Soolavann ravib keha ja meeli

Ükskõik, milliseid lõõgastavaid omadusi ühel või teisel vannisoolal ei väideta olevat, on põhikoostisosa neil sama – sool. Kas siis tavaline keedusool, Himaalaja kristallisool või meresool.

Vannisoolale on lisatud mikroelemente ja mineraalaineid, eeterlikke õlisid ja lõhnaaineid, mis teevad soojas vees ligunemise mõnusamaks ja panevad uskuma aroomiteraapia heasse toimesse.

Mida head siis soolavann ikkagi teeb?

Soolavannidel on väsimust, närvipinget, kurnatust, stressi, unetust, peavalu, lihas- ja liigesvalusid vähendav toime, ka teatud nahahaiguste, näiteks vistrikulise lööbe, ekseemi, dermatiidi ja allergiliste löövete korral on neist abi.

Soolavann normaliseerib vee ja soola tasakaalu organismis ja alandab turseid.

Kuumad vannid (40-kraadises ja kuumemas vees) aitavad külmetushaiguste korral.

Soolaga saab teha ka ravivaid kompresse häälepaelte ja lihaste traumade puhul.

Soolal on hea omadus ainevahetust ja lümfitegevust ergutades väljutada organismist jääkained – seetõttu on kuum soolavann heaks abiliseks ka tselluliidist vabanemisel.

Parimad selles vallas on Surnumeresool, Epsom sool ja Himaalaja sool, milles on rikkalikult mineraale.

Vannisool kiirendab ainevahetust isegi sedavõrd, et aitab kaalus alla võtta!

Lisaks aitab soolavann varustada keha vajaka jäävate ainetega: naatriumi, magneesiumi, kaaliumi, kroomi, broomi, kloori, seleeni ja muuga. Kuna nahapinna kaudu imenduvad organismi imeväikesed kogused, on ka üledoseerimine välistatud.

Siiski ei soovitata soolavanni kõikidele inimestele. Vanni ei tohi minna inimesed, kel on südame isheemiatõbi, südame rütmihäired, kolmanda astme hüpertoonia, krooniline hepatiit, broomiühendite talumatus, mõni endokrinoloogiline või onkoloogiline haigus.

Soolavanni võtmiseks tee nii!

  • Et vannisool mõjule pääseks, tuleb seda vanniveele lisada täpselt paras kogus. Üldjuhul on soovitatavad kogused pakendil kirjas, aga kui pole, arvesta vannitäie vee kohta umbes 200-500 g soola.
  • Mullivann tõhustab soola mõju! Seepärast pannakse mullivanni väiksem kogus soola. Surnumere sool tuleb enne vannivette kallamist eraldi anumas kuumemas vees lahustada.
  • Sool lisa vanni selle veega täitmise ajal. Vannivesi peab olema kehatemperatuurist soojem – umbes 38-40 kraadi.
  • Vanni istudes jäta rindkere südamepiirkond kuumast veest välja ning ära üle pinguta – piisab 15-20 minutilisest vannist. Selle ajaga jõuavad toimeained oma töö ära teha.
  • Soolavannis võiks käia kuuridena, näiteks paari-kolme nädala jooksul paar-kolm korda nädalas. Õigesti tehtud soolavann on väga tõhus, seetõttu pole seda protseduuri soovitatav liiga tihti ette võtta.

 

Sarnastel teemadel loe ka meie teisi postitusi:

 

Kasutatud materjal:

  • http://www.naisteleht.ee/node/4636

Main Menu