6 punkti, mida peaksid teadma ökokosmeetikat kasutama hakates

BLOGI-ökokosmeetika

Looduskosmeetika kasutamisel on mõned eripärad, mida võiks teada. Kogusime Looduspere töötajatelt kokku kuus punkti, mis meid endid üllatasid, kui puhast kosmeetikat kasutama hakkasime. Jagame neid nüüd ka teiega, sest kuigi suurem osa Looduspere klientidest on juba vanad kalad ökomaailmas, satub meie poodi vahel ka inimesi, kes astuvad ökoelus esimesi samme.

 

BLOGI bambusest hambahari ja lavera hambapasta

Bambusest hambahari ja looduslik hambapasta

 

1. Ökokosmeetika ei vahuta

Paljud arvavad, et mida rohkem kosmeetika vahutab, seda paremini peseb – see pole aga tõsi. Nii looduslikud hambapastad, dušigeelid kui ka šampoonid vahutavad oluliselt vähem kui tavakosmeetika, mõni bränd ei vahuta pea üldse. Vahuaineid on erinevaid (hea ülevaate saab Puhas Elu blogist), sertifikaadiga ökokosmeetika ei tohi neist kindlasti sisaldada kõige “kuulsamat” – sünteetilist SLSi, kuid võib sisaldada kookosõlist tehtud SLSA-d. Kuna tegemist on aga naturaalsest toorainest tootega, on see nahale ohutu.

 

2. Looduskosmeetika lõhnab vähem

Sertifikaadiga looduskosmeetika ei tohi sisaldada sünteetilisi lõhnaaineid, enamasti on nende aroom saadud eeterlike õlidega. Eks lõhnatundlikkus ja -maitse on inimestel erinev, aga isegi kõige tugevama aroomiga ökotooted lõhnavad vähem ja kindlasti mitte nii “keemiliselt”, nende hõng ei ole nii üheplaaniline ja moodustab terviklikuma buketi.

Neutraalsem aroom võib olla eeliseks ka meestekosmeetika toodete puhul – teps mitte kõigile tugevama soo esindajatele ei meeldi nende habemeajamistoodetest tekkiv ja neid terve päeva saatev spetsiifiline sandli- ja eukalüptilõhnaline odööripilveke.

 

BLOGI looduskosmeetika

Ökokosmeetika Loodusperest

 

3. Ökošampooni kasutama hakkamine võtab aega

Kui oled aastaid kasutanud tavašampoone ning hakkad kasutama ökošampooni, tundub sulle alguses tõenäoliselt, et sa ei saa juukseid puhtaks – mõni inimene on kirjeldanud, et juuste läige kaob ning struktuur jääks nagu lambavillaseks.

Põhjuseks on ladestunud silikoonid ja muud sünteetilised ühendid, mis on su juuksed teinud kunstlikult siledaks ja säravaks. Nende väljapesu võtab aega – lühikeste juuste puhul 1-2 nädalat, pikemate puhul isegi ligi kuu aega. Kui see aeg mööda saab, on sinu kiharad ka loodusliku šampooniga pestes läikivad, siis on aga juba põhjuseks loomulikult terved juuksed.

Selles mõttes oleks kõige parem aeg ökošampoonile üle minemiseks suvine puhkus, mille veedad metsas või mere ääres. Õnneks ei juhtu midagi, kui vahel harva jälle näiteks juuksuris tavašampooniga juukseid pesta – ladestumine ei toimu nii kiirelt. Sageli ei tasuks seda aga teha, muidu läheb puhastumiseks jälle kauem.

 

4. Looduslikku palsamit kulub rohkem

Kuna looduslik palsam ei sisalda silikoone, on see teise tekstuuriga kui tavapalsam. See ei ole tavatootega võrreldes nii “libe” ning võib mõne brändi puhul olla palju paksem – mõni meie klient on lausa ehmatanud, et oleme talle palsami asemel müünud kehakreemi. Tavapalsami puhul rõhutatakse üle, et seda kasutatakse hernetera suurune kogus ja pannakse ainult juukseotstele. Ka ökopalsamit pannakse ainult juukseotstele, kuid juba ainuüksi nende katmiseks kulub toodet rohkem.

 

 

5. Looduslikku jumestuskreemi on raskem hajutada

Kuna looduslikud BB-, CC- ja jumestuskreemid ei sisalda mineraalõlisid ega silikoone, on neid mõnevõrra keerulisem hajutada kui tavatooteid. Kreemi siiski koguseliselt rohkem ei kulu ning peale kandmise nipi saab üsna kiirelt kätte. Hajutamisele aitab kaasa, kui toodet enne sõrmede vahel natuke soojendada. Kuna ökoloogilised jumestustooted ei sisalda sünteetilisi aineid, ei ummista need poore, mis on eriti hea uudis akneprobleemidega naistele. Looduskosmeetikaga jääb nahk klaariks ning punne ei teki.

6. Looduslik päikesekreem ei aja higistama ning võib nahale jätta heleda kihi

Tavatooted ei blokeeri otseselt päikesekiirgust nagu mineraalsed vahendid, vaid imavad kahjulikud kiired endasse. Seetõttu läheb nahk kuumaks ning hakkab higistama. Füüsikalised (mineraalsed) päikesekaitsevahendid sisaldavad aga ülipeent mineraalse titaandioksiidi pulbrit, mis moodustab nahale imeõhukese kihi ja peegeldab tagasi nii UVA- kui ka UVB-kiirguse, hoides seega ka naha jahedamana.

Kuna titaandioksiid ei imendu, ei ärrita see isegi tundlikku nahka. Mineraalne päikesekaitse hakkab toimima kohe pärast peale kandmist, erinevalt tavatootest, mida tuleb nahale kanda umbes pool tundi enne päikese kätte minekut.

Kuna titaandioksiidi osakesed ei imendu nahka, peetakse füüsikalise päikeseblokaatori peamiseks miinuseks seda, et see jätab nahale olenevalt tootebrändist tugevama või õrnema, aga siiski nähtavalt heleda kihi. Samas peavad mõnedki tedretäpilised ja punapäised Looduspere töötajad seda justnimelt mineraalse päikesekaitse suureks eeliseks, eriti just intensiivse päikese alla reisides, kuivõrd selge visuaalse tunnuse järgi võib kindel olla, kas ja millal on õrn põhjamaine nahk kaitstud.

Lõpetuseks

Kuna nahk on inimese kõige suurem organ, mis imeb švammina endasse kõik selle peale sattuva ning ladestab organismi, tasub hoolega uurida, mida endale peale määrime. Olgem sõbrad oma kehaga ning anname talle ja endale aega puhastele toodetele üleminekul.

 

Loe veel:

http://puhaselu.blogspot.com.ee/2011/03/vahuaine-sls-sampoonides-ja.html
https://www.looduspere.ee/kasulik_teada/puhastavad-ained-sampoonides/
https://www.looduspere.ee/blogi/paikesekaitsevahenditest/

Main Menu