Probiootikumid – väikesed abilised sinu organismis

Kindlasti olete kuulnud probiootikumidest. Need on ikka need esimesed, mida soovitab perearst tarvitada peale antibiootikumikuuri. Mida need probiootikumid aga endast täpsemalt ette kujutavad? Kes või mis nad on ja kuidas nad toimivad? Inimese seedekulgla on kuni 10 meetrit pikk, millest soolestik – kaaludes ligikaudu 2 kg, moodustab umbes 6-9 meetrit.…

Kõhuviiruse kodune esmaabi

Tundub, et kõige hullemini laastavadki oksendamise ja kõhulahtisusega viirused just lapsi ja vanureid. Esimeste mandariinidega saabuvad ka kõhuviirused. Soovitatav on alati mandariinid enne söömist sooja veega ära pesta. Ka on tõsi, et selline haigust ründab pea alati ootamatult ja pahatihti just hilistel õhtu- või öötundidel, mil apteegid juba ammu suletud.…

Disana vanutatud villast heleroosa õuekombekas 2

Disana – koos loodusega juba päris algusest peale

Mõned aastad tagasi, oodates oma kolmandat last, tegin lähemalt tutvust kõige looduspuhta, beebile hea ja keskkonda säästvaga, mis vähegi mõttesse tuli. Oli ju mu sooviks pakkuda oma lapsele vaid parimat. Nii enda kui oma pere elukorralduses armastan siiani lihtsust, minimaalset vajalike ressursside kasutamist ning looduslähedust. Selline mõteviis ning erinevate internetiavarustes…

Teepuuõli kasutusvõimalused

Multi-kulti teepuuõli leiab kasutust nii iluprotseduurides, majapidamises kui ka tervise parandamises. Teepuuõli peaks kuuluma igasse majapidamisse. Ta sisaldab terpeenalkohole ja terpiin-4 ja gamma ning alfa terpiine, mis annavad talle teada-tuntud bakterivastase toime. Kuid ettevaatust: teepuuõli tuleks kasutada ainult välispidiselt ja vähesel määral, sest võib tekitada ka allergiat. Mitte teha kompressi,…

SIPELGAPUU KOOR – HOIAB SIND VIIRUSTEST!

Pau D’Arco e. Sipelgapuu (Tabebuia heptophylla, T. impetiginosa) nimetus tuleneb sellest, et puu kõik õõnsused on asustatud sipelgatega. Rahvusvaheliselt kutsutakse sipelgapuud Pau D’Arco´ks, mis tähendab tõlkes vibuoksa. Sipelgapuu puit on tugev ja vastupidav kõikvõimalikele kahjuritele ja seetõttu oli indiaanlastel tavaks meisterdada sipelgapuust omale jahivibusid. Sipelgapuu tüvel ei kasva kunagi ka…

Kuidas ennetada lapse stressi?

Viies oma lapsi lasteaeda või rääkides teiste lapsevanematega, on lähinädalatel korduvalt olnud näha ja kuulda lastest, kellele üks või teine olukord muret teeb. Murelik ja stressis laps on aga vägagi vastuvõtlik haigustele. Kui aga lapsevanemad oskaksid vaid oma lapse muret ennetada, seda märgata ning sellega tegeleda, võiks paljude inimeste, esmajärjekorras…

Kuidas sääsed meid ründavad?

Sääsed on meie planeedil vastu pidanud ning eksisteerinud juba 46 miljonit aastat ning see annab märku nende üliheast kohanemisvõimest ja sitkusest. Kahjuks võivad sääsed kanda edasi inimestele ohtlikke haigustekitajaid, misläbi vastutavad nad igal aastal umbes 725,000 surma eest, mis teeb nendest ühe kõige ohtlikuma liigi maailmas. Et ennast sääskede eest…

D-mannoos põiepõletiku ja E-coli bakteri korral

Kuseteede nakkused on leviku poolest nakkuste seas teisel kohal, nende tõttu otsib ainuüksi USAs arstiabi enam kui 8 miljonit inimest aastas. Naisi ohustavad kuseteede nakkused märksa rohkem kui mehi, üle 50% naistest põeb vähemalt korra elu jooksul mõnda kuseteede nakkust. Neist 20% jaoks muutub nakkus korduvaks ning mõnda kimbutavad kuseteede…

Kodu ohutult puhtaks

Kui mõtleme tervislikule elustiilile, siis esimesed asjad mis meile pähe tulevad on toitumine ja trenn, võib-olla mõtlema ka loodusliku kosmeetika kasutamisele. Kuid harva vast jõuame mõtteni, et tervislikuks elus mängib rolli ka kõik see, mida tarvitame oma keskkonnas, näiteks kodus. Meie tervist võivad kahjustada tooted, mida kasutame kodu puhastamisel ja…

Kuidas täidest lahti saada looduslikult?

