Kalaõli kasulikkus raseduse ajal (ja ka hiljem)

Rasedus on naiste jaoks eriline aeg, mil keha valmistub ette lapse kasvamiseks ja sünnituseks. Samuti muutuvad noorte emade toitainevajadused. Raseduse normaalseks kulgemiseks on vaja mitmesuguseid vitamiine ja mineraale, sealhulgas õiges koguses oomega-3 rasvhappeid. Seega peaksite raseduse ajal tingimata kalaõli tarbima.

Pikaahelalised polüküllastumata rasvhapped (LCP) on tuntud rasvade ehitusplokkidena ja aitavad organismil normaalselt funktsioneerida. LPCd on olulised nii emadele kui ka beebidele. Oomega-3 rasvhapped on olulised aju arenguks1, aga samuti närvisüsteemi2 ja silmade jaoks3.

Mis oomega-3 rasvhapete kogustesse puutub, siis soovitavad toitumisnõustajad rasedatele süüa kaks kuni kolm korda nädalas rasvast kala, aga pidage selles osas alati nõu ka oma arstiga. Taimetoitlased ja veganid leiavad oomega-3 rasvhappeid muudest allikatest nagu linaseemneõli, kreeka pähklid, chia seemned, rohelised lehtköögiviljad ja sojatooted (nt tofu).

Oomega-3 toidulisandite võtmine enne ja pärast lapse sündi

Puhas ja kvaliteetne oomega-3 kalaõli on kasulik raseduse ajal ja lapse esimestel elukuudel. Kuna organism neid asendamatuid rasvhappeid ise ei tooda, tuleb tarvitada toidulisandeid.

Oluliste asendamatute rasvhapete tekkimise võimaldamiseks soovitatakse hakata rasedusaegseid oomega-3 rasvhappeid võtma juba vähemalt kuus kuud enne lapse eostamist. Samuti on oomega-3 rasvhapped olulised pärast sünnitust ja rinnaga toitmise ajal.

BalanceOil+ on oomega-3-rasvhapetega toidulisand, mis sisaldab rohkesti oliividest saadud polüfenoole ja D3-vitamiini. See toidulisand kohandab ja säilitab ohutult EPA- ja DHA-tasemeid ning oomega-6 ja oomega-3 rasvhapete vahekorda organismis. BalanceOil+, mis on esmaklassiline loodusest püütud väikestest kaladest saadud õli ja koristuseelse, kõrge kvaliteediga oliivide esimese külmpressiõli segu, aitab kaasa südame2, aju1 ja immuunsüsteemi4 normaalsele funktsioneerimisele.

See suurepärane oomega-3 rasvhapete allikas on keskkonna saasteainetest vaba. BalanceOil+ sertifitseeritud jätkusuutlikuks tooraineks on loodusest püütud väikesed kalad ning toodet on värskuse ja ohutuse tagamiseks toksiinide suhtes molekulaarselt testitud. Puhtad tooted on olulised kõigile, aga eelkõige just tulevastele emadele.

Oomega-3 rasvhapete kasulikkus naistele ja lastele

On tõestatud, et kaks oomega-3 rasvhapet, EPA ja DHA, aitavad kaasa aju normaalse funktsioneerimise tagamisele1. Kui last ootav ja rinnaga toitev ema tarbib DHAd, soodustab see loote ja rinnaga toidetava imiku aju normaalset arengut. Lisaks aitavad EPA ja DHA hoida vere normaalset triglütseriidide taset5, stabiilset vererõhku6 ja -südametalitlust2.

Lisaks toetab DHA silmade tööd3, mis on väikelaste jaoks ülioluline. BalanceOil+ on täiesti looduslik viis võimendada oomega-3 rasvhapete imelist mõju.

Kuna organism ei suuda ise polüküllastumata rasvhappeid toota, mängib BalanceOil+ noorte emade igapäevaelus olulist rolli. Kuna BalanceOil+ tarbimine on äärmiselt lihtne (hommikusmuutile või mahlale lisatuna), sobib see suurepäraselt emade muutuvate toitumisvajaduste ja -eelistustega.

Sellel tootel on rohkem kui 15 EFSA poolt heaks kiidetud tervisele kasulikku omadust ning lisaks tasakaalustab BalanceOil+ ka oomega-6 ja oomega-3 rasvhapete vahekorda Kui last ootavad ja rinnaga toitvad emad alustavad oma elus uut, füüsiliselt ja emotsionaalselt nõudlikku etappi, aitab BalanceOil+ neil oma organismi tippvormis hoida.

Oomega-3 rasvhappeid sisaldav täiesti ainulaadne BalanceOil+ on hommikune rituaal, mis kestab lapse imiku- ja väikelapseeast oluliselt kauem.

* USA Toidu- ja Ravimiamet (FDA) pole neile väidetele oma hinnangut andnud. Toode pole mõeldud haiguste diagnoosimiseks, ravimiseks ega ennetamiseks.

Allikas: Zinzino blogi Kas raseduse ajal on lubatud tarbida kalaõli

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.