Looduspere uudised oktoobris

Tere, hea inimene!

Kuldne sügis on saabunud, viljad hakkavad vaikselt salve jõudma ja loodus läheb puhkama. Igal aastaajal on oma võlud ja valud. Eesti sügise ja talve võib vast lühidalt kokku võtta lausega: pole halba ilma, on valed riided. Soe pesu hoiab meid mõnusasti soojas, vill-siid ei aja higistama ja valik on nii lai, et jagub beebist kuni vanavanaisani. Lisaks pakume kuni 2-aastastele lastele rõõmsavärvilisi Disana vanutatud villast kombesid – õhuke, soe, laseb lapsel liikuda, ei aja higistama autos olles. Eriti hinnatud õues magajate puhul. Kohal on ka uued moekad värvid: curry-kollane, vana-roosa ja petrool-sinine.

 

UUS

Casolare filtreerimata extra virgin oliiviõli 750ml

Casolare filtreerimata oliiviõli. Kuidas tunned ära eriti hea oliiviõli? Pudelit avades tunned värsket Vahemere hõngu tomatitest, oliividest ja mereõhust. Pudeli põhjas on kerge sete. Esimene külmpress mahe-oliividest on eriliselt delikaatne. Casolare pudelid on dekoratiivsed tahulised ja õhukindlalt suletavad. Seda võib süüa näiteks röstitud Ciabatta saiaga ja paari tomativiiluga, lisada salatile või ka kuumade toitude tegemisel.

 

 

 

 

 

BLOGIS UUS

Uni ei tule ja unetus vaevab?  Korralik uni öösel on hädavajalik, seda teavad kõik. Tavaliselt piisab 8h, kuid mõnel on vaja ka rohkem. Oleneb vanusest ja elusituatsioonist. Aga mida siis teha, kui tõesti uni ei tule? Aegajalt on kõigil unetust, näiteks stressi ajal, enne reisimist, kolimise ajal, haigena, väikeste lastega, vana madratsiga või tänavalaterna pärast, mis otse läbi kardinapilu tuppa kiirgab. Samuti võivad meie kehas elutsevad parasiidid rikkuda närvisüsteemi tasakaalu. Erinevad kodused ja looduslikud võimalused saavad lähemat tutvust meie blogis.

 

 

 

 

HEA TEADA

Kõrvitsaseemned sisaldavad lisaks veel kõrvitsalihas olevatele toitainetele rohkesti õli, valku, A- ja E-vitamiini. Veel leidub seemnetes tsinki, mis on tähtsaks antioksüdandiks.  Seemnete söömine puhastab meie sooli ja organismi mürk- ning jääkainetest, turgutab väsinud organismi ning normaliseerib põiefunktsioone.Tänu viljaliha mahedale maitsele ning vähesele tselluloosi- ja rohkele pektiinainete sisaldusele on kõrvits sobilik dieettoiduks paljude haiguste korral. Tema mitmekesine biokeemiline koostis (karotenoidid, kiudained, mineraalained jt) annab võimaluse ravida paljusid haigusi. Loe lisaks meie blogist kõrvitsa kasulike omaduste ja kasutamise kohta.

 

 

HEA MÕTE

Hevert D3 vitamiiniga kummikommid 1000 IU

Pikk ja pime aeg ootab ees. Viirused ja masendus võivad kimbutama hakata. D vitamiini meie kliimast piisavalt kätte ei saa ja paratamatult tuleb seda kehale juurde anda, olgu siis tilkade, tablettide või eriliste kommidega. Ka taimsed versioonid toetavad meie varusid, kuid kahjuks mitte piisaval määral. Loodusperes on lai valik erinevaid looduslikke võimalusi. Soovid lugeda lähemalt D-vitamiini kohta? Vaata Looduspere blogi

 

 

 

 

OKTOOBRI RETSEPT


 

 

 

 

 

Sügisel on palju kõrvitsaid, seepärast jagame teiega Türgi traditsioonilise türgi kõrvitsamaius Kabak Tatlisi. Lihtne valmistada ja seisab külmikus kaua. Võib lisada veidi vahukoort.

Main Menu