Bohlsener Mühle rohelised läätsed du Puy 500g

6.59 

Laost otsas

Tootekood: BOH42418 Kategooriad: , , , ,

Mahepõllundusest pärit rohelised läätsed sobivad nii idandamiseks kui keetmiseks. Maitseb keedetuna salatis, ühepajatoidus, supis jne. Rohelised läätsed, pärit vulkaaniliselt pinnalt Le Puy Prantsusmaalt. Rohelised läätsed on teistest natuke “murusema” maitsega ning on seega hea vaheldus tavalistele pruunidele või punastele läätsedele.

Läätsesid peetakse üheks taimsete östrogeenide ehk naissuguhormoonide allikaks ning nende söömine leevendab menopausis tekkivaid vaevusi. Rikkaliku kiudainete sisalduse ja vähese rasvhapete hulga tõttu peetakse läätsesid heaks toiduks südame-veresoontehaigusi põdevatele inimestele ning diabeetikutele.

Läätsedes on valku umbes 24-32 protsenti. Rasva on läätsedes 2 %, süsivesikuid ligikaudu 50 %. Süsivesikutsest suure osa moodustavad kiudained, mis omakorda suurendab läätsede toiduväärtust.

Läätsed on kergemini seeditavad kui herned või oad ning sisaldavad palju valku, kuni 30% kogumassist. Tänu sellele kuuluvad nad enamasti paastumise või taimetoitluse menüüsse. Märkimisväärne on ka tema suur tsingi sisaldus, mis mängib tähtsat rolli ainevahetuses. Kuna ta on teiste kaunviljadega võrreldes tunduvalt väiksem, siis ei vaja ka ta eelnevat leotamist või pikka keetmisaega ning sobib ka suurepäraselt idandamiseks. Tänu idandamisele suureneb B vitamiinide osakaal, lisaks säilib nii ka paremini C vitamiin.Läätseproteiini saab võrrelda munavalge proteiiniga.

Ühikuhind: 10.30 EUR/kg

———————

Vaata ka meie retsepti – rohelised läätsed tomatikastmes.
Proovi ka teisi läätseretsepte, aga arvesta, et rohelised läätsed tahavad natuke kauem leotamist või keetmist kui pruunid.

Be the first to review “Bohlsener Mühle rohelised läätsed du Puy 500g”

Kasutajate tagasiside

Hetkel pole ühtegi tagasisidet.

Main Menu

Bohlsener Mühle rohelised läätsed du Puy 500g

Bohlsener Mühle rohelised läätsed du Puy 500g

6.59