Savi – suurepärane organismi jääkainetest puhastaja

 

Kevade poole sai ühes postituses pikemalt kirjutatud detoksist kui organismi puhastamise vajadusest ja võimalustest. Eks neid võimalusi ole palju ning vajadus oma keha eest hoolitseda on ikkagi aastaringselt, mitte ainult kevadel.

Kuna isiklik vajadus tegi mind tuttavaks saviraviga, tahaksin seda võimalust jagada teiegagi, seda enam, et praktiliselt vastunäidustusteta ning kõrvaltoimeteta protsessiga. Isiklikust kogemusest ütlen, et midagi eriskummalist minuga savivett (Centifolia Rhassoul savipulbrist) juues juhtunud ei ole, küll aga on olemine kergem ning tuju parem. Savivett julgen anda ka oma lastele ning kui lugeda alljärgnevat, on savi puhul tegu tõesti suhteliselt soodsa hinna eest saadud imerohuga.

kollanesavipulberSavivesi on looduslik organismi puhastaja.

Savi korjab maos ja soolestikus endasse kõik toksiinid, mürgid, roisugaasid ja liigsed happed ning juhib need organismist välja.

Savi radioaktiivsus taastab rakkude elektromagneetilise tasakaalu, puhastades ühtlasi verd, näärmeid ja närvikeskusi ning karastades ainevahetust. Peale raadiumi sisaldab savi veel paljusid inimorganismile vajalikke sooli ja mikroelemente (fosforit, rauda, lämmastikku, kaltsiumi, magneesiumi, kaaliumi ja räniühendeid) hästi omastataval kujul ning optimaalses proportsioonis ja kombinatsioonis. Radioaktiivsed osakesed stimuleerivad mao ja soolte limaskestasid ning aktiveerivad seedetegevust.

Savi toimel uuenevad nõrgenenud rakud, tugevnevad veresooned, paranevad neerude talitlus ning maksa ja sapipõie funktsioon ning naha väljanägemine.

punanesavipulberSavi on vastunäidustatud vaid juhul, kui esineb krooniline kõhukinnisus.

Kui kõhukinnisus tekib kasutamise ajal, tuleb esialgu vähendada savi kogust. Savikuuriks tohib kasutada vaid kvaliteetset savi. Savivett võib ravi otstarbel juua mitu kuud või isegi aasta, kuid otstarbekas on pidada aeg-ajalt vahet, et magu saviga liialt ei harjuks.

Näiteks võib teha 21-päevase kuuri, seejärel 9-päevase vaheaja ning siis taas 21-päevase kuuri.

Kõige kasulikum on savi võtta hommikul, kohe peale ärkamist. Sega 1 tl peeneks hõõrutud savipulbrit klaasitäie vee hulka, lase settida ja joo vesi ära tühja kõhuga, 30 minutit enne söömist. Pärast hommikust savivee joomist ei tohi palju süüa.

rhassoulsavipulberEsialgu ära joo põhja ladestunud savi – seda hakka jooma siis, kui tunned, et keha on harjunud. Kui magu on nõrk, tuleb alguses juua väga lahjat lahust ja tõsta savi kogust tasapisi. Kui savi tarvitamine kutsub esile kõhuvalu, siis tuleb savi mõneks ajaks asendada lahja sidrunimahlaga.

Pärast 1-2 nädalat võib suurendada kogust 2 teelusikatäieni päevas, mida võib võtta korraga või jaokaupa. Kes armastab palju süüa või tahab tervist taastada, võib sisse võtta 3-4 tl savi päevas: 2 tl hommikul ja 2 tl õhtul enne magama heitmist. Seda kogust ei tohi ületada!

Kuuri lõpetamisel vähenda savi koguseid tasapisi ja viimastel päevadel joo ära vaid vesi ning jäta savi puutumata.

NB!

  • Ära savivett kunagi kuumuta, sest siis kaotab savi oma raviomadused!
  • Savi tuleks hoida võimalikult sageli värske õhu ja päikese käes, et see koguks endasse päikeseenergiat.

 

Kasutatud materjal:

K. Kolmann “Terve välimuse heaks: rahvameditsiini ravivõtted ja looduskosmeetika”

Main Menu