Allergialoeng

Dr Viigi Viili loeng

MIS ON UUT ALLERGOLOOGIAS?

Päkapikujäljed nahal – kas, mis, miks?

19. detsembril 2012 kell 18:30 – 20:00 (20:15)
Holistilise Teraapia Instituudis

Tallinnas, Pärnu mnt 139C

Allergia kohta on internetist lugeda palju ja samas tekitab dr Google ka suurt segadust. Küsimuste ja hirmude hulk aina suureneb. Paljud rasedad ja imetavad emad ei julge midagi süüa peale tatra, et ehk tekib lapsel allergia või arvatakse, et on allergia,  hulgaliselt on gluteeni ja lehmapiima vältijad. Noored emad on mures, kui tital ilmub täpike põsele või lapsel lähevad põsed punaseks ja keel laiguliseks – kas see ongi nüüd allergia? Või ülitundlikkus? Mis seal vahet on? Ja mida see tegelikult tähendab?
Hirm, et allergia läheb astmaks, et allergia on päritav, geenidest, midagi muuta ei saa …
Millised on tänapäeval ravivõimalused jne? 

 

Tsiteerides dr. Kaja Julget TÜ Lastehaiguste kateedrist, allergoloog: “Allergiahaigused on sagenenud alates 1960. aastatest. Segadus immuunsussüsteemis. Immuunsussüsteemi ülesanne on kaitsta organismi, reageerides aktiivselt haigustekitajatele, olles samal ajal oma keharakkude suhtes tolerantne ehk taluv. Ta ei tohiks pöörata tähelepanu asjadele, mis organismile ohtu ei kujuta – näiteks õietolmule või kassikarvadele. Ent kui immuunsussüsteem on tasakaalust väljas, hakkab ta tegutsema oma keharakkude vastu ja tekivad autoimmuunhaigused.”

 

Mis viib immuunsüsteemi „ endast välja“? On see pärilikult determineeritud, keskkonnast mõjutatud, käitumisharjumustega seotud?

 

Dr Viigi Viil, lastearst allergoloog vaatleb allergiateemat tavapärasest pisut erinevalt, erineva nurga alt. Jagatakse praktilisi nõuandeid ja juhendeid.

Dr Viigi Viil endast: “Sain oma erialalise väljaõppe 1994 aastal Saksamaal ja olnud sellest ajast seotud teemaga nii praktilise arstina kui ka teinud teadustööd õietolmu uuringu ja leviku osas. Kuna allergia on väga emotsionaalne haigus, siis täiendanud ennast ka mitteteaduspõhiste meetodite osas, mis tihtipeale on oluliselt abistavad haigusnähtudega toimetulekul või nende leevenemisel.”

 

Osalustasu on 12 eur, sh kirjalik materjal koju kaasa.

 

Loengule registreerumine: kristi.arendi@gmail.com, tel 52 19 097.

Võib ka FB-s enda osalemisest märku anda.

Main Menu