EstVita seedripähkliõli 200ml

28.32 

Laos

Seedriõli toodetakse puhastatud pähklituumast külma pressimise meetodil. Käbide korjamise hooaeg on september-oktoober. Seedripähkli korjamiseks oodatakse õiget aega, st. kuni käbi saab vihmaveest immutatud ja puhub vali sügistuul. Selle tulemusel kukub käbi ise ja puu ei saa kahjustada. Tuleb välja nii, et seeder annab ise käbi ära.

Vana tarkuse järgi ei tohi pähkel pressimise ajal puutuda kokku metallist detailidega ega soojeneda muul moel, kui ainult meistri käte soojusest. Pähklid puhastatakse käsitsi. Positiivne mõtlemine ja suhtumine pähkli korjamisse ja puhastamisesse annab hoopis parema õli kvaliteedi.

Seedriõli kutsuti vanadel aegadel 100 haiguse ravimise aineks. Selle kasulikke toimeid tunnistab mitte ainult rahva- vaid ka ametlik meditsiin. Katsete tulemused, mis viidi läbi Venemaa Meditsiinteaduste Akadeemias, räägivad seedriõli kõrgest efektiivsusest paljude haiguste ravimisel.

Seedriõli:

  • osutab üldtugevdavat mõju;
  • võtab ära kroonilise väsimuse sündroomi;
  • tõstab vaimset ja füüsilist töövõimet;
  • tugevdab sugulist funktsiooni, nimelt tõstab naiste ja meeste sugurakkude eluvõimet;
  • viib välja soolad ja raskemetallid;
  • aitab kaasa küünte ja juuste kasvule.

Seedripähkli õli – on ainulaadne looduslik toode, mille analooge looduses ei ole ja tema süntees on võimatu. Seedriõli peeti alati delikatessiks. Ka praegu ületab see oliiviõli paremaid sorte. Seedriõli on kergelt omastatav organismis, omab kõrgeid toite- ja ravimtoimeid, on mineraali- ja vitamiinirikkas. Soovitatav on lisada seedriõli salatitesse, et anda neile hõrku maitset. Seedriõliga saab asendada kõiki taimeõlisid nii meditsiinilises kui ka kulinaarses käsitluses. Kuid seedriõli ei saa täiuslikult asendada mitte millegiga! Seedripähkli õli on ökoloogilisest puhas toode, sisaldab hulgaliselt inimeseorganismile vajalikke aineid: ökoloogiliselt puhtaid rasvu (rasvhappeid), valke, süsivesikuid, vitamiine A, B, E, D, F, 14 aminohappet, 19 mikroelementi.

Vitamiini E sisaldusega ületab 5 korda oliiviõli ja 3 korda kookoseõli. Vitamiini E kõrge sisaldusega tagab profülaktika sellise kaasaegse haiguse, nagu ateroskleroos koos selle tüsistustega: stenokardia, südamelihase infarkt, hüpertoonia, insult jt.; soodustab piima tekkimist rinnaga toitvatel naistel. Vitamiinide B, D kompleks aktiviseerib kudede hingamise fermendid, normaliseerib närvisüsteemi toimet, soodustab inimeseorganismi kasvu, parandab vere koostist, mõjub hästi nahakudedele. Vitamiin B1 tõstab organismi vastupanuvõimet radioaktiivsete kiirguste vastu. Mikroelementide kompleks on vereringe stimulaator, mis on vajalik hemoglobiini tekkimisel.

Kuid kõige tähtsam – seedriõli on vitamiini F kontsentraat – seda on seedriõlis 3 korda rohkem, kui apteegis müügil olevate kalarasvapõhjal valmistatud toodetes. Seedriõli tarbimine kaitseb nahka vananemise ja närbumise eest, teeb selle nooreks, pringiks ja elastseks. Eriti kasulik on seedriõli inimestele, kes kannatavad nahahaiguste, kiillaspäisuse, juuste ja küünte hapruse käes, kes töötavad kohtadel kus on kõrgendatud energiakulu ja liigsed vaimselt emotsionaalsed koormused, soodustab organismist soolade ja raskemetallide välja viimist. Väga kasulik on seedriõli regulaarne tarbimine lastele kasvava organismi täisväärtuslikuks kujunemiseks.

Kasutamine:
Olles loomulik toiduaine, ei oma seedriõli vastunäidustusi ega kasutamistingimusi nii toidu-, kui ka ravi-profülaktilistes ja kosmeetilistes eesmärkides. Haiguse profülaktikaks võetakse seedriõli sisse üks teelusikas tühja kõhuga 30 minutit enne sööki. Kui on soov ja vajadus siis võib võta 3-4 korda päevas. Ranget doseeringut ei ole kuna seedriõli on inimesele loomulik toiduaine. Soovitatav on lisada seedriõli salatitesse, et anda neile hõrku maitset.

Enne kasutamist loksutada.

Ühikuhind: 118.00 EUR/l

Be the first to review “EstVita seedripähkliõli 200ml”

Kasutajate tagasiside

Hetkel pole ühtegi tagasisidet.

Main Menu

EstVita seedripähkliõli 200ml

EstVita seedripähkliõli 200ml

28.32 

Lisa korvi