Ternespiimapulber – tervisele kasulik toidulisand

Ternespiimapulber on tervisele kasulik toidulisand, mida valmistatakse ternespiimast – see on esmane piim, mida lehm toodab pärast poegimist, on erakordselt toitaineterikas. Võrreldes tavalise piimaga, on ternespiimas kuivaine sisaldus ligikaudu kaks korda suurem ja valgusisaldus umbes viis korda suurem. See on tingitud peamiselt immuunglobuliinidest, mida leidub ternespiimas 5-10% (tavalises piimas 0,06%). Need antikehad…

Kuidas ravida põskkoopapõletikku ilma tavameditsiini vahenditeta?

Põskkoopapõletiku koduravist ajendas mind kirjutama see, et sain iseendale suhteliselt süütu viiruse tüsistusena külge tõsise põskkoopapõletiku. Teoreetiliselt olen teadlik, et kui ikka asi on tõsine, tuleks pöörduda arsti poole ja saada abi antibiootikumidest. Kuid ei tahaks esialgu kõige drastilisemat teed minna. Kõige esmane oleks kohe, kui mingi nohu-köha viirus algab…

Kalaõli kasulikkus raseduse ajal (ja ka hiljem)

Rasedus on naiste jaoks eriline aeg, mil keha valmistub ette lapse kasvamiseks ja sünnituseks. Samuti muutuvad noorte emade toitainevajadused. Raseduse normaalseks kulgemiseks on vaja mitmesuguseid vitamiine ja mineraale, sealhulgas õiges koguses oomega-3 rasvhappeid. Seega peaksite raseduse ajal tingimata kalaõli tarbima. Pikaahelalised polüküllastumata rasvhapped (LCP) on tuntud rasvade ehitusplokkidena ja aitavad…

Unikaalne krilli ehk hiilgevähi õli

Krill ehk hiilgevähk on väike vähiliste esindaja. Krilli loetakse maailma suurimaks biomassiks – seetõttu pole vaja karta, et see võib otsa lõppeda või seda tuleks kunstlikult kultiveerima hakata (vastupidiselt kaladele, keda tihtipeale kalamaksaõli saamiseks kunstlikult kasvatatakse). Krilliõli saamiseks kasutatavat krilli püütakse enamasti Antarktikas, kus on maailmamere puhtaimad veed. Need on…

Kanepiõli

Möödunud nädalal sai kirjutatud minu uuest lemmikõlist – seedriõlist. Täna räägiksin selle jutu jätkuks ka oma teisest lemmikust, nimelt kanepiseemneõlist, mis on meie peres tarvitusel olnud juba pisut pikemat aega, seda nii sees- kui välispidiselt. Seda mõnusalt pähklise maitsega õli võib sisse võtta niisama toidulisandina, kuid see sobib suurepäraselt asendama…

Kuidas sääsed meid ründavad?

Sääsed on meie planeedil vastu pidanud ning eksisteerinud juba 46 miljonit aastat ning see annab märku nende üliheast kohanemisvõimest ja sitkusest. Kahjuks võivad sääsed kanda edasi inimestele ohtlikke haigustekitajaid, misläbi vastutavad nad igal aastal umbes 725,000 surma eest, mis teeb nendest ühe kõige ohtlikuma liigi maailmas. Et ennast sääskede eest…

9 asja, mida peaks mees teadma rasedast naisest

Teie naine jäi lapseootele ja Teie kui tulevane isa kanna(ta)te kõigi raseduse kõrvalmõjude käes. Siin on mõned soovitused, kuidas Te oma naist parimal moel toetada saate. Loomulikult pole rasedus mingi haigus, aga kõrvalmõjud võivad sellegi poolest esile kerkida. Ja kuigi esialgu ilmnevad nii kehalised kui ka hingelised nähud just naisel,…

Rasedus ja kuidas looduslikult toetada

Sellel lehel leiate infot: Poiss või tüdruk – teaduslike uuringute põhjal Ülekantud rasedus Rasedus ja ravimtaimed Mineraalide ja vitamiinide allikad toidus Kasulikud lingid Lapse sugu – poiss või tüdruk? Poiss või tüdruk? See küsimus huvitab paljusid juba raseduse ajal. Rahvasuu räägib ühtteist või proovisite sõbrannaga pendlit viibutada? Lõbusad on mõlemad…

