Eukalüpt teeb päeva heaks

Juba hea mitu aastat olen kasutanud eukalüptiõli esmase vahendina laste kinnise nina korral, seda ka päris väikestel beebidel. Paar tilka padjale ja laps saab rahulikult magada. Nüüd aga avastasin enda jaoks eukalüptitee. Lisaks sellele, et see tee maitseb kuidagi eriliselt mõnusalt, üldse mitte selliselt, nagu võiks eukalüptiõli lõhna tundes arvata, on ta ka väga kasulik, eriti sellisel pimedal ja niiskel viirustele soodsal ajal.

DES65823Eukalüpti raviomaduste loetelu on uskumatult pikk. Öeldakse, et juba üks tilk eukalüptiõli puhastab kodu negatiivsest energiast. Eukalüpt aitab kiiresti taastada jõudu pärast operatsiooni, haigust ja tugevat stressi, taastades ka elujõudu. On tähele pandud, et õitsvalt eukalüptilt mett korjavad mesilased ei haigestu ise ja nende korjatud meel on suurepärane tervistav toime. Eukalüpt on võimas antiseptik, hävitades kinnises ruumis enamuse stafülokokkidest, kui kasutada piirituselahust koos eukalüptiõliga. Viiruste rohkel perioodil tasub panna ennetavalt aroomilampi eukalüptiõli koos lavendli ja piparmündiga. Lahust võib ka õhku pihustada.

Samuti aitab eukalüpt ka igasuguste haavada, samuti põletushaavade, puhul. Rakud taastuvad ja uuenevad tänu õlile kiiremini. Abi on temast ka heinapalaviku, seenhaiguste, tuulerõugete, külmavillide, vöötohatise ja herpese korral. Võib lausa öelda, et seal, kus on põletikud, on eukalüpt asendamatu!

Nüüd aga eukalüpti lehtedest lähemalt. Juues eukalüptileheteed nohu ajal, mõjub see ninas olevatele närviretseptoritele, mis tekitavad kinnise nina tunnet, rahustavalt. Ka tasub kõigi hingamisteede haiguste korral teha eukalüptilehe aurusid, mis lisaks vaevuste leevendamisele rahustavad ka närve, turgutavad väsinud meeli ning aitavad paremini keskenduda. Eukalüpti teega suu loputamine ja kuristamine mõjub ennetavalt kurguinfektsioonidele ja on ka antiseptilise suuvee eest. No ja lisaks kõigele tervislikule maitseb see tee väga hästi.

Leia eukalüptiga tooteid Looduspere poest

Kasutatud materjal:

  • http://buduaar.ee/Article/article/eukalupt-aitab-kodu-negatiivsest-energiast-puhastada
  • http://www.firstflush.ee/teed/eukal%C3%BCpti-lehed.html

Main Menu