Natracare tooted naistele komposteeruvad

Esimene plastikuvaba keskkonnasõbralik naiste hügieenitoodete firma asutati Susie Hewsoni poolt 1989 aastal. Tiivakestega sidemed ja pesukaitsmed said nüüd ka ametliku Seedling sertifikaadi vastavalt Euroopa standard EN 13432 and ASTM D6400, mis tunnistab, et tegemist tõesti komposteeruva tootega, millest jääb järgi vaid vesi, CO2 ja biomass, mida saab kasutada taimede kasvatamiseks.…

Mõningaid nippe kaalulangetajatele

Pahatihti kimbutavad just peale jõulude ja aastavahetuse pidusööminguid mõningad lisakilod. Olemine on raske, peeglisse vaadata ebamugav ning tuju paha. Mida siis aga olukorra parandamiseks ette võtta? Eks ole ju kõigile teada, et kehakaal hakkab langema, kui saada toiduga vähem kaloreid kui kulutada. See tähendab, et pidevalt tuleb süüa vähem kaloreid…

Nooruslikud käed

Alustame sellest, et kõige paremini näeb naise vanust tema kätest. Näonahaga saab teha imetrikke: süstida ja kõrva taha venitada ning mida käike veel, kuid käenahk näitab meile ehedalt ja eksimatult tõelise pale. Tihtipeale isegi näevad meie käed vanemad välja, kui me tegelikult oleme. See ei pea nii olema! Siin peab…

Biotiin – ilu vitamiin

B-vitamiinide hulka kuuluv biotiin, tuntud ka H-vitamiini, B7 ja  koensüüm R nime all, osaleb koos teiste sama rühma vitamiinidega toidu energiaks muutmisel ja teda leidub  paljudes levinud toiduainetes. Biotiinil on tähtis roll naha, juuste ja närvide tervisele, kuna on üks tähtsamaid vitamiine rakkude kasvamise ja uuenemise tagamisel. Biotiin aitab kaasa makrotoitainete ainevahetusele, normaalsele…

Biona külmpress kookosõli

Mitmekülgne kookosõli – toiduks, raviks, kosmeetikumiks

Kookosrasva on aegade algusest peale kasutatud niihästi toiduaine, kosmeetikumi kui ravimina, eriti palju kasutab seda tänaseni india rahvameditsiin – ayurveda. Kuni 1960-ndate aastateni, mil liidripositsioonile tõusis sojaõli, oligi just kookosrasv maailma levinuim taimeõli (tõepoolest, +25 C juures muutub lumivalge tahke kookosrasv läbipaistvaks kookosõliks). Kookosõli pressitakse küpsete, ise puu otsast langenud…

Nahahooldus sügisel

Nahk on rohkem, kui keha kate – see on suurima pinnaga elund, mille kaudu toimub organismi kontakt välismaailmaga. Nahk kaitseb sügavamal asuvaid kudesid väliskeskkonna ebasoodsate mõjude eest. Kahjulikud ained eralduvad naha kaudu: kui jämesool, neerud ja maks ei tule mürkainetega toime, peab nahk aktiivsemalt tegutsema. Sellest annavad märku näiteks vistrikud,…

Unikaalne krilli ehk hiilgevähi õli

Krill ehk hiilgevähk on väike vähiliste esindaja. Krilli loetakse maailma suurimaks biomassiks – seetõttu pole vaja karta, et see võib otsa lõppeda või seda tuleks kunstlikult kultiveerima hakata (vastupidiselt kaladele, keda tihtipeale kalamaksaõli saamiseks kunstlikult kasvatatakse). Krilliõli saamiseks kasutatavat krilli püütakse enamasti Antarktikas, kus on maailmamere puhtaimad veed. Need on…

Imeline maca – iidne elujõu allikas

Maca on redisesarnane juurikas, mis kasvab Peruu Andide mägismaal 4000-4500 meetri kõrgusel, mis teeb temast kõige kõrgemal kasvatatava toiduaine maailmas. Maca juur on rikas süsivesikute, valkude, vitamiinide, kiud- ja mineraalainete poolest, sisaldades palju peamisi rasvhappeid, B-vitamiine, C-vitamiini, kaltsiumit, magneesiumit, fosforit, rauda ja kaaliumit. Juba iidsetel aegadel pidasid Peruu indiaanlased macat…

Kuidas võtta alla ja püsida saledana

Mõned saleda inimese lihtsad soovitused, kuidas kehakaalu kontrolli all hoida ilma nälgimata Söömine on püha toiming. Võta selleks aega, istu laua äärde, kata laud (silmad söövad kaasa). Ära räägi süües probleemidest, töömuredest ja muudest negatiivsetest teemadest. Mõtetel ja sõnadel on tugev jõud! Tänupalve: Tänan, et mul on laual süüa ning…

D-mannoos põiepõletiku ja E-coli bakteri korral

Kuseteede nakkused on leviku poolest nakkuste seas teisel kohal, nende tõttu otsib ainuüksi USAs arstiabi enam kui 8 miljonit inimest aastas. Naisi ohustavad kuseteede nakkused märksa rohkem kui mehi, üle 50% naistest põeb vähemalt korra elu jooksul mõnda kuseteede nakkust. Neist 20% jaoks muutub nakkus korduvaks ning mõnda kimbutavad kuseteede…

