Karkade ehk hibiskuse tee

Kui eelmises postituses sai kirjutatud imelisest punasest rooibose teest, siis täna tahaksin teieni tuua veel ühe tänuväärsete omadustega rubiinpunase tee – karkade tee. Seda teed valmistatakse hibiskuse õie, mida nimetatakse samuti karkade, kroonlehtedest.

Karkadest valmistatud jook on aromaatne, puuvilja-õie maitsega.

Sajandeid on araabia rahvameditsiinis karkade tõmmist kasutatud leevendava, spasmolüütilise ja antibakteriaalse vahendina. Oma raviomaduste poolest ei leidu sellele joogile võrdset – ta tugevdab kapillaare, aitab sõltuvalt olukorrast kas alandada või kergitada vererõhku, alandab kolesterooli taset, on antibakteriaalse toimega, mõjutab soodsalt maksa ja kõhunäärme talitlust, omab allergiavastast toimet, kaitseb alkoholi toksilise mõju eest. Jooki soovitatakse kõikidele vanusegruppidele, sest ta kustutab janu, reguleerib söögiisu ja parandab seedimist.

On täheldatud, et külm jook alandab, kuum jook aga kergitab vererõhku. Karkade koostisesse kuuluvad puuviljahapped, asendamatud aminohapped, mikroelemendid, kompleksvitamiinid, sealhulgas vitamiin C, biflavonoidid. Hibiskuses sisalduv kvertsitiin parandab nägemist, võtab silmadelt väsimuse, aitab organismil puhastuda, väljutades mittevajalikud ainevahetusjäägid. Tee stimuleerib sapi tootmist, suurendab maksa kaitsevõimet ebasoodsatele mõjudele, parandab ja parandab ainevahetust. Hibiskuse koostisesse kuuluvad vitamiinid ja mikroelemendid täidavad organismi elujõu ja toonusega, suurendades selle vastupanuvõimet nakkushaiguste suhtes.

Karkade tee valmistamise kolm erinevat viisi

  1. 1 spl karkadet valada üle tassitäie kuuma veega, lasta tõmmata 2-3 minutit. Kasutades seda meetodit, säilitate võimalikult palju kasulikke aineid.
  2. Peotäis teed keedetakse 2-2,5 liitris vees 3-10 minutit. Egiptuses valmistatakse seda jooki just nõnda.
  3. Sudaani karkade – leota peotäis õisi 2-2,5 liitris külmas vees 2 päeva. Ära keeda! Kurna ja joo.

  Kasutatud materjal:

  • http://www.coffeetea.info/ee.php?page=news&action=article&id=320
  • http://www.kirss.net/index.php/lugemist/ilu-ja-tervis/toitumine-tervis-vitamiinid/item/2595-karkade-%E2%80%93-jumalate-jook

Main Menu