nautige pühadeaega süümepiinadeta.

Kasu seedekulgla tervisele

Seedekulgla hea tervis on midagi enamat kui lihtsalt hea enesetunne, mille loob jõuluriiete kandmine. Terve seedekulgla hoiab tervena kogu organismi. Mõelge seedekulgla eest hoolitsemisele kui aiale, mis vajab päikest, kastmist ja tähelepanu.

Soolestik reageerib mitmesugustele värsketele töötlemata toiduainetele. See hõlmab selliseid toiduaineid nagu jogurt, banaanid, spargel ja kaer. Polüfenoolid on olulised ka soolestiku jaoks, sest aitavad stimuleerida tervislikku bakterikasvu. Punane vein, roheline tee, tume šokolaad, oliiviõli ja täisteratooted on head allikad.

Puhitistevaba pühadehooaja nautimiseks (ja ebatervisliku aastaalguse vältimiseks) on palju tervislikke toiduvalikuid. See tähendab teatud toitude asendamist paremate valikutega ja soolestiku mikrobioomi ja mitte ainult maitsmismeele toitmist.

Kuidas parandada oma seedekulgla tervist; kohustuslikud võtted ja põhiteadmised

Keeruline soolestik nõuab kogu keha head tervist. See hõlmab piisavalt magamist, hüdreerituna püsimist, väljas käimist (isegi külmaga) ja stressitaseme alandamist. Ihkame rämpstoitu, kui oleme väsinud; just talvel on lihtne tunda end loiult. Pimedus põhjustab meie kehas rohkem melatoniini tootmist ja sellest tulenevalt pidevat väsimust.

Lisage sellele ühiskondlik ettekääne, et „käes on jõulud“, et süüa seda, mis meeldib, ja pole üllatav, et pühade ajal tekib ületarbimine. Eelistage tervislikke eluviise aastaringselt, kuid eelkõige jahedamatel kuudel. Järgige 80/20 reeglit – 80% ajast täisväärtuslikku toitu ja ülejäänud 20% võib endale lubada muid toite.

Soolestikku tervendav toitumiskava

Jõulujärgse kõhupuhituse (ja unisuse) vältimiseks tarbige toitainerikkaid toite.

Eesmärk on vältida veresuhkru taseme tõusu. Teie seedekulgla tervisele kasulike bakterite kasvu soodustamiseks on mõned põhitõed. See hõlmab kiudainerikaste toitude eelistamist, mille hulka kuuluvad kaunviljad, kaer, õunad, porgandid, marjad ja spargel. Küüslauk ja sibul on teadaolevalt kasulikud ka soolestikule nagu ka kääritatud toidud, näiteks jogurt, tempeh, miso ja kombucha.

Seedekulgla tervis on otseselt seotud kogu teie keha heaoluga. Keskenduge oma soolestiku tervise taastamisele ja säilitamisele jõulude ajal strateegiliste toiduvalikute, hea unegraafiku ja igapäevase liikumisega. Väikesed näpunäited ja veidi loovust pühade ajal võivad kõike muuta.

Kuidas saada sel aastal lahti pühadepuhitistest?

Parim viis puhitusvabade jõulude nautimiseks on järgida seedekulgla igapäevast terviserutiini.
ZinoBiotic+ on seedekulglat tasakaalustav toidulisand. See on segu kaheksast looduslikust toidukiust, mis metaboliseeruvad jämesooles, toetades tervete bakterite kasvu. Lisaks muudele soolestiku tervise kasudele vähendab see vegantoidulisand veresuhkru hüppeid pärast sööki1, tasakaalustab kolesterooli2, soodustab soolestiku normaalset talitlust3 ja tasakaalustab mikrobioomi.

ZinoBiotic+ tugevus on selles, kuidas see soodustab „heade“ bakterite kasvu kogu jämesooles. „Head tegelased“ aitavad kiudaineid fermenteerida, vitamiine toota ja immuunsüsteemi harida.

Ärge laske sellel rumalal hooajal oma seedesüsteemi kahjustada. Tundke end hästi, nähke perekonna seas suurepärane välja ja alustage uut aastat juba oma tervise-eesmärkide suunas liikudes.

* USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) pole neile väidetele oma hinnangut andnud. Toode pole mõeldud haiguste diagnoosimiseks, ravimiseks ega ennetamiseks.

by 

Main Menu