Milleks me peaksime sööma vetikaid?

Vetikaid peetakse üheks tõhusaimaks supertoiduks ja seda mitte asjata.

Nüüd, ühel parimal ajal aastast, mil tasuks võtta ette oma keha puhastamise protseduur, tasub teada ka seda, milliste toiduainetega oma puhtakssaanud keha toita ning hellitada. Kindlasti võiks vetikad olla üheks neist toiduainetest, mida lisada oma igapäevamenüüsse.

Vetikad olid kõige esimesed eluvormid maal ja nende jõud on endiselt äärmiselt võimas. Vetikad annavad sõna otsese mõttes meile kõiki olulisi vitamiine, mineraale, aminohappeid, ensüüme ja proteiine. Tõenäoliselt ongi vetikas ainus olemasolev kõrgeim toitaineallikas. Vetika tõeline võim seisneb aga kindlasti ka sellest, et ta on väga kergesti seeditav. Vetikaid on tegelikult maailmas enam kui 30 000 liiki, aga tervislikel eesmärkidel tarvitatakse neist peamiselt sini-rohevetikaid, sprulinat ja klorellat.

Looduslik sini-rohevetikas: supertoidu ime

Looduslikku sini-rohevetikat on ülimalt kasulik tarvitada nii kehakaalu alandamiseks kui kestva väsimuse korral. Isegi neil inimestel, kes peavad ennast täielikult terveks, et tee paha seda vetikat tarvitada, lihtsalt selleks, et selles on olemas kõik, mida keha vajab. Küll siis keha juba ise teab, millest tal hetkel vajaka on. Looduslik sini-rohevetikas sisaldab endas praktiliselt kõiki toitaineid: vitamiine, mineraale, aminohappeid, elusaid ensüüme ja proteiini (60% proteiini, täiuslikum aminohappe profiil, kui lihal või sojaubadel) ja ta on parim beetakaroteeni, B-vitamiinide ja klorofülli allikas. Vetikad aitavad parandada mõtlemist ja mälu: katsed on näidanud, et vetikaid tarbivad lapsed saavad koolis paremini hakkama ning vetikate tarbimist on seostatud ka Alzheimeri  tõve pidurdamisega; tugevdavad immuunsust ja aitavad võidelda viiruste, külmetuste ja gripi vastu.

Spirulina: dieedipidaja sõber

Spirulina on kultiveeritud mikrovetikas – üks kõige rikkama proteiinisisaldusega looduslikest toitudest. Ta sisaldab 60-70% täisproteiine (liha aga sisaldab vaid 25% täisproteiinidest). Ollakse arvamusel, et spirulina aitab kontrolli alla hoida veresuhkrut ja söögiisu, seega on ta võtmetoiduks dieedipidajatele ja teda saab kasutada abimehena kehakaalu langetamisel ning ka üldise toitumisbaasina. Näiteks: sega hommikul värskendavaks äratusjoogiks 1 teelusikatäis spirulinat mahla sisse! Loodusperegi pakub spirulinat mitmel erineval kujul: pulbrina, tablettidena kui ka erinevatesse maiustustesse segatult.

Klorella: kolesterooli ohjeldaja

Klorella on magevee vetikas. Ta sisaldab palju mitmesuguseid toitaineid: proteiini, b12-vitamiini, tsinki ja rauda, klorofülli ja olulisi rasvhappeid. Uuringud on näidanud, et klorella ergutab immuunsüsteemi, vähendab kolesterooli ja takistab arterite lubjastumist, mis on südameataki või -rabanduse põhjuseks. Klorellat on Loodusperes saadaval nii pulbri kui tablettidena.

 

Kasutatud materjal:

  • G. McKeith “Sa oled see, mida sööd”

Main Menu