Merevaiguga hambatulekuvaevuste vastu

Otsides internetiavarustest informatsiooni inimeste kogemuste kohta merevaigukeede kasutamisel beebide hambatulekuvaevuste leevendajana, puutusin valdavas enamuses kokku vaid eelarvamustega. Mõnikord tunduvad väga lihtsad lahendused uskumatud, samas on merevaiku juba aastasadu kasutatud ja Lääne-Euroopas väga levinud. Vaevalt see usk nii kaua püsiks, kui tulemust taga poleks.

Oma laste puhul kasutasin merevaigukeed ning tõesti polnud meil hammaste tulekuga erilisi probleeme. Kas see oleks olnud teisiti, kui me poleks merevaigukeed kandnud, mine tea. Ei hakanud riskima.

Olen kokku puutunud erinevate kristallide (kuigi tegelikult ei ole merevaik üldse kristall, vaid hoopis puuvaik, mis olla väga ammusel ajal merre voolanud) teraapilise mõjuga  erinevate terviseprobleemide korral. Laste puhul saab ka kombineerida teiste kristallidega, nagu roosa kvarts, ametüst või türkiis, mis on kõik puhastava, kurja silma peletava ja positiivse mõjuga.

Merevaigukeed olen ka kasutanud hoopis olukorras, kus lapsel olid tihti öösiti õudusunenäod ja vähemalt minu kogemuse põhjal oli keest kasu – laps magas võrreldes varasemaga tunduvalt rahulikumalt.

Merevaiku kanti ja hinnati juba muistsetel aegadel. Kõige iidsemad arheoloogide poolt leitud ehted on olnud valmistatud merevaigust. Kuna pihku võttes tundub merevaik soe ja kiirgav, on seda kivi peetud elavaks olendiks ning hiinlased uskusid koguni, et merevaigus elavad edasi tiigrite hinged. On täheldatud, et merevaigu kandmine võimendab mõlemasuunalist energiate liikumist – puhaste ja kõrgsageduslike Maa ülestõusmiste energiate tõusmist kehasse ning kõrgemate ehk taevaste energiate ankurdumist nii kehasse kui ka Maasse. Olles Suure Keskpäikese võngete kandja Maa peal, on merevaigul väga tugevad tervendavad ja puhastavad omadused. Ta tõmbab kehast välja mistahes haiguse, toetab kudede taastumist ning kogu keha energiaga laadimist.

Merevaik puhastab ka ruume ning kõiki kehas olevaid tšakraid. Ta absorbeerib negatiivseid energiaid ja muudab need positiivseteks, aidates kehal end ise tervendada. See kivi pakub ka tugevat kaitsekilpi psüühilise vampirismi vastu.

Merevaik parandab mälu, tugevdab usaldust, jagab tarkust, sisendab rahu ja otsustusvõimet, hajutab depressiooni, taastab elujõudu, vabastab stressist, toetab haavade paranemist ning on tõhus looduslik antibiootikum.

Beebide kaelakeed toimivad naha ja merevaigu vahelisel kontaktil – kehasoojuse toimel vabaneb merevaigust merevaikhapet, mis väikeses koguses jõuab läbi naha vereringesse, mõjub rahustavalt ning leevendab hammaste tulekust tingitud valu ning palavikku. Samuti annavad merevaigukeest eralduvad eeterlikud õlid beebile turvatunde, rahuliku une, leevendavad mure ja hirme. Teaduslikult on tõestatud ka merevaigu immuunsüsteemi toetav ning üldtugevdav toime. Lisaks on olemas ka merevaigust käevõrusid beebidele, kes kaela ei soovi panna. Eriti ilusad näevad välja ka lutiketid merevaiguga ning kõristid.

Beebi hambatulekuvaevuste leevendamiseks proovi ka loodusrahvaste juures aastasadu kasutusel olnud iirisejuurt.

Muide, merevaigukeed kasutatakse ka lemmikloomade puhul kirpude ja puukide kaitseks. Inimkatseid poel veel teinud, kuid võtame plaani.

 

Kasutatud materjal:

  • http://www.valgusesaar.com/
  • http://rohelinenurgake.blogspot.com/2011/11/abiks-hambatulekuvaevuste-korral.html
  • www.looduspere.ee

Main Menu