Kodused ja tõhusad ravivõtted KÖHA ja NOHU raviks

Kindlasti peab kõikide külmetushaiguste ja viiruste puhul palju jooma!

Vältida lehmapiima, valge nisujahu ja suhkrutooteid, sest tekitavad lima juurde ja viivad kehast vajalikke mineraale ja vitamiine välja.

  • Nohu puhul panna pea alla kõrgendus, et saaks vabamalt hingata.
  • Tuuluta tube regulaarselt.
  • Lisaks tuleks koheselt tarbida BioLatte Boulardii kapsleid iga 2 tunni tagant tühja kõhu peale, mis aitab kehal seestpoolt haiguse vastu võidelda. Enamasti saab nii juba paari päevaga terveks.
  • Samuti on kõik viirused / põletikud enamasti keha liigse happelisuse tulemuseks.
  • Tasuks lisada menüüsse rohelisi toiduaineid või tarbida juurde aluselisi lisandeid nagu klorofüll, spirulina (või teised vetikalised) või aluseline sool.
  • Olulisel kohal immuunsüsteemi tugevdamisel ja põletikega võitlemisel on Omega 3 õlil.

 

Teed:

eukalüpti tee

vaarikalehe tee

saialille tee

pärnaõie tee

nõmmliiva tee

kibuvitsa tee

nurmenuku tee

Pakiteedest soovitame:

roheline tee ingveriga.

Ravitseja Volli valmistatud eliksiir Maajõud aitab väga paljude sümptomitega kiirelt ja tõhusalt. Kui kurk on valus ja punane, siis määri kaela peale mitu korda päevas väljast poolt või kurista kurgus (lahjenda veega pooleks) ja sülita välja, nohu puhul määri põskkoobastele ja kõrva valu puhul kõrva taha. Samuti võib bronhiidi puhul määrida rindkerele.

Palavikku aitab alandada sidrun. Määri sidrunimahla laubale, jalasäärtele, pane sidruniviilud talla alla ja sokk peale või kasuta sidruni eeterlikku õli aroomilambis. Ravitseja Volli Maajõuga määri terve keha sisse, lastel lahjenda veega pooleks.

Lõika sibulad pooleks ja pane enda voodi ümber ja tuppa, kus viibid. Sibulal on tugev viirusevastane toime, mis tõmbab viirused endasse. Toimib ka ennetava vahendina. Seda sibulat ärge pärast sööge!

Söö iga 2 tunni tagant 1 tl mett taruvaiguga, lutsuta aeglaselt suus ja neela tasakesi alla, et oleks võimalikult kaua suus ja kurgus, kus ta toimib. Samuti süüa ohtralt küüslauku ja ingverit. Maitseainena kasutada kurkumit kastmetes, riisi keetmisel, küpsetistes jne.  Kurkumit on ka kapslitena

Kui kurk on kähe ja valutab, siis eriti laste puhul väga hästi leevendab tüümiani ja apteegitilli siirup.

Kolloidhõbedast  saab samuti tõhusat abi. ilma kõrvaltoimeteta.

Kibuvitsamari on kõige rikkalikuma C vitamiinisisaldusega taim. Kibuvitsamarjad (fructus rosae) sobivad hästi  limaskestade tugevdamiseks, kurgu- ja igemeprobleemide korral, külmetushaiguste leevendamiseks, sapierituse suurendamiseks, organismi tugevdamiseks ja puhastamiseks.

Tilguta piparmündi-, eukalüpti-, teepuu- või männiõli padjale või õlgadele, see toob köhahoogudele leevendust.

Kummeli või soodaga aur
Kummeli aur teeb nina hästi lahti ja röga on siis kergem välja köhida ning tatti välja nuusata. Tehakse kange kummelitee, kummardutakse auru kohale ja pannakse rätik üle pea nii, et aur laiali ei pääse. Hingatakse 7-10 minutit. Lastele tehakse samamoodi, aga ei kaeta pead rätikuga vaid lastakse niisama auru sisse hingata.

Kui ei ole palavikku, siis köha puhul:

määrida hanerasva rinnale ja talla alla hommikul ja õhtul

sinepipulbriga kuuma jalavanni (võimalusel kuni põlvini vees), siis hanerasva talla alla ja villased sokid peale

Palavikuga neid mitte kasutada, sest tõstavad palavikku veelgi.

Ka kurgukommid eukalüptiga päeva jooksul lutsutamiseks aitavad.

NOHU

Meresoolaga või mineraalveega ninasprei kaitseb ja puhastab nina tänu mikrofiltreeritud merevett sisaldavale puhastusgeelile.

Mis saab, kui nohu tihti sissepoole tõmmata?

Neelatakse alla ja seeditakse maos ära. Nohu on inimese enda sekreet, koevedelik, mitte mingi mürk. Meil tekib päeva jooksul kogu aeg ninasekreeti, aga nina on nii ehitatud, et sekreet ei liigu ettepoole (sest siis tilguks ta ülahuulele), vaid pühitakse taha ninaneelu poole. Ainult siis, kui sekreeti tekib rohkem kui tavaliselt, märkame me, et nina oleks tarvis puhastada.

Väikestel lastel on ka tihti vajadus oma tatikolle süüa. See viitab, et nende soolestik vajab neid baktereid tasakaalustatud mikrofloora kujundamiseks ning seda ei tohiks piirata (muidugi avalikus kohas võiks ennast natuke tagasi hoida 🙂

Nohu välimääraja

Viiruslik nohu – algab nina kihelusega, eritis on algul vesine, hiljem muutub mädaseks.

Veresoonte nohu – põhikaebuseks on nina kinnisus, kuid mingi ärrituse mõjul võib nina vesiseks minna.

Allergiline nohu – esimesest päevast peale aevastamine, ninakinnisus ja limane eritus,.

Adenoidne nohu – esimesest päevast peale limas-mädane eritis.

Põsekoopa põletik –mädase erituse kestus pikema aja jooksul, enamikel juhtudel ühepoolse tugeva valuga. Kõige halvem variant – verine lima. (Mitte segamini ajada ninaverejooksuga!) Tihtipeale tähendab see kasvajat ja põletikku selle ümber. Kui ägeda nohu lõppjärgus ninast veriseid koorikuid tuleb, pole hullu.

Loe ka Looduspere blogis

Nohu ja köha – mida teha?

Beebi koduravi: palavik, nohu, köha

Kuidas on võimalik end viiruste eest kaitsta?

Külmetus ja aroomiteraapia

Kuidas tugevdada immuunsüsteemi?

Immuunsüsteemi turgutamiseks

Kuidas ravida põskkoopapõletikku ilma tavameditsiini kasutamata?

Olgem terved!

Main Menu