Aktiine rasedus ja sünnitus

Igapäevane küsimustik raseduse ajal – Binnie A Dansby Töö igapäevase küsimustikuga aitab sul jäädvustada seda loovat perioodi, sinu rasedust. Nende küsimustega töötamise lihtne ja reaalne väärtus on olla rohkem ühenduses iseendaga selles kiirustavas maailmas. Need küsimused annavad sulle võimaluse oma mõtteid ja kõiki olulisi tundeid üles tähendada. Kirjutades oma päevikusse…

6 põhjust kookosõli kasutamiseks hambapastana

Uuringud näitavad, et külmpressitud kookosõli on lisaks kõigele muule ka väga tõhus suuhügieenis. Põhilised bakterid suus on happeid tekitavad Streptococcus bakterid ning kookosõlis olevad ensüümid tugevalt takistavad nende levikut. Ei mingeid kahjulikke kemikaale. Tavalistes hambapastades on antibakteriaalsete omaduste tagamiseks lisatud triklosaani, mis teatavasti võib põhjustada allergiat, nahaärritust, mõjutab hormoonsüsteemi ja…

Kookosjahu – tervislikum alternatiiv nisujahule

Kuna kohe-kohe on kätte jõudmas rannahooaeg ning tervisliku joone hoidmine oma toitumises veelgi aktuaalsem, kui ehk mõnel muul ajal aastast, tahan kirjutada kookosjahust kui ühest võimalikust alternatiivist hariliku nisujahu asendamiseks erinevates küpsetistes, aga ka kastmetes ja suppides. Kookosjahu sisaldab rohkelt kiudaineid ning vähem süsivesikuid kui teraviljajahud, kiudainesisaldus on suisa kaks korda…

Seedriõli

  Esimest korda kuulsin seedriõlist ja tema tervendavatest omadustest juba aastaid tagasi, lugedes Vladimir Megre “Anastasia” sarja esimest raamatut. Tean, et leidub inimesi, kes peavad Anastasia raamatuid ilusaks muinasjutuks, kuid mina usun sellesse, mis neis raamatuis kirjas on, pretendeerimata seejuures absoluutsele tõele. Samuti olla imepuudest seedritest palju kirjutatud ka raamatute raamatus…

Rasedus, ravimtaimed ja toit

ENNE RASEDUST Plaanipärasel lapsesaamisel on see eelis, et juba enne rasestumist saab tegeleda oma keha lapsekandmiseks ettevalmistamisega. Selliselt käitudes oleme valmis nii psüühiliselt kui füüsiliselt, mis meie tavapärast kõikuvat tervist vaadates polegi nii väike asi. Kõigepealt peaks paar kuud enne plaanitud rasestumist tegema läbi maksa puhastumise. Selleks võib teha täispaastu,…

Milline mõju on ultraheliuuringul sinu kõhubeebile?

Rääkides ultraheli mõjust veel sündimata lapsele ei ole minu eesmärgiks kedagi mõjutada ega hirmutada, kuid siiski arvan, tasub teada fakte selleks, et teha enda jaoks õige otsus, seda enam, et ka ultrahelimaailm on pidevas arengus pakkudes põnevust uute 3D/4D ultraheliuuringutega, mille käigus on võimalik isegi loote näojooni visualiseerida ja sellest…

Rikkalik Rooibos tee Lõuna-Aafrikast

Nimi Rooibos pärineb Aafrika slängist hollandikeelsele sõnale “punane põõsas”. Rooibos ongi väike põõsasjas taim, mis kasvab ainult Lõuna-Aafrikas. Tal on tihedad nõeljad rohelised lehed, mis muutuvad iseloomulikult punaseks peale nende kääritamist. Rooibose taim on küllaltki õrn ja selle harimine ei ole muutunud palju aastate jooksul. Taimed kasvavad lopsakalt vaid siis,…

Main Menu