Uue aasta uudised

Üks ring on taas täis saanud – kalendris on ees uus aastanumber. Niipalju kui siin ilmas on uut, on ka seda, mis kordub aastast aastasse. Uued on lubadused, unistused ja ootused uuele aastale … ja siiski on need paljuski sarnased neile lubadustele, mis said antud eelmisel ja nii mõnelgi sellele eelnenud aastal, unistustele ja ootustele, mida on unistatud ajast aega – et ikka kõik tuleks parem ja ilusam. Kui kogu südamest oma unistustesse uskuda, siis tulebki.

Paraku kaasneb nii jõuluaja kui aastavahetusega ka üksjagu seda, mis ajast aega on kordnud – pidusöögid sõprade-kolleegidega ja pere ringis, külluslikult toitu ja ka alkohoolseid jooke ning paraku ka kogu sellest küllusest tulenevat ebamugavustunnet olemises ning ehk mõni soovimatu lisakilogi. Jaanuar on parim aeg, mil taas oma keha ja meelte heaolule mõtlema hakata, seda enam, et pool talve on kohe-kohe läbi saamas ning meie organismi suvel kogutud energiavarud otsakorral. Seepärast plaanimegi sel kuul rohkem tähelepanu pöörata teemadele, kuidas ja milliste vahenditega veel oma immuunsüsteemi turgutada, mida võtta ette oma keha puhastamiseks ning tulevaks paastuajaks ettevalmistamiseks ning kuidas kiirelt ja tõhusalt lahti saada jõulude ajal kogunenud lisakilodest. Alljärgnevalt ka mitmed salenemist ning organismi puhastumist soodustavad toidulisandid sõbrakaardi omanikele senisest tunduvalt soodsamalt. Kellel veel sõbrakaarti ei ole, saab selle soetada Looduspere poodidest – hea kink ka sõbrale!

Jaanuari soodustused sõbrakaardi omanikele 

Tervisesoovitus!

Lisaks iseenda heaolule on käesoleval vihmamärjal talvel eriti oluline pöörata tähelepanu ka oma saabaste seisukorrale, sest just märgadest külmetavatest jalgadest saavad alguse paljud tõsised külmetushaigused. Selle tarbeks pakub Looduspere erinevaid nahahooldustooteid kaubamärgilt Ulrich Natürlich nii harilikele kui seemisnahast saabastele.

Mida uut pakume uuel alanud aastal?

Suu magusaks – marmelaadikommid ja teezelee

Ja lõpetuseks midagi neile, kes peale jõule ikka veel aeg-ajalt millegi magusa järele igatsevad – kuidas teile maitseksid näiteks marmelaadikommid? Kas teadsite ka, et marmelaad ja marmelaadikommid on tervislikumad, kui tavalised kommid (näiteks karamellid või šokolaadikommid), kuna nad sisaldavad vähem suhkrut ja seega ka vähem kaloreid? Eriti tervislikud on need aga siis, kui need on tehtud oma kätega, kasutades ainult tervislikke koostisosi ning lisamata mitte ühtegi E-ainet. Selleks vajad vaid:

13-15 g agar-agarit

5 dl vett

2-3 dl suhkrut

2-3 dl püreestatud jõhvikaid või pohli (NB! hõõru läbi sõela)

Leota agar-agarit ööpäev vees. Pane vesi ja agar-agar potti, lisa suhkur. Keeda tasasel tulel umbes tund aega. Segu on valmis, kui see kiuliseks ja paksuks on muutunud. Jahuta. Sega jahtunud marmelaadisegu hulka jõhvika- või pohlapüree. Kalla segu siledaservalisse vormi või tühjadesse kommikarbi süvenditesse. Lase jahedas tarretuda. Kummuta tarretanud marmelaad alusele ja lase kuivada. Lõika vajadusel tükkideks, soovi korral veereta suhkrus.

Üks põnev marmelaadi retsept ka neile, kes soovivad erilisi elamusi – teezelee

250 ml kanget teed

6-8 tl suhkrut

0,5 tassi õunapektiini

1,5 sidruni mahl

Kuumuta tee keemiseni. Lisa suhkur, pektiin ja sidrunimahl. Lase uuesti keema ja keeda veel 4 minutit. Vala kaussidesse, kata toidukilega ja pane jahedasse kohta.

Main Menu