Nuluõli aitab tugeva köha puhul, kui tilgutate 2-3 tilka enne uinumist keelele. Samamoodi võetakse nuluõli ka prostatiidi puhul, kuid ülepäeviti kuu aja jooksul.
Nohu korral määritakse nina ja selle ümbrus õliga, mitu korda päevas tilgutatakse ninna 1-2 tilka õli. Kroonilise angiini korral määritakse tonsillidele nuluõli (see on vastunäidustatud vaid allergia korral).
Bronhiidi ja kopsupõletiku korral tehakse inhalatsiooni. Õliga määritakse ka selja- ja rinnapiirkonda.
Väga kasulik on teha 4-5 korda päevas õliga massaaži. Peale sissemäärimist katta koht kompressipaberiga, seejärel keerata haige teki sisse ja juua higistama ajavat teed. Inhalatsiooniks valada emailkaussi keevat vett, lisada 2-4 tilka nuluõli ja hingata sisse.
Radikuliidi ja teiste närvisüsteemihaiguste puhul tuleks määrida õliga nimme- ja teisi haigeid piirkondi. Hea on enne seda võtta kuuma vanni või end soojendada. Ravikuur kestab 10-15 protseduuri.
Märja ekseemi korral aitab salv, mis tehtud mingist rasvast (hanerasv jt) ja nuluõlist (60…70%: 30…40%). Koostisosad segada hoolikalt ja määrida haigele kohale, pealt katta kompressipaberiga ja siduda kinni. Niisuguseid kompresse teha 2-3 korda päevas, ravikuur kestab 12-24 päeva. Lamatiste ja haudumuste korral võib kasutada sama salvi või siis puhast nuluõli.
You must be logged in to post a review.
Kasutajate tagasiside
Hetkel pole ühtegi tagasisidet.