Vanasti peeti täisid jõuka inimese tunnuseks, aga tänapäeval pole see enam mingi oodatud sündmus. Pöialt kutsuti samuti vanasti täitapperiks. Iga aasta tuleb lastaiast ja koolist taas teade, et olge tähelepanelikud, täid on taas levimas. Kuidas siis ennast ja oma lapsi sellest eemale hoida või kuidas võimalikult looduslikult aga tõhusalt nendest…

Loodustekstiilid

Loodustekstiilid – hea algus kogu eluks! Hea on elada kooskõlas loodusega elu esimestest päevadest alates. Ema kõhus ümbritses last see keskkond, mis talle arenguks kõige sobilikum oli: ühtlane soojus, kaitsev ümbrus, samas piisav liikumisvabadus esimeste puudutuskogemuste omandamiseks. Pärast sündi kaob lapse ümbert nii ema kehasoojus kui turvaline kekkond. Hingelist soojust…

Marli – mitmekülgne ja kauakestev

Oleme märganud, et Looduspere poodides uuritakse marli kohta. Vanasti nägi marli teistsugune välja, oli õhem ja kulus kiirelt. Looduspere poes müüdavad topeltkootud marlid on eriti tihedad ja seega vastupidavad, samas lasevad nad hästi õhku läbi ja on nahale sõbralikud. Loomulikult pole mõtet peamiselt mähkmeks mõeldud toote puhul teda pleegitada lumivalgeks,…

Milleks kandelina?

Kandelina kasutades on lapsel võimalus maailma uudistada turvalisest ja kindlast kohast, ilma soonivate rihmade, pandlate või rõngasteta. Eriti hästi mõjub armastava ema/isaga koos liikumine lapsele. Laps tunneb ennast turvaliselt ja samas stimuleerib see tasakaalutunnet ning liikuvust. Lapsed, keda kantakse, nutavad vähem, jäävad paremini magama, saavad varem iseseisvaks ja enesekindlaks, arenevad…

Kuidas leevendada sääsepunnide sügelemist?

Käes jälle sääseaeg ja kui kahe möödunud aasta kohta saab öelda, et oli tagasihoidlik, siis nüüd on nad täies koosseisus jälle platsis. Kuna aga lapsed ilusate ilmadega enam toas ei püsi ja just nii ongi hea, on sääsed, sääsepunnid ja punnide ebameeldiv sügelemine väga päevakorral. Varasemalt oleme siin-seal kirjutanud küll…

6 põhjust kookosõli kasutamiseks hambapastana

Uuringud näitavad, et külmpressitud kookosõli on lisaks kõigele muule ka väga tõhus suuhügieenis. Põhilised bakterid suus on happeid tekitavad Streptococcus bakterid ning kookosõlis olevad ensüümid tugevalt takistavad nende levikut. Ei mingeid kahjulikke kemikaale. Tavalistes hambapastades on antibakteriaalsete omaduste tagamiseks lisatud triklosaani, mis teatavasti võib põhjustada allergiat, nahaärritust, mõjutab hormoonsüsteemi ja…

Beebi koduravi: immuunsüsteemi tugevdamine

On saanud üksjagu rääkida sellest, mida teha, kui beebi haigeks jääb. Mis võiks aga olla need nipid, mida saaks ära teha juba enne, kui haigus kimbutama pääseb? Olulist rolli mängivad siinkohal kindlasti teadlik immuunsüsteemi tugevdamine ning lapse järk-järguline karastamine. Mis aga on see immuunsus ning kuidas seda koduste vahenditega tugevdada?…

Beebi koduravi: palavik, nohu ja köha

Beebi haigestumine ja ravi on tundlik teema. “Kuidas aru saada, mis minu lapsel viga on?”, “Millal on õige aeg pöörduda arsti poole?”, “Millega on kõige õigem oma last ravida?”, on küsimused, millega on kokku puutunud tõenäoliselt iga lapsevanem. Ega alati ühest vastust nendele küsimustele ei leidugi. Küll aga on selge,…

Tervislikud vahepalad lapsele kooli kaasa

Ühel hommikul küsis minu 7-aastane tütar, kas ta võib endale kooli võileiva kaasa teha. Hakkasin siis uurima, milles asi ja tema väitis, et vahepeal läheb koolis kõht nii tühjaks, et ta ei jõua õppimises teistega sammu pidada. Minu arust oli see väga asjalik tähelepanek esimese klassi õpilase poolt ning muidugi…

Milleks kandelina?

Kindlasti on paljud lapsevanemad enne lapse sündi valiku ees, kas otsustada lapsevankri, kandelina või hoopis mõlema kasuks. Lapsevanker kui selline on tegelikult üsna “uudne” leiutis. Palju kauem on inimkond kandnud oma lapsi kandelinaga seljas, kõhul ja puusal. Ajalool on tavaks teha ringe ja jõuda vanade tõdede juurde tagasi. Lapsekandmine on…

Miks on villane nii mõnus ja soe?

Vill on juba oma olemuselt unikaalne materjal – pehme, vastupidav, hästi niiskust imav ning kehatemperatuuri reguleerivate omadustega. Hoolimata igat sorti mahumaterjalide uurimiseks kulutatud miljonitest tuleb tunnistada teatud villa omaduste paremust. Lisaks sellele on läbi aastate toimunud ka villa kui materjali areng. Veel hiljuti lõhnas villane rõivas juba pärast lühikest matka…

Suvikõrvits ja beebitoidud

 Kuna sel nädalal on olnud pikemalt juttu suvikõrvitsast ning ka hooaeg oma külluslikkuses veel kestab, otsustasin jagada mõningaid retsepte, mida suvikõrvitsast just beebidele valmistada on võimalik. Toiduks suvikõrvitsat otsides valige välja võimalikult väikesed eksemplarid, mis oma suurusega võrreldes tunduvad rasked. Eelistage noori isendeid ka kallima hinna puhul, kuna see tasub end…

Main Menu