Kuidas võtta alla ja püsida saledana

Mõned saleda inimese lihtsad soovitused, kuidas kehakaalu kontrolli all hoida ilma nälgimata
  1. Söömine on püha toiming. Võta selleks aega, istu laua äärde, kata laud (silmad söövad kaasa). Ära räägi süües probleemidest, töömuredest ja muudest negatiivsetest teemadest. Mõtetel ja sõnadel on tugev jõud!
  2. Tänupalve: Tänan, et mul on laual süüa ning saan kõhu täis. Minu keha saab sellest toidust kõik vajaliku, et olla terve ja tugev. Kui korra päevaski mõtled selle mõtte enne sööki, siis aitad oma keha suurel määral.
  3. Söö rahulikult ja näri toit põhjalikult läbi. Joo oma sööki ja söö oma jooki. Kõik mida keha ei suuda läbi seedida, ladestab ta rasvaks, meestel kõhule ja naistel puusadele.
  4. Joo 30 min enne sööki. Söögi ajal ja pärast sööki juues lahjendan maomahla ning toit ei saa korralikult seedida, ladestub kehas.
  5. Väldi rafineeritud jahu, suhkrut, õli ja soola. Eelista täisterajahusid, suhkru asemel steeviat või agaavisiirupit ning mere- või kivisoola (Himaalajast), õlidest eelista külmpress õlisid. Kallis? Investeeri oma tervisesse, maksad kordades vähem ravimitele ja arstidele nüüd ja hiljem. Eriti kehtib see laste kohta.
  6. Loe koostisaineid! Kui toidus olevate koostisainete lugemiseks vajad keemikuharidust, siis jäta pigem ostmata. Kõik, mida keha ei suuda seedida, muudab rasvaks. Tselluliit on muide jääkainete ladu, olge tänulik, et ta selle raske töö enda peale võtab ja sellega muid organeid säästab. Sellegipoolest pole vaja teda nuumata!
  7. Eelista mahetoodangut ja Eesti talukaupa. Nii teed teene oma tervisele, toetad kohalikke põllumehi ning säästad loodust.
  8. Liiguta ennast! Lifti asemel kasuta treppi vähemalt 1 kord päevas, käi jala, koristades hoia selg sirge ja kummardu jalgadest mitte seljast, nii treenid lihaseid samal ajal.
  9. Hommikul pärast ärkamist joo klaas puhast vett. Täna, et oled elus ja terve ning saad tervitada päeva. Kasuta võimalust tänada mõttes kõige eest, mis sul on.
  10. Vaata peeglisse endale silma ja ütle: Ma armastan sind just sellisena nagu sa oled!

Tihti kanname endaga kaasas mõttetut lasti, näiteks sooleparasiite, nende jääkprodukte ja laipasid. Korra aastas tuleks teha üks korralik detoxi kuur, mis tapaks parasiidid ja väljutaks nendega seonduva organismist. Selline kuur kestab enamasti vähemalt 2 kuud. Loe lisaks sooleparasiitidest meie Kasulik teada rubriigis.

Tervislikud toiduained 

Looduslikud toidulisandid

Looduslikult kaalust alla

Organismi puhastamine ehk detox

 

 

Tervise valem toitumisnõustajalt: Mis mõjutab meie kehakaalu?

20% geneetika   kehaehitus, närvisüsteemi tüüp, pärilikud haigused, vananemine

20% keskkond   elukoht, ümbritsevad inimesed, loodus

10% tervishoid  haiguste ravi, ravimid, hooldus, terviseteenused

50% elustiil      toitumine, kehaline aktiivsus, unekvaliteet, sõbrad, eneseareng, harjumused, puhkamine, õnnetunne

Main Menu