Optisalt Neuronorm 60 tabletti/400mg närvidele

12.90 

Laos

Flavonoidide ja eeterlike õlide lisaallikas.

Toimed: Rahustav (sedatiivne), põletikuvastane, uriini eritust soodustav, valu vaigistav, spasmolüütiline, hüpotensiivne, toniseeriv toime soole-seedetraktile, antisklerootiline, antiherpeetiline (viiruste vastane), inotroopne (südame kokkutõmbetugevuse muutus), kardiotooniline (südant jõustav), kesknärvisüsteemi erutust vähendav, parandab südame- ja aju verevarustust, alandab kolesterooli taset, aeglustab südame rütmi, suurendab südame kokkutõmbejõudu, lõõgastab silelihaste spasmi,arütmia vastane, valusid vaigistav, helmintide vastane.

Näidustused: unehäired, südame-veresoonkonna neuroosid, hüpertoonia, stenokardia, müokardiopaatia, hüsteeria, klimakteerne neuroos, menstruaaltsükli häired, neuralgiad, neurootiline sündroom, migreen, epilepsia, allergia, unisus, loidus, väsimus, kõrgenenud ärrituvus, peavalud, köha, müra kõrvades, valulik menstruatsioon, pearinglus, dermatiit, akne, heiliit, tsüstiit, sage- ja valulik urineerimine, gastriidid, gastroenteriidid, koliidid, maksa- ja põie haigused, skorbuut, skrofuloos, liigese- ja lihasvalud, radikuliit, kõõm, tugevdab juukseid, vegetatiivne düstoonia.

1 tablett sisaldab: palderjani (Valeriana officinalis) juur ja risoom – 75 mg; melissi (Melissa officinalis) ürt – 75 mg; humala (Humulus luulus) õied – 70 mg; veiste südamerohu (Leonurus cardiaca subsp. villosus) ürt – 70 mg; viirpuu (Crataegus)marjad – 70 mg; mikrokristalliline tselluloos – 20 mg; želatiin – 15 mg; magneesium stearaat – 5 mg

Annustamine: täiskasvanutele 1 tablett 2 korda päevas.

Vastunäidustused: individuaalne talumatus tootes sisalduvate komponentide suhtes, rasedus, rinnaga toitmine. Enne tarvitamist soovitatav konsulteerida arstiga.

Säilitamine: kuivas, valguse eest kaitstult, lastele kättesaamatus kohas, temperatuuril mitte üle + 25C.
Säilivusaeg: 24 kuud, alates valmistamise kuupäevast (vt pakendilt).

Tegemist ei ole ravimiga.

Väljatöötaja: OOO „Bioforte“
Valmistaja: OOO „Rostovskaya farmatsevtitsheskaya fabrika“. Valmistatud firma „Mageric” tellimusel.

Ühikuhind: 0.20 EUR/tk

————————

Juba ammustel aegadel ajal teadsid inimesed palderjani, kui üht võimsaimat psühhotroonset vahendit, mis sobis hästi närvisüsteemi haiguste raviks. Vana-Kreeka sõjaväearst, farmakoloog ja naturalist Pedanius Dioscorides arvas palderjanil olevat mõtteid juhtivaiks omadusi, Plinius – mõtteid ergutavaid ja Avicenna – vahendiks, mis tugevdab aju. Palderjanil on psühhotroopne, rahustav ja spasmolüütiline toime. Teda kasutatakse klimakteersete häirete-, vegetoneurooside-, südame-veresoonkonna neurooside-, stenokardia varaste staadiumite-, hüpertoonia- aga ka mõnede maksa- ja sapiteede haiguste puhul, milledega kaasnevad soolestiku ja mao spasmid ja näärmeaparaadi häired.

Palderjani sisaldavad preparaadid vähendavad kesknärvisüsteemi erutusseisundit ning rahustav toime saabub pikkamööda ning stabiilselt. Haigetel kaob pingetunne ja ärritatus ning paraneb unerežiim. Palderjan avaldab ravitoimet süsteemsel ja kuuridena tarvitamisel. Tema manustamisel aeglustuvad: hingamisrütm ja südame kokkutõmbed, tahhükardiahood, väheneb südamekloppimine, hingeldamine, valu südames, alaneb arteriaalne vererõhk, kaob silelihaste spasm ja iiveldustunne ning kõhu puhitus. Temast on abi erinevat päritolu neurooside- ja valulike menstruatsioonide korral.

Viirpuu parandab vere voolu südame pärgarterites ja aju veresoontes. Tal on ateroskleroosi vastane toime ning teda võib kasutada erinevate südame veresoonkonna haiguste korral.

Inimesed ei ole kohe taibanud selle taime raviväärtusi, kuigi I sajandil e.m.a oli viirpuu suure kreeka arsti Pedanius Dioscorides’e ravimiarsenalis. XVII sajandil soovitas inglise fütopraktik Nicolas Kalnener viirpuud neerukivide ja südamepuudulikkuse korral. XIX sajandi arstid jätkasid seda traditsiooni ning soovitasid viirpuud südamepuudulikkuse korral ning rinnaku piirkonnas olevate valude korral. Kaasagne teadus, leides viirpuust raviva toimega aineid, on muistsete fütopraktikute teadmisi kinnitanud. Kaasaegne meditsiin kasutab seda taime kui südame toonikut. Ta parandab südame lihases metabolismi ning parandab tema hapnikuga varustatust. Selle tulemusena normaliseerub südame rütm, suureneb kokkutõmmete tugevus ning pumbatava vere kogus. Viirpuul on pehme veresooni laiendav toime eelkõige koronaarsetele veresoontele, parandades seeläbi südame lihase toitainetega ja hapnikuga varustatust. Kõrge bioflavonoidide sisaldus võimaldab viirpuul vähendada vabade radikaalide mõjutusi. Peale südame veresoonkonna, on viirpuul mõningane rahustav toime ja ta normaliseerib ka unerežiimi.

Oluline on mõista, et viirpuul pole momentaalset toimet ja seetõttu ei normaliseeri ta südame rütmi kohe peale sisse võtmist ja samuti pole temast kiiret valuvaigistit rinna piirkonnas olevatele valudele. Tegemist on preparaadiga, millel on pikk mõju ja ta sobib hästi profülaktikaks ja plaanipäraseks südame-veresoonkonna raviks. Viirpuul puuduvad vastunäidustused ja seda isegi väga pika manustamisperioodi puhul. Pole täheldatud ka ebameeldivaid koosmõjusid koos meditsiiniliste südame-veresoonkonna haiguste raviks mõeldud preparaatidega.

Viirpuu mõjutab angiotensiini muundava ensüümi (ACE) toimet ja mis on peamiseks aineks, mis vastutab veresoonte kokkutõmbamise eest. Koos veresooni laiendava toimega loob see tingimused pehmeks arteriaalse vererõhu langetamiseks ja sujuvaks koormuse vähendamiseks südame lihasele. Viirpuu toimemehhanism on unikaalne, kuna vererõhu langetamine toimub mitmete organismis toimuvate erinevate reaktsioonide tulemusena. Viirpuul on suuri veresooni laiendav toime, ta suurendab südame funktsionaalset mahtu ning tal on pehme uriinieritust soodustav toime. Kliiniliste katsetuste ajal, haigetel, kes said viirpuud sisaldavat antiparasitaarset preparaati täheldati südame rütmi normaliseerumist, valude vähenemist rinnaku taga ja hingeldamise vähenemist ning täielikku kadumist. Mõned eksperimendid lubavad oletada, et viirpuu pidurdab aterosklerootiliste naastude ladestumist arterite seintele. Tal on spasmolüütiline toime, laiendades valikuliselt koronaar- ja aju veresooni. See võimaldab seda taime kasutada müokardi ja aju neuronite hapniku- ja toitainetega varustatuse parandamiseks. Viirpuu spasmolüütilist efekti seostatakse temas leiduvate flavonoidide- ja triterpeensete ühenditega ning nende mõjudega veresoonte seinte funktsioonidele. Viirpuud sisaldavate preparaatide manustamine parandab laktatsiooni ja kõrvaldab düspepsia ilmingud rinda saavatel lastel.

Mitte kõikidel viirpuuliikidel pole ravivaid omadusi. Optisaldi toodetes kasutatakse erilist sorti, mis kasvab vabas looduses ja ainult Mägi-Altais ning nende puude hulk on piiratud.

Veiste südamerohtu tarvitatakse Bulgaarias kui verejooksu peatavat taime. Rumeenia taimetargad soovitavad teda Gravesi tõve- ja epilepsia puhul, inglise omad aga hüsteeria ja neuralgia korral. USA-s ja Kanadas on see taim välja tõrjunud palderjani.

Be the first to review “Optisalt Neuronorm 60 tabletti/400mg närvidele”

Kasutajate tagasiside

Hetkel pole ühtegi tagasisidet.

Main Menu

Optisalt Neuronorm 60 tabletti/400mg närvidele

12.90 

Lisa korvi