Tee ise: tõhusalt toimiv huulepalsam

Talvised tuuled, niiskus ning külm muudavad meie huuled kuivaks ning valulikuks. Kõigil kindlasti mitte, kuid mul küll. Ja võib-olla ka sul. Eks ta ole, et meie keha kõige õrnem ja haavatavam nahk asubki just huultel, kus ei ole ei higi- ega rasunäärmeid, mistõttu muutuvad nad muust nahapinnast tunduvalt kiiremini kuivaks.

On selge, et huuled kannatavad nii talvel kui suvel, olgu siis põhjuseks päike või tuul, liiga kuum kohv või jäine joogivesi, kuid vähemalt mulle tundub, et just praegu vajavad nad eriliselt palju tähelepanu ja hoolitsust. Eks vist ongi juba käes see aeg, kus tuleb taas huulte kaitsmiseks ja niisutamiseks appi võtta üks tõhus huulepalsam.

Kahjuks pole aga mingi saladus, et suur osa kosmeetikatooteid valmistatakse naftatöötlemise ülejääkidest. Naftakeemia on tootjatele odav tooraine, kuid kahjuks ei anna see ka parimal juhul meie nahale mingeid toitaineid ning halvemal juhul mõjub hoopis kahjulikult. Tihtipeale on huuled pärast sellise toote kasutamist veelgi kuivemad. Seepärast tuleks tõhusalt toimivat huulemääret valides jälgida hoolikalt selle koostist, osta see võimalusel ökokosmeetikat müüvast poest või valmistada hoopis ise. Ja ega see õrnatoimelise, ent tõhusa huulepalsami valmistamine eriline raketiteadus olegi – on vaja vaid veidike teadmisi, sõrmeotsaga õigeid materjale ning head peale hakkamist.

Kui aga materjale ning pealehakkamist on rohkem, kui ühe huulepalsami jaoks vaja läheb, võib teha neid ka rohkem – kas siis kogu perele, sõpradele või hoopis vahvaks ning hoolivaks jõulukingiks 🙂

lipbalm1

Huulepalsam kakao ja kookosega 25 g rafineerimata kakaovõid 10 g rafineerimata sheavõid 20 ml kookosõli .

Sulata kõik võid vesivannis. Kui segu on sulanud ühtlaselt vedelaks, mikserda seda paar minutit ja tõsta umbes 5 minutiks külmkappi. Seejärel vahusta veel pisut. Pakenda huulepalsam väikstesse purgitestesse või spetsiaalsetesse huulepulga konteineritesse.

Huulevõiet on toimiva huulehoolduse huvides soovitatav kasutada igapäevaselt, eriti enne väliskeskkonnaga kokkupuutumist ja magama minemist!

 

 

 

 

Kasutatud materjal:

Main Menu