Lõuna-Eesti taruvaik 20g

4.69 

Laos

Toote info

Taruvaik on looduslik antibiootikum, mis hävitab kõik viirused ja bakterid. Kõige tõhusam on seda närida. Taruvaigust ja 80kraadisest viinast võib teha ka lahuse, mis tilkadena sisse võttes leevendab maohaavu ja peale määrides parandab nahahaavu.

Taruvaik ehk proopolis on suurepärane looduslik produkt, mille materjali saavad mesilased pungadelt, lehtedelt, vartelt , lisades sellele süljenäärmete eritist, vaha ja õietolmu. Taruvaigul on meeldiv lõhn ja kibedavõitu maitse, juba käesoojuse mõjul muutub ta kleepuvaks. Külmaga on taruvaik väga rabe. Proopolisel on antiseptilised, antimükoloogilised ja põletikuvastased omadused, ta soodustab haavade paranemist kusjuures tema antibakteriaalsed ühendid taluvad isegi kõrget temperatuuri. Taruvaik tõhustab vereloomet, eriti kui seda võtta koos meega. Oma raviomaduste tõttu on proopolist nimetatud looduslikuks antibiootikumiks. Rahvameditsiinis kasutatakse seda väga erinevate haigusnähtude vastu, peale nina-, kurgu-, kõrva-, hingamisteede, eesnäärme jt. vaevuste leevendamise kasutatakse proopolist ka tuimastamiseks ja desinfitseerimiseks. Taruvaik tuimestab limasnahku ja naha vigastatud piirkondi, vähendab sügelust ja põletikulist reaktsiooni, hävitab baktereid ja viirusi, kiirendab koedefektide ja nahavigastuste paranemist, tugevdab immuunsust. Köha vastu aitab kui taruvaik ära jahvatada, saadud pulber meega segada ja siis saadud segu sisse võtta.

Taruvaigu kasutamisel on allergiaoht võrdlemisi väike, vaid umbes 3-l protsendil inimestest.

Taruvaigutinktuuri valmistamise juhend: kõige sobivamaks peetakse tõmmise tegemisel  70%-list piiritust. Niisiis täitke pudel poolest saadik võimalikult peene taruvaigupuruga, seejärel valage see alkoholi täis. Nüüd pange pudel kodus kõige käidavamasse kohta ja tehke igale pereliikmele ülesandeks sealt möödudes seda loksutada. Umbes kahe nädala pärast on kõik vajalik lahustunud, nüüd tuleb pudel mõneks ajaks rahule jätta. Kümnekonna päevaga settivad lahustumatud osised põhja ning ettevaatlikult pudelit kallutades saab pealt ära valada ilusa selge tumepruuni taruvaigupiirituse.

Sangaste lähistel elav Männistete pere peab mesilasi juba teist põlve. Peale on kasvamas kolmaski põlvkond mesinikke.
Rein Männiste vanemad, nii ema kui isa, töötasid nõukogude ajal mesinikena. Nüüdseks on tegevusalaga haaratud juba kogu pere: peale Reinu ka abikaasa Piret ning pojad Robi ja Rich-Rodger.

«Mesinduses aretatakse eelkõige sõbralikke mesilasi, sellepärast toon igal aastal mõned uued mesilasemad, et vältida kurjade ja agressiivsete mesilaste ülekaalu. Mida tõupuhtam mesilane, seda sõbralikum,» jagas Männiste teadmisi.

Ühikuhind: 180.00 EUR/kg

Kasutajate tagasiside (0)

Be the first to review “Lõuna-Eesti taruvaik 20g”

Kasutajate tagasiside

Hetkel pole ühtegi tagasisidet.

Lõuna-Eesti taruvaik 20g

4.69 

Lisa korvi

Ostukorv

Ostukorvis ei ole tooteid.