Purasana gojimarjad 200g öko

17.46 

Laost otsas

Tiibeti mahepõllundusest pärit goji on pikaealisuse ja vitaalsuse mari. Goji-marju võib lisada putrudele, müslidele, jogurtitele, suppidele ning neid võib ka süüa nagu rosinaid. Samuti saab neist teed teha, kui lubada marjadel kuni 5 minutit keema lastud vees tõmmata. Soovitav igapäevane kogus on 10-20g kuivatatud marju.

Pärit mahepõllundusest, seega ei sisalda need marjad sünteetilisi värvaineid, säilitusaineid, magustajaid ega aroome.

Päritolumaa: Tiibet

Kuna goji mari on hetkel väga populaarne ning enamasti pärit Hiinast, siis on pisteliste kontrollide käigus selgunud, et sisaldavad rohkelt pestitsiide ja herbitsiide, ka need, millele omistatud mahesertifikaat. Palume seetõttu olla ettevaatlikud Hiinast pärit marjade suhtes.

Pärast avamist sulge pakend tihedalt, hoia kuivas ja jahedas.

Gluteeni-, laktoosi- ja sojavaba. Vegan.

Ühikuhind: 87.45 EUR/kg

—————
Aasiamaades on goji ehk hariliku taralõnga (Lycium barbarum) marjad olnud juba aastasadu tuntud jõudu taastava toiduna. Marju soovitatakse ka vähihaigetele, sest neis on palju antioksüdante ja 50 korda rohkem C-vitamiini kui apelsinis.

Goji on maavitsaliste hulka kuuluv taim, mille toitaineterikkad punased marjad kuivatatakse tavaliselt rosina sarnasteks ja kergesti suhu pistetavateks. Goji marja peetakse maailma kõige toitaineterikkamaks marjaks ja Hiinas on tal tuhandete aastate pikkune ajalugu üldravimi ja pikaealisuse säilitajana. Hiinlased, mongolid ja tiibetlased on kasvatanud goji-marju viimased 5000 aastat ja traditsioonilises hiina meditsiinis. Goji kasutamise ajalugu ulatub Tangi dünastia aegadesse (1000-1400 e. Kr.)

Goji-mari sisaldab 21 mineraal- ja mikroelementi (sh. tsinki, kaltsiumit, rauda, magneesiumi, mangaani, kroomi, vaske, seleeni, naatriumi ja fosfori) ja 18 erinevat aminohapet, mis teevad gojidest suurepärase valguallika (10-14% proteiini).

Ühe teooria järgi stimuleerivad goji-marjades sisalduvad polüsahhariidid käbinääret ja ajuripatsit tootma lisa kasvuhormooni. Goji sisaldab ka palju L-glutamiini ja L-arginiini, mis toetavad kasvuhormoonide tootmist. Kasvuhormoon mõjutab peamiselt rakkude võimet taastuda; näiteks 70-aastane inimene toodab umbes ühe kümnendiku sellest kasvuhormooni kogusest, mida 20-aastane. See saab olla üks teguritest, miks goji-marjadel on tavaliselt nii tugev ühendus nooruse ja pikaealisusega.

Goji-marja väärtuslikumaid omadusi on ka tema immuunsüsteemi tugevdav toime ning samas sisaldab see supermari palju pikaahelalisi suhkruühendeid, mis toetavad meie immuunsüsteemi tegevust. Goji-mari sisaldab ka veel palju vitamiine (A, B1, B2, B6 ja E) ja antioksüdante – näiteks beetakaroteeni ja meie silmadele vajalikku zeaksantiini. Goji-marji tõstab keha üldvitaalsust ja seksuaaliha. Hiinlastel on Goji-marja kohta ütlus “see, kes reisib 1000 km kaugusele oma abikaasast, ei peaks sööma goji-marju”.

Be the first to review “Purasana gojimarjad 200g öko”

Kasutajate tagasiside

Hetkel pole ühtegi tagasisidet.

Main Menu

Purasana gojimarjad 200g

Purasana gojimarjad 200g öko

17.46