Rasedus ja kuidas looduslikult toetada

Sellel lehel leiate infot: Poiss või tüdruk – teaduslike uuringute põhjal Ülekantud rasedus Rasedus ja ravimtaimed Mineraalide ja vitamiinide allikad toidus Kasulikud lingid Lapse sugu – poiss või tüdruk? Poiss või tüdruk? See küsimus huvitab paljusid juba raseduse ajal. Rahvasuu räägib ühtteist või proovisite sõbrannaga pendlit viibutada? Lõbusad on mõlemad…

BLOGI-ökokosmeetika

6 punkti, mida peaksid teadma ökokosmeetikat kasutama hakates

Looduskosmeetika kasutamisel on mõned eripärad, mida võiks teada. Kogusime Looduspere töötajatelt kokku kuus punkti, mis meid endid üllatasid, kui puhast kosmeetikat kasutama hakkasime. Jagame neid nüüd ka teiega, sest kuigi suurem osa Looduspere klientidest on juba vanad kalad ökomaailmas, satub meie poodi vahel ka inimesi, kes astuvad ökoelus esimesi samme.  …

BLOGI Menstruaalanum

Miks eelistada menstruaalanumaid?

Järjest enam naisi kasutab menstruaalanumaid. 90% kasutajatest on väga rahul ning soovitavad seda ka oma sõbrannadele. Menstruaaltopsi eelistamiseks on aga palju põhjuseid. Räägime neist täpsemalt. MIS ON MENSTRUAALANUM? Menstruatsiooni anum on väike karikakujuline meditsiinilisest plastist või silikoonist valmistatud anum, mis kogub menstruaalvere endasse keha sisemuses ning mahutab ca 25 ml vedelikku…

Naiste hügieenitooted ja keskkond

Prügi ja menstruatsioon Ühekordsed hügieenisidemed ja-tampoonid on kõige levinumad ja tuntumad menstruaaltsükli hügieenitarbed. Nad on saadaval supermarketites ja apteekides, samuti ilmub reklaam ajakirjades, televisioonis ja plakatitel. Enamasti on sõnum reklaamides: puhas, turvaline, praktiline ja diskreetne. Alates esimesest menstruatsioonist kuni menopausini kasutab naine umbes 10.000 tampooni ja / või sidet. (4…

6 põhjust kookosõli kasutamiseks hambapastana

Uuringud näitavad, et külmpressitud kookosõli on lisaks kõigele muule ka väga tõhus suuhügieenis. Põhilised bakterid suus on happeid tekitavad Streptococcus bakterid ning kookosõlis olevad ensüümid tugevalt takistavad nende levikut. Ei mingeid kahjulikke kemikaale. Tavalistes hambapastades on antibakteriaalsete omaduste tagamiseks lisatud triklosaani, mis teatavasti võib põhjustada allergiat, nahaärritust, mõjutab hormoonsüsteemi ja…

Meeldetuletuseks sügis-talvisest näohooldusest

Sügis-talvisel ajal, mis nahk kaotab rohkem niiskust ja kaitsvat rasukihti, on õige nahahooldus eriti oluline. Kuna külmaga aeglustub rasunäärmete talitlus oluliselt, muutuvad kõik nahatüübid sügis-talvisel ajal kuivemaks – seepärast kasutage talvel rasva- ehk teisisõnu lipiididerikkaid kreeme ja jumestuskreeme. Rasuse nahaga on siis lihtsam toime tulla, aga kuiva, õhukese ja tundliku…

Kodune karvaeemaldus

Selles, et inimestele meeldib sile nahk, pole midagi uut – juba Muinas-Egiptuses tunti suhkruga karvaeemaldusmeetodit. Nüüd, suvel, mil ilmad on kuumad ja riietus napp, tunduvad üleliigsed kehakarvad aga eriti tülikad, seda nii sellepärast, et need on ebahügieenilised kui ka seetõttu, et suurema osa inimeste arvates näevad need lihtsalt inetud välja.…

BLOGI menstruaaltooted

Sidemed ja tampoonid või hoopis menstruaalanum?

Prügi ja menstruatsioon Ühekordsed hügieenisidemed ja tampoonid on kõige levinumad ja tuntumad menstruaaltsükli hügieenitarbed. Nad on saadaval supermarketites ja apteekides, samuti ilmub reklaam ajakirjades, televisioonis ja plakatitesl. Enamasti on sõnum reklaamides: puhas, turvaline, praktiline ja diskreetne. Alates esimesest menstruatsioonikorrast kuni menopausini kasutab naine umbes 10 000 tampooni ja/või sidet (4…

Miks on villane nii mõnus ja soe?

Vill on juba oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemperatuuri reguleerivate omadustega. Hoolimata igat sorti mahumaterjalide uurimiseks kulutatud miljonitest tuleb tunnistada teatud villa omaduste paremust. Lisaks sellele on läbi aastate toimunud ka villa kui materjali areng. Veel hiljuti lõhnas villane rõivas juba pärast lühikest matka…

Tee ise: toitev näokreem

Sügisesed külmad tuuled ja pea igapäevased vihmasajud panevad tahes-tahtmatult mõtlema, mida see kõik meie näonahale teeb. Tõsi ta on, et nahk on kuivem ja kahvatum ning vajab sellises olukorral erilisemat hoolt, mis hõlmab ka igapäevast kreemitamist toitva ning suvisest kergest emulsioonist märksa rammusama näokreemiga. Siiski, enne, kui endale uut näokreemi…

Main Menu