Disana – koos loodusega juba päris algusest peale

Disana vanutatud villast heleroosa õuekombekas 2

Mõned aastad tagasi, oodates oma kolmandat last, tegin lähemalt tutvust kõige looduspuhta, beebile hea ja keskkonda säästvaga, mis vähegi mõttesse tuli. Oli ju mu sooviks pakkuda oma lapsele vaid parimat. Nii enda kui oma pere elukorralduses armastan siiani lihtsust, minimaalset vajalike ressursside kasutamist ning looduslähedust.

Selline mõteviis ning erinevate internetiavarustes leiduvate materjalidega tutvumine juhatasid mind toona ka beebide varajase potitamise, riidest mähkmete, võimalikult looduslähedasest materjalist ja minimaalselt töödeldud beebirõivasteni ning kõige muu hulgas ka Disanani, mis sai mulle paljuski eriti südamelähedaseks.

Disana on Saksa perefirma, mille keskseks ideeks on alati olnud rõõm tööst looduslike kiududega. See rõõm uuest, paindlikust ning ökoloogilisest iseloomustab ka kõiki nende tooteid. Firma, mis on alguse saanud juba ligikaudu 25 aastat tagasi, alustades tol ajal tagasihoidlike pestavate mähkmete tootmisega, mille peamiseks ideeks oli see, et need oleks valmistatud nii looduslikest materjalidest, kui vähegi võimalik, on tänaseks arenenud nimekaks ökoloogiliste mähkmete, aga ka väga paljude erinevate beebi- ja väikelaste tekstiilide tootjaks.

Kuid idee ning firma filosoofia on kõigi nende aastate vältel jäänud ikka samaks – nautida rõõmu tööst looduslike kiududega.

Disanat võib iseloomustada lühidalt, aga kindlalt – kõik tema rõivad ja mähkmed on valmistatud sertifitseeritud mahepõllunduslikust toorainest ja seda kõike vaid selleks, et nad usuvad siiralt tõsiasja, et

lapsed on kõige väärtuslikum, mis meil üldse on ning vajavad seetõttu palju-palju armastust ja kaitset.

Disana omalt poolt annab selleks ka kõik, mis on nende võimuses – ta annab meile kõigile head eeskuju.

disana kombenesioonEestimaa sügis-talvedes, kus ilmad on liigagi tihti rõsked ning sombused, on eriti oluline tagada oma lastele soe ning niiskuse eest kaitset pakkuv riietus.

Mina olen oma lastele sellisel puhul ikka eelistanud võimalikult looduslikke materjale.

Niiskel ajal pean eriti heaks naturaalset lambavillast rõivastust, kuna vill imab hästi niiskust (lausa 30% enda kaalust kuivana, ilma et ta ise seejuures märg tunduks) ja hoiab sedasi temperatuuri ühtlasena. Kui ka villane materjal peaks märguma, ei muutu ta siiski niiskeks ega külmaks.

Disana tootevalikus on olemas väga mõnusad villased karupüksid, mida saab kanda nii seeliku, teksapükste kui kombenesiooni all.

Need püksid on valmistatud pehmest meriinovillast, mis ei aja jalgu sügelema.

Spetsiaalselt väiksemate laste jaoks on saadaval ka pehmed, täisvillased traksidega püksid, mis hoiavad beebi keha soojas kuni kaenlaalusteni välja – eriti soojad ja mõnusad, kui laps magab vankris.

Kõige popim toode on vaieldamatult Disana vanutatud villast kombe, mis on tõeline haruldus – piisavalt paks, et lapsel oleks soe ka õues magada oma lõunauinakut, kuid mõnusalt õhuke, et oleks tore ka mürada, ronida ja sehkendada. Ei aja higistama ka autos istudes.

Tõeline multi-kulti, mis on igati oma hinda väärt.

Niiskete ilmadega on nii vankris magamiseks kui erinevateks vahvateks õuemängudeks lapsele aga hea kätte tõmmata soojad ja vett tõrjuvad vanutatud villast kindad ning selgagi jope või kombeka alla midagi sooja ja villast.

Disana villaseid rõivaid on hea pesta spetsiaalse Disana villašampooniga – nii kestavad need kaua ning on väärtuslik kingitus anda edasi ka ühelt lapselt teisele.

  Sooja ja head teie sügispäevadesse, Looduspere Reedu

Main Menu