Raab goji marjad 100g öko

8.25 

Laos

Pärit mahepõllundusest. Sobivad näksimiseks, müslidesse. Pikaealisuse ja vitaalsuse marjad.

Kuna pärit mahepõllundusest, siis ei sisalda need toorained sünteetilisi värvaineid, säilitusaineid, magustajaid ega aroome.

Päritolu: Qinghai, Tiibet

Kuna goji mari on hetkel väga populaarne ning enamus pärit Hiinast, siis on pisteliste kontrollide käigus selgunud, et sisaldavad rohkelt pestitsiide ja herbitsiide, ka need, millele omistatud mahe sertifikaadi märgis. Palume seetõttu olla ettevaatlikud Hiinast pärit marjade suhtes.

Antioksüdantide rikkus on teinud goji-marjadest maailmakuulsate staaride ühe nooruseeliksiiri.

Aasiamaades on hariliku taralõnga marjad olnud juba aastasadu tuntud jõudu taastava toiduna. Marju soovitatakse ka vähihaigetele, sest neis on palju antioksüdante ja 50 korda rohkem C-vitamiini kui apelsinis.

Lycium barbarum on maavitsaliste hulka kuuluv taim, mille toitaineterikkad punased marjad kuivatatakse tavaliselt rosina sarnasteks ja kergesti suhu pistetavateks. Goji marja peetakse maailma kõige toitaineterikkamaks marjaks ja Hiinas on tal tuhandete aastate pikkune ajalugu üldravimi ja pikaealisuse saladusena. Hiinlased, mongolid ja tiibetlased on kasvatanud goji-marju viimased 5000 aastat ja traditsioonilises hiina meditsiinis L.barbarum-i kasutamise ajalugu ulatub Tangi dünastia aegadesse (1000-1400 e. Kr.) Goji-mari sisaldab 21 mineraal- ja mikroelementi (sh. tsinki, kaltsiumit, rauda, magneesiumi, mangaani, kroomi, vaske, seleeni, naatriumi ja fosfori) ja 18 erinevat aminohapet, mis teevad gojidest suurepärase valguallika (10-14% proteiini). Ühe teooria järgi goji-marjades sisalduvad polüsahhariidid stimuleerivad käbinääret ja ajuripatsit tootma lisa kasvuhormooni. Goji sisaldab ka palju L-glutamiini ja L-arginiini, mis toetavad kasvuhormoonide tootmist. Kasvuhormoon mõjutab peamiselt rakkude võimet taastuda ja näiteks 70 aastane toodab umbes ühe kümnendiku sellest kogusest kasvuhormooni, mida toodab 20 aastane. See saab olla üks teguritest, miks goji-marjadel on tavaliselt nii tugev ühendus nooruse ja pikaealisusega.
Goji-marja väärtuslikumaid omadusi on ka tema immuunsüsteemi tugevdav toime ning samas sisaldab see supermari palju pikaahelalisi suhkruühendeid, mis toetavad tõestatult meie immuunsüsteemi tegevust. Goji-mari sisaldab ka veel palju vitamiine (A, B1, B2, B6 ja E) ja antioksüdante – näiteks beetakaroteeni ja meie silmadele vajalikku zeaksantiini. Goji-marji tõstab keha üldvitaalsust ja seksuaaliha. Hiinlastel on Goji-marja kohta ütlus “see, kes reisib 1000 km kaugusele oma abikaasast ei peaks sööma goji-marju”.

Soovitav igapäevane kogus on 10-20g kuivatatud marju.

Vitamiinirikkaid piklikele rosinatele sarnanevaid marju korjatakse tavaliselt juba kuivanutena, seega sobib neile tiitel „päikesekuivatatud“.

 

Goji-marju võib lisada putrudele, müslidele, jogurtitele, suppidele ning neid võib ka süüa nagu rosinaid. Samuti saab neist teed teha, kui lubada marjadel kuni 5 minutit keema lastud vees tõmmata.

Ühikuhind: 79,90/1 kg

Be the first to review “Raab goji marjad 100g öko”

Kasutajate tagasiside

Hetkel pole ühtegi tagasisidet.

Main Menu

Raab goji marjad 100g öko

8.25 

Lisa korvi