Kuidas valida lambanahka?

heitmann felle lambanahk

Beebi sündides tekib tihti küsimus, et millist lambanahka osta vankrisse. Sügised ja talved on meil pikad ja vankris tuleb selja alt külma ning nii on oht, et beebi külmetab kiirelt, ilma et sellest arugi saame. Unustame mõnikord, et kuigi ise ju õues vankriga jalutades liigume ja saame nii sooja, siis beebi on vankris ühe koha peal. Ainult soe kombe sooja ei hoia pikemaks ajaks. Samuti meeldib paljudele lastele vankris lõunauinakut teha. Eks proovige ise oma soojas jopes istuda talvel pingi peal tund või kauem ühe koha peal.

Lisaks on lambanahal kasutust ka pärastpoole, kui laps juba suurem. Kelgule istumise alla panna, magamistuppa voodi ette või tugitoolile. Vanemad inimesed panevad endale lambanaha voodisse radikuliidi ära hoidmiseks. Samuti on autos mõnus istuda hommikul sooja naha peale. Kasutusvõimalusi on palju, seega tasub kindlasti hoolikalt kaaluda, millise naha ostate.

Toome ära põhilised lambanaha omadused.

Lambanahkade parkimiseks on põhiliselt kolm erinevat meetodit:

Taimpark meetodi puhul kasutatakse peamiselt troopilise akaatsia või paju koort ja säsi. Need nahad on punaka tooniga ja neid saab 2-3 korda ettevaatlikult pesta. Need nahad on haruldased ja väga kallid.

Alumiiniumsoola, alauniga parkimise puhul ei ole nahad pestavad. Nahk saab pehme ja omandab oma loomuliku valge värvi. Seetõttu nimetatakse seda parkimist ka valgepargiks. See on kõige odavam võimalus ja enamasti laatadel pakutakse just neid nahkasid. Paraku võib niiskusega alumiiniumsool eralduda nahast ja beebile seetõttu pole soovitav. Pigem on need nahad soovitatavad dekoratsiooniks.

Just lastele mõeldud lambatalle nahkade parkimisel kasutatav meditsiiniline ehk relugaanparkimise meetod on kõige ohutum. Parkimisel kasutatakse glutaraaldehüüdi, mis lambanaha valkudega nii tihedalt kinnistub, et sealt enam ei eraldu. Ta pole ka lastele ohtlik. Kergelt kollase tooniga nahad on pestavad pesumasinas lambanaha pesuainega ja seetõttu eelistatud just lastevanemate hulgas. Enamasti on need nahad ka madalaks pöetud, ei aja karva ega haise ebameeldivalt. Just beebide puhul on see oluline, sest pikad karvad võivad beebile suhu minna ja eraldumisel kurku sattuda.

Lambanahk on kõrge niiskuseimavusega, annab lapsele turvatunde ja pesasoojuse. Asendamatu lapsevankris, kärus või kelgu peal. Pehme meriino lambakarvaga. Enesepuhastusvõimega ja pestav, juhul kui relugaanpargitud.

Hooldus: 30C käsipesu karusnaha puhastusvahendiga, mida leiate Looduspere poest, kuivamise ajaks panna venituse alla, kuivatada õhu käes, mitte asetada radiaatori või päikese kätte. Pärast kuivamist harjata karusnaha harjaga kohevaks.

Saksa ajakiri “Öko Test” testib regulaarselt, iga aasta, lastele mõeldud lambanahkasid ja viimastel aastatel on kvaliteet tunduvalt paranenud. Aastal 2004 saavutasid kõik testis osalenud 20 nahka hinde “väga hea”. Meie pakutavad lambanahad kuulusid sinna juurde.

Lambanahad lastele

Lambanahast tooted

Main Menu