Sangaste suir 100g

6.87 

Laos

SKU: REINSUIR100 Kategooriad: , ,

Suir sisaldab tunduvalt rohkem orgaanilisi happeid ja lisaks K-vitamiini, kuid vähenenud on osade vitamiinide ja rasvhapete osakaal. Kuna suir on mesilaste poolt ümbertöötatud õietolm, ei teki allergikutel enamasti vastunäidustusi, siiski tuleks olla ettevaatlik.

Suir tekib õietolmu käärimisel taru soojuses ilma õhu juurdepääsuta ning on õietolmust kolm korda efektiivsem.Mesilased koguvad taimedelt õietolmu, niisutavad seda süljega ning segavad meega ning paigutavad kärjekannudesse. Seejärel toimub õietolmu piimhappe käärimine, mis annabki suirale iseloomuliku hapuka maitse.
Vitamiinide, mineraalide,piimhappe,suhkrute ja ensüümide sisalduse tõttu tugevndab organismi. Suhkruid sisaldab peaegu poole vähem kui mesi, on veidi hapuka maitsega. Suir paneb elusorganismi energilisemalt tööle. Kuna õietolmus leiduvad ained on suurepäraseks energiaallikaks ka vähirakkudele, siis selle tõve all kannatajad suira ega õietolmu tarvitada ei tohiks.

Suira koostis:
valgud – 22%
rasvad – 1.6%
suhkrud – 35%
mineraalained – 2.4%
piimhape – 3%

Sangaste lähistel elav Männistete pere peab mesilasi juba teist põlve. Peale on kasvamas kolmaski põlvkond mesinikke.
REKLAAM

Rein Männiste vanemad, nii ema kui isa, töötasid nõukogude ajal mesinikena. Nüüdseks on tegevusalaga haaratud juba kogu pere: peale Reinu ka abikaasa Piret ning pojad Robi ja Rich-Rodger.

«Mesinduses aretatakse eelkõige sõbralikke mesilasi, sellepärast toon igal aastal mõned uued mesilasemad, et vältida kurjade ja agressiivsete mesilaste ülekaalu. Mida tõupuhtam mesilane, seda sõbralikum,» jagas Männiste teadmisi.

Ühikuhind: 56.00 EUR/kg

Be the first to review “Sangaste suir 100g”

Kasutajate tagasiside

Hetkel pole ühtegi tagasisidet.

Main Menu