Pural india pähklid 200g

7.99 

Laos

Mahepõllundusest pärit india pähkel. Võib sisaldada mandlite, maapähkli ja teiste pähklite jääke. Võib sisaldade väikeseid kooretükke.

Ühikuhind 54,30 €/KG

—————————-

India pähkel on pistaatsiapähkli sugulane. Tuntud on see neerukujuline vili ka akazuu ja kašupähkli nime all. Nagu nimigi ütleb on peamine kasvuala India. Taimetoitlased valmistavad sellest vegan-juustu.

Aasia köögis on nakarde kasutamine toiduvalmistamisel laialt levinud, näiteks valmistatakse kana nakardega. Samuti tehakse nakraist maapähklivõi sarnast määret. Nakrad on väga õlirikkad ja neid lisatakse ka teistesse pähklivõidesse, et nende õlisisaldust tõsta.

Nakrad on levinud näksid ja nende rikka maitsebuketi tõttu süüakse neid sageli paljalt, kergelt soolatuna või suhkurdatuna. Neid kaetakse ka šokolaadiga, ent nad on sarapuupähklitest ja mandlitest kallimad ning seetõttu neid kompvekkides üldiselt ei kasutata, välja arvatud mõne erilise hõrgutisetootja toodangus.

India pähklid sisaldavad monoküllastumata rasvu, mis soodustab südame-veresoonkonna tegevust ning antioksüdante, mis aitavad kõrvaldada vähki tekitavaid vabu radikaale. Kašupähkel on suur magneesiumi ja kaltsiumi allikas, mis tugevdab lihaseid ja luid. Samuti sisaldavad pähklid kiudaineid, mis on kasulik seedimisele. India pähkli söömine aitab kasutada organismis sisalduvat rauda, kõrvaldada vabu radikaale, arendada luu- ja sidekude ning toota naha ja juuste pigmenti melaniini. Märkimisväärne on A-, B-, E-vitamiinide sisaldus. B-grupi vitamiinidest tähtsaim on B1-vitamiin e. tiamiin e. optimismivitamiin. Selle vitamiini vaegus põhjustab väsimust, ärrituvust, isupuudust ja nendest tulenevaid haigusi.

Be the first to review “Pural india pähklid 200g”

Kasutajate tagasiside

Hetkel pole ühtegi tagasisidet.

Main Menu

Pural india pähklid 200g

Pural india pähklid 200g

7.99 

Lisa